Ursus

kupljen u Odzacima od familije moje supruge. mogu ti reci samo da je traktorce ko bombon. ispravan i jedino je prodat sto nije navikao na dvoklipca a ovaj je malo trom. gazda se zove Novica
 
Ozbiljno stvarno je dobar traktorcic i dobro ga odrzava. malo je samo tromiji ili se meni cini jer je vozen sve manjim gasom ali sve je ispravno i dobro radi. on je imao pre torpeda pa univerzala i naucio na starnost motora pa se nikako da uklopi sa 335. zato je uzeo torpeda ponovo ,mozda si ga i video u garazi na remontu. uglavnom on sipa i kvalitetnija ulja i sve odrzava kako bi trebalo jer na traktoru je jos i termostat i antifriz sto je retkost
 
Bas sam ovih dana gledao oglase, pa sam video i ovaj traktor. Stvarno super izgleda, a i mislio sam da ce otici otpr. za tu cenu. Ne znam samo da li nosi 11,2 ili 12,4 (ostario sam, pa ne vidim dobro), i nema tegove na zadnjim tockovima, mada mozda su skinuti samo. Jako su dobri traktori, i - obicno kao dvoklipac - izuzetno malo trosi.
 
vica022


svej e tako kao što si napisao,nisam video torpeda nisam ulazio u kuću bilo mije zima jedva sam čeko da krenem


gume su 11.2
 
Traktor je u fabrickom stanju ,nije lickan uopste za prodaju, a torpedo mu je u dvoristu gde je kuca i garaza.uzeo torpeda 4506 ali mu kvacilo zezalo i lezajevi i semerinzi radilice pa su ga raskopali. uglavnom traktorcic je dobar i posluzice dugo dugo ako se iole bude vodilo racuna.jednostavno cuvan traktor i nikad nije teran u teske poslove. tegove samo prednje ima i to 2 cini mi se a zadnje nije ni imao kad je kupljen. to znam sigurno .Nisam ni ja znao do pre 2 dana kad sam dosao da ga prodaje i da je kupio drugi jer bih ga sigurno preporucio nekome sto znam da je dosta dobar traktor.
 
Pozdrav ljudi..Od skoro sam postao vlasnik Ursusa 1614,zanima me ima li ko iskustva sa njime,prednosti,mane i u oranju gde bi trebala da stoji rucica iza komandi za poluge i kipovanje????:ppozdrav:
 
LJudi,naso sam ovde kod mene u selu jedan C-335 od gastarbajtera.Uglavnom traktor skoro nista nije ni radio i ima samo 170 radnih sati,ima kabinu,ali nema sve komplet tegove.Proizveden je 1980.godine i covek trazi za njega 2500e i tvrdi pazar,kao za manje nece da ga da.Za moje potrebe je dosta slab,ali kao razmisljam da je ne iskoriscen traktor i tu mi je pred nosom sto se kaze pa steta da ne uzmem.Sta mislite,da li vredi da za taj traktor dam 2500e?
 
Za toliko sati ceni i nije jaka. Njih mozes naci od 1500 e pa na gore sa ko zna koliko radnih sati. Imas i opciju ako posedujes jedan manji traktor da kupis 335, a drugi da prodas i uzmes veci za te pare. Tako opet imas i veci traktor i manji nov. Vidi svoje mogucnosti i potrebe.
 
Pa i ja razmisljam da je on bukvalno kao nov,sve na njemu je fabricko i onda mozda i vredi te pare.Opet kazem i tu mi je u selu tako da me nista ne kosta da ga doteram.Za moje potrebe bi realno trebao neki C-360 ili neki duplak,ali valjda ce i ovaj da posluzi da odradim neku sumu pa mogu posle i duplaka nekog da kupim.Inace imam mali Tomo Vinkovic,ali mi se ne prodaje jer je u odlicnom stanju,a i nije mi frka za pare.Uglavnom taj se covek 04.01. vraca za italiju pa do tad moram da odlucim da li ga kupujem.
 
LJudi,naso sam ovde kod mene u selu jedan C-335 od gastarbajtera.Uglavnom traktor skoro nista nije ni radio i ima samo 170 radnih sati,ima kabinu,ali nema sve komplet tegove.Proizveden je 1980.godine i covek trazi za njega 2500e i tvrdi pazar,kao za manje nece da ga da.Za moje potrebe je dosta slab,ali kao razmisljam da je ne iskoriscen traktor i tu mi je pred nosom sto se kaze pa steta da ne uzmem.Sta mislite,da li vredi da za taj traktor dam 2500e?
Kolega ako je zaista takvo stanje ne razmišljaj ako nećeš ti samo reci doću ja po njega a za šumu ćeš se iznenaditi kojim traktorima tamo može parirati.taj traktor jest starije generacije ali dijelova za njega ima više nego za imt za 30 % su jeftiniji nego za fergusona a za toliko i troši manje nego ferguson
 
Pa jeste tako.I cale me ubedjuje da ga uzmemo jer nisu velike pare,a neiskoriscen traktor.Komsija sa takvim vec godinama mlati pare po sumi pa valjda mogu i ja.Sad idem na docek,a prekosutra idem da ga kupim,ako me neko ne pretekne.Usput ,svima zelim srecnu novu godinu i sve najlepse.
 
LJudi,naso sam ovde kod mene u selu jedan C-335 od gastarbajtera.Uglavnom traktor skoro nista nije ni radio i ima samo 170 radnih sati,ima kabinu,ali nema sve komplet tegove.Proizveden je 1980.godine i covek trazi za njega 2500e i tvrdi pazar,kao za manje nece da ga da.Za moje potrebe je dosta slab,ali kao razmisljam da je ne iskoriscen traktor i tu mi je pred nosom sto se kaze pa steta da ne uzmem.Sta mislite,da li vredi da za taj traktor dam 2500e?

Pa i ja razmisljam da je on bukvalno kao nov,sve na njemu je fabricko i onda mozda i vredi te pare.Opet kazem i tu mi je u selu tako da me nista ne kosta da ga doteram.Za moje potrebe bi realno trebao neki C-360 ili neki duplak,ali valjda ce i ovaj da posluzi da odradim neku sumu pa mogu posle i duplaka nekog da kupim.Inace imam mali Tomo Vinkovic,ali mi se ne prodaje jer je u odlicnom stanju,a i nije mi frka za pare.Uglavnom taj se covek 04.01. vraca za italiju pa do tad moram da odlucim da li ga kupujem.

Ipak nesto ne stima onda (jedan boldovan deo "bije" drugi), jer ovi traktori su fabricki "dosli" sa svim tegovima bez doplate.
Uostalom sve je rekao kolega pankin, ko je potpuno u pravu.
 
Pa ne znam sta ne stima?Ako je on dosao sa komplet tegovima,a i ja znam da jeste,ne znaci da covek nije mogao da ih proda jer mu nisu potrebni.Uglavnom,sjutra je dan odluke.
 
Bas na to sam ciljao. Ili je sve fabricki, ili nije sve... Ali to ne znaci da traktor ne vredi...
 
Odustao sam od kupovine onog C-335.Jeste da na izgled stvarno odlicno izgleda,kao nov.Medjutim kad sam ga zagledao vidim da mu je pucao blok pa ga je ovaj lepio dvokomponentnim lepkom,a i stavio mu napred gume celostonke od lade nive,a uz sve to ni kompresor mu ne radi.Da stvar bude jos gora,ja mislio da je on prvi vlasnik,kad vlasnik mu je u Veliko Gradiste i pitanje da li je uopste ziv.Ovaj kaze za manje od 2500e ga ne daje i ja,cale i komsa se okrenemo i kuci.Sreca pa nisam zapucao negde daleko nego mi tu na 2km od mene.
 
Nazad
Vrh