Ursus

ti ursusi imaju takozvani multi pover kojim mozes poloviti svaku brzinu to kod 80%slucajeva je zavareno i neradi znaci da nemozes poloviti brzine a to da bi se popravilo treba ti 1000eura

Kada se popravi multi power, da li je to nešto što traje ili traje godinu, dve pa sve opet?
 
DDragane kakvih variranja u pritisku ulja motora?Taj ursus je sumljiv,tj bar pod tom oznakom 1614...to godiste treba biti 1634,mora imati vece prednje gume,drugacije zadnje felne,tegove na istima,kao i sve tegove napred na kolevci,nije u fabrickoj farbi.Multipover da se odradi treba od 500 do 1200 eura,zavisi sta je i kako zavareno ili nije.

- - - - - - - - - -

Kada se popravi multi power, da li je to nešto što traje ili traje godinu, dve pa sve opet?
To u mnogome zavisi od rukovaoca...postoje pravila pod kojima se koristi MP.ako se ne koristi ispravno,umanjuje mu se vek.
 
Jel mi moze neko reci nesto o 360 oko 90-og godista? Cuo sam da se dosta kvare? I kakve su snage, meni bi doduse trebao za lakse poslove, ali ovako hocu da znam za snagu. Sa kojim traktorom moze da se poredi?

Kod mene je 15 godina,1986 godiste je,radi sve:eek:re sa plugom 14 coli(Poljski),nosi tanjiracu 500kg,vuce zmaja 212 u brdu ne oseca ga,sa kosom bubnjarom i balirkom Welger 42 igra se po brdima,u jednoosovinku tovario 3 kubika sodera,vuce bez problema.Sve poslove radi lagano,mali potrosac,ima dobar izbor brzina,dvosmernu hidrauliku spoljnjeg kruga,pogon kardana preko motora i preko menjaca,svaka brzina ima odredjen broj obrataja kardana,opciju kipovanja preko menjaca.
U saobracajnoj pise 60 ks a na forumima citam 52 ks.Koliko god da ih ima......ide za sve pare.
 
Moj je isto godiste i od pocetka je kod nas . Vecinu problema koje smo imali imali smo zbog nepoznavanja masine i onoga to mora tako . Konjaza je kod njega diskutabilna kada se radi sa ciframa jer sa 52 ili koliko vec radi isto kao i 560 sa manjom potrosnjom jer je motor neverovatno elastican . Ove god u oranju ga pustim 3 com ( nesto jace od 9km/h 14 coli), samo za probu na preko 25cm i ide bez grca jedino sto tada malo vise cadji :osmeh: .
 
Bio sam da pogledam ursus 1614. NIje baš nešto. Unutrašnjost kabine je u lošijem stanju. Instrument tabla je izvađena i napravljena od drveta sa imt satovima. Sedište je pocepano samo sunđer. Sajla od prednje vuče je izvađena iz kabine, uključuje se kod zadnjeg hidraulika. Brave na vratima ne rade. Tapaciri vise. Što se tiče motora kažu da su radili generalno. Turbina je zapušena, ne radi, treba nova. Anlaser nešto zeza, treba šrafcigerom da se mrdne zamajac pa tek onda vergla. Multipower kazu da je rađen ali neznaju da li radi. Zadnje felne su okrenute. Nije baš najbolji traktor, treba da se uloži para da se dovede u korektno stanje. Jel neko zna ko prodaje takav noviji tip ursusa 1634?
 
On treba da ima prednju vucu na dugme prekidac, a kad to otkaze prepravlja se na sajlu.

Koliko traze, makar okvirno?
 
Neznam da li treba da ima na prekidač za prednju vuču. Ja sam na jednom u deliblatu video da je ručica sa sajlom postavljena na podu sa leve strane sedišta. Traže 10000 evra. Trebalo bi da se uloži sigurno 2000 evra ako ne i više u traktor...Da zaboravio sam, kompresor ne radi, isključen je. Na desnoj strani je hidraulični klip za pomeranje točkova prepravljan. Klipnjača od hidrauličnog klipa je pukla, pa su je oni zavarili i sada je kraća, kada se smota u desno ima manji zaokret nego ulevo. Ima svašta da se radi na traktoru...Ja za sebe tražim drugi...
 
Jel to 1614 pa stavljena kabina od 1634 ili sta.Ako je 1614 onda je ukljucivanje na podu sa leve strane.Kompresor ima rucku za ukljucivanje da ne radi kad nema potrebe.
 
Neznam da li je bio 1614 pa stavljena kabina. Oni su mi rekli da je sajla bila dole sa leve strane. Valjda im je pukla sajla, pa im je majstor izgleda stavio kraću, nemam pojma. Kažem instrument tabla je izvađena. Stavljena je drvena ploča i tri sata, jedan za obrtaje, jedan imt-ov sat za pritisak ulja i jedan za temperaturu. A kompresor ima tu ručku. Kompresor ne radi, skinuti su kaiševi sa remenice, poskidana creva. Nije u funkciji. Upalili su ga, malo dimi dok je hladan, turbina mora nova jer ova ne radi, zapušili su je. Nema donju poteznicu i nema tegove na zadnjim točkovima. Ne vredi više od 8000 eura po meni.
 
Poslednja izmena:
Neznam da li je bio 1614 pa stavljena kabina. Oni su mi rekli da je sajla bila dole sa leve strane. Valjda im je pukla sajla, pa im je majstor izgleda stavio kraću, nemam pojma. Kažem instrument tabla je izvađena. Stavljena je drvena ploča i tri sata, jedan za obrtaje, jedan imt-ov sat za pritisak ulja i jedan za temperaturu. A kompresor ima tu ručku. Kompresor ne radi, skinuti su kaiševi sa remenice, poskidana creva. Nije u funkciji. Upalili su ga, malo dimi dok je hladan, turbina mora nova jer ova ne radi, zapušili su je. Nema donju poteznicu i nema tegove na zadnjim točkovima. Ne vredi više od 8000 eura po meni.
Od 1998 treba da ima prekidac za prednju vucu,blokadu,noviju instrument tablu,vece gume(38mice)kompresor mu ne radi jer je verovatno remenica na radilici polomljena,to je kod vecine tako(nekima je i kompresor skinut,pa samo parce lima na blok)turbina je oko 400 eura,a motor ne moze raditi normalno(u opterecenju pogotovo) ako je neispravna.poteznicu bi trebao imati fabricki,kao i tegove. Ovaj je 98-mo...
15gcdqv.jpg
 
Poslednja izmena:
Od 1998 treba da ima prekidac za prednju vucu,noviju instrument tablu,vece gume(38mice)kompresor mu ne radi jer je verovatno remenica na radilici polomljena,to je kod vecine tako(nekima je i kompresor skinut,pa samo parce lima na blok)turbina je oko 400 eura,a motor ne moze raditi normalno(u opterecenju pogotovo) ako je neispravna.poteznicu bi trebao imati fabricki,kao i tegove. Ovaj je 98-mo...
15gcdqv.jpg

E ovo je traktor. Neznam šta mu je sa kompresorom, nisam puno zagledao. Na kompresoru je tu remenica a nisam gledao na radilici. Meni se jako sviđa taj model ursusa. Na ovom što sam danas gledao ima baš dosta da se ulaže da bi bio korektan. Jel ovo tvoj traktor?
 
Ovaj traktor sa slike ne bi sigurno kostao 10 000 evra. Ima jedan prodavac iz Kanjize drzi velike zetore od 120 i 160 ks zna li neko jeli to vlasnik ili neki prevarant, ima vise komada traktora.
 
Telnet trebalo bi da ide napred na kolevku, (Ispod fara) imaju ona 4 rupe sa strane mislim da su 14-tice ili 16-tice i pozadi na one okrugle rupe na zvonu menjača ( pri dnu a ispod druk ležaja).
 
Ako su to te okrigle rupe ispod druka onda nazdravlje jer su tamo nosaci kabine . Inace utovarivac ima neki korset oko cele maske nesto poput ovoga a nisam video da ima da se srafi na te kockice sa po 4 rupe
361413241_689.JPG
 
E ovo je traktor. Neznam šta mu je sa kompresorom, nisam puno zagledao. Na kompresoru je tu remenica a nisam gledao na radilici. Meni se jako sviđa taj model ursusa. Na ovom što sam danas gledao ima baš dosta da se ulaže da bi bio korektan. Jel ovo tvoj traktor?
Jeste.......

- - - - - - - - - -

Ovaj traktor sa slike ne bi sigurno kostao 10 000 evra. Ima jedan prodavac iz Kanjize drzi velike zetore od 120 i 160 ks zna li neko jeli to vlasnik ili neki prevarant, ima vise komada traktora.
Preprodavac na veliko,cest ucesnik Jugokomercijinih licitacija,covek nema sta nema,uvozi sa svih strana SVE.
 
Ovaj traktor sa slike ne bi sigurno kostao 10 000 evra. Ima jedan prodavac iz Kanjize drzi velike zetore od 120 i 160 ks zna li neko jeli to vlasnik ili neki prevarant, ima vise komada traktora.

Ne poznajem coveka, ali mislim da uveze traktore iz Madjarske, video sam i ja par oglasa, uglavnom su kristal zetori u pitanju od 80, 120, 160 ks.
 
Nazad
Vrh