Uredbe za poljoprivredu 2011 god.

Rabadžija, mislim da nisi u paravu. U uredbi lepo piše da je uslov uplaćena određena svota u određenom vremenskom intervalu, a nigde se ne pominje da u toj svoti moraju biti i kvartali za 2011. Podrazumeva se da ako si redovno uplaćivao (u zakonskim okvirima) kvartale za 2010. da u ovom propisanom roku nećeš imati potrebnih 42818 din iz uplata za 2010. i da ćeš razliku nadomestiti uplatama za 2011. Međutim, ako nisi uplaćivao kvartale na vreme, neće te terati u zatvor već će ti zaračunati zateznu kamatu zbog kašnjenja. Tako da ako si izmirenje za PIO 2010. u sumi većoj od 42818 din izmirio posle 14.08.2010. ne moraš više ni dinara dati za PIO 2011. a opet ćeš imati ispunjen uslov za subvencije.
Pretpostavljam da su oni sa tim uslovom za subvencije više gledali na to kad su te tvoje pare, uplaćene za PIO, došle u budžet. One uplate za PIO koje su uplaćene pre navedenog datuma (14.08.2010.) su verovatno i potrošene u okviru budžeta za 2010., a Vladi je bitno da se obezbedi da ima najveći mogući priliv novca za tekući budžet iz kog će platiti subvencije. Tako da mislim da ovi datumi iz uredbe više veze imaju sa punjenjem ovogodišnjeg budžeta nego sa formalnim zakonskim rokovima za određene kvartale...
Druze moj dzaba mi tu raspredamo ovako il onako,budi siguran a to je sijaset puta dokazano kod nas DA SE ZAKONI NE PRECIZIRAJU vec se ostavi da ga mozes naknadno tumaciti kako to drzavi u datom momentu odgovara
Bilo kako bilo ja sam uplatio pa makar i vise jer drzava nam je u buli pa velim da je malo poguram ::jako_besan::::samo bes::::jako_besan::::samo bes::
 
E upravo to me muci, svasta pise unasim zakonima i uredbama, a na kraju neka salterusa tumaci kako njoj padne na pamet i kroji nam kapu.

Nikad mi nije jasno cemu sluzi zakon za koga se mora odmah izdati "tumacenje zakona"

Srbija u Evropi, nije nego!
 
Ja sam pitao danas u Kikindi u trezoru, rekli su da treba samo da imam uplaćeno za prošlu godinu, a od ove ne treba ništa.
 
Ja vam lepo rekao uplatite 43000 u periodu između dva avgusta i mirni ste .A vi uplaćujete ovo ono dobro da niste i peti kvartal za 2011god izmislili....
 
2cmpyc5.jpg

Vi tumacite kako hocete ja sam siguran da mirno spavam da sam dovoljno uplatio....
A Vi ? ? ?
 
Rabadzija ne kenjaj, sad si ti uplatio unapred i bojiš se da mi ostali koji nismo platili dobijemo u prvom krugu ,pa kao tu nešto prosipaš pamet, biće kako bude ,i ja da imam zemlje ko ti uplaćivao bi unapred, prema tome ti si siguran a mi ostali kako bude i tačka, pišeš 50 postova za ništa.
 
Rabadzija stvaras zabune covece. Pa valjda vidis da imas datum 14 Avgust 2010 - 19 Avgust 2011. Stim da ako zelis subvencije u prvom krugu trebas imati uplaceno do 15 Juna 2011. Neznam sta ti nije jasno ili cega se plasis? Po toj uredbi mogao si uplatiti ili svaki mesec po koji dinar u tom periodu ili celu sumu od jedanput bilo kada u tom periodu. Jasno ko dobar dan a ti petljas i petljas (bez ljutnje) Pozz.
 
Predaje se u dva roka, prvi je od 1. do 31. jula za sve koji su na račun PIO fonda, u periodu od 14. avgusta prošle do 15. juna ove godine, uplatili ukupno 42.818,00 dinara.
Drugi rok je u septembru, za sve koji su na račun PIO fonda, u periodu od 14. avgusta prošle do 19. avgusta ove godine, uplatili istu cifru. Tako sam ja razumeo.
 
Predaje se u dva roka, prvi je od 1. do 31. jula za sve koji su na račun PIO fonda, u periodu od 14. avgusta prošle do 15. juna ove godine, uplatili ukupno 42.818,00 dinara.
Drugi rok je u septembru, za sve koji su na račun PIO fonda, u periodu od 14. avgusta prošle do 19. avgusta ove godine, uplatili istu cifru. Tako sam ja razumeo.

Branko pogresno si razumeo. Fiskalna PIO godina (pitaj nekog u PIO fondu) je od avgusta do avgusta, datumi su manje bitni. Oni tako racunaju godinu, a ne od 1.01 do 31.12. i tu je sva zabuna. Dakle minimalna cifra koja se uplacuje je nekih 43000 za fiskalnu PIO godinu. Onaj ko ima izmiren period od avgusta 2010 do kraja avgusta 2011 je ispunio uslov i moze da predaje zahteve od 1.07.
Da ne bude zabune, u PIO fond ne mozes ulatiti manje od te cifre koja se vrti 43000, samo vise, tako da nema sta da brinete.
Konkretno ja sam uplatio za period od 1.01.2011 do 31.08.2011 nekih 33000 , sto sa onim iz 2010 od avgusta do decembra cini 43000 i po neki dinar vise jer se sve uplate vrse avansno, pa tek poreska uprava negde pred kraj godine vrsi razrez. Ovo ne pricam na pamet. Imamo prijateljicu koja je direktor poreske uprave u Bakoj Palanci.
 
Najgore u svemu je sto svako ima neke svoje ljude u trezorima,upravama prihoda a svaka prica i varijanta je razlicita te sam siguran da ni "salteruse" neznaju pravu varijantu i da je totalna konfuzija.Mislim da je najrealnije Paorovo tumacenje jer ne mozes uplatiti samo 42818 a da nisi izmirio prve dve rate u 2010 godini.
Da ja vise ne bi "kenjao" sacekacemo svi "tumacenje" koje ce nam uprava prihoda prirediti,ja sam svoju pricu zavrsio ! ! !
 
@ paorpaor

I ja sam isto razumeo kao i Branko. Ja imam u 2010. jednu jedinu uplatu za PIO i to u decembru 2010. na iznos od tačno 43000 din. U 2011. nisam platio još ni dinara za PIO. Po uredbi bi trebalo da imam pravo na subvencije u prvom krugu, pa ako se to i ostvari značiće da sam ipak dobro razumeo šta traže u uredbi.
 
Fiskalna PIO godina i kalendarska se razlikuju. Ja bih voleo da ste vi u pravu, ali se bojim da niste.
 
Postovani clanovi,
molila bih Vas za odgovor na sledece pitanje ukoliko ste upuceni. Dakle, nosioc sam PG od januara ove godine, a do tada sam bila u radnom odnosu u privatnoj firmi. Pre mene je moja majka bila nosioc, sada je clan PG. Ona je u prosloj godini redovno placala PIO, sto sam i ja nastavila, ali od januara jer sam pre januara placala PIO u firmi u kojopj sam radila.
Za ostvarivanje prava na subvencije da li zadovoljava zahtev samo redovna uplata bez obzira sto se nosioc promenio? Da li je neko imao slicnu situaciju?
Hvala unapred.

Pozdrav!
 
Od momenta kad smo naterani u PIO samo jednom godišnje uplaćujem
PIO za 2008 uplaćen u martu 2009 u iznosu od 45800 din. Ostvario pravo na subvencije.
PIO za 2009 uplaćen u decembru 2009 u iznosu od 45800 din Ostvario pravo na subvencije.
Pio za 2o1o uplatio u novembru 2010 u iznosu od 43000 din Ako ne predam zahteve za regres u prvom roku ,čekaću drugi .

Nemam nikog poznatog u trezoru pa i ne pitam ali mislim da umem da pročitam uredbu .
 
Postovani clanovi,
molila bih Vas za odgovor na sledece pitanje ukoliko ste upuceni. Dakle, nosioc sam PG od januara ove godine, a do tada sam bila u radnom odnosu u privatnoj firmi. Pre mene je moja majka bila nosioc, sada je clan PG. Ona je u prosloj godini redovno placala PIO, sto sam i ja nastavila, ali od januara jer sam pre januara placala PIO u firmi u kojopj sam radila.
Za ostvarivanje prava na subvencije da li zadovoljava zahtev samo redovna uplata bez obzira sto se nosioc promenio? Da li je neko imao slicnu situaciju?
Hvala unapred.

Pozdrav!
Ja sam u sličnoj situaciji, nosioc od decembra 2010, ali uz značajnu razliku da dotada otac, koji je penzioner, nije uplaćivao PIO. Uplatio sam oko 1500 din za 2010 42818 za 2011. E sad, kod vas je PIO uplaćivan redovno ali na različite osobe što je slučaj koji, koliko vidim, nije obuhvaćen uredbom koja je izašla. Mislim da ti niko odavde ne može tačno odgovoriti a pitanje i da li neko iz trezora ko nije imao sličan slučaj ima odgovor iz rukava. Ako imate uplaćeno u 42818 din u roku iz uredbe (14.08.2010-15.06.2011) za obe zajedno podnesi zahtev u julu pa šta bude. Ako si sama uplatila toliko para otkada si obveznik PIO imaš pravo na subvencije u prvom roku.
 
Postovani clanovi,
molila bih Vas za odgovor na sledece pitanje ukoliko ste upuceni. Dakle, nosioc sam PG od januara ove godine, a do tada sam bila u radnom odnosu u privatnoj firmi. Pre mene je moja majka bila nosioc, sada je clan PG. Ona je u prosloj godini redovno placala PIO, sto sam i ja nastavila, ali od januara jer sam pre januara placala PIO u firmi u kojopj sam radila.
Za ostvarivanje prava na subvencije da li zadovoljava zahtev samo redovna uplata bez obzira sto se nosioc promenio? Da li je neko imao slicnu situaciju?
Hvala unapred.

Pozdrav!

Gospodjo ili gospodjice snezana , u uredbi pise da morate u odredjenom vremenskom periodu da imate uplaceno odredjenu novcanu svotu , sto za vas znaci morate za tekucu godinu da uplatite 43000
 
Poslednja izmena od urednika:
Gospodjo ili gospodjice snezana , u uredbi pise da morate u odredjenom vremenskom periodu da imate uplaceno odredjenu novcanu svotu , sto za vas znaci morate za tekucu godinu da uplatite 43000
Rale nisi u pravu, gospođica - gospođa, ako nije bila član poljoprivrednog gazdinstva a prihvatila je obavezu nosioca poljoprivrednog gazdinstva ne treba da ima uplaćeno godinu unazad iz dva razloga prvi je što je plaćala pio po osnovu zaposlenog lica - preduzetnika i ne može dva puta da plaća pio za isti staž a drugi razlog je što je sad od ove godine postala nosilac PG.
 
Nazad
Vrh