Uredbe za poljoprivredu 2011 god.

Ma kakve subvencije pricaju o podsticanju preradjivaca mleka i mesa radi izvoza i to najobicniji stocari ni nemaju pristup tim sredstvima.Tako je kod nas dobio gospodin sredstva za svoju firmu u vidu kreditiranja da otkupi psenicu u zetvi i posle preproda po duploj ceni tako su mnoga gospoda otkupljivaci dobila kao podsticaje za izvoz ta sredstva i vratili po jako malim kamatama taj novac.A ja ili bilo ko da ode u banku deru kozu sa kamatama.Cast izuzetcima preko drzave i povracaja ali tu vec treba neko da pogura da dobijes povoljne kredite
 
Od polovine maja otkupljivači poljo-proizvoda moraju biti registrovani i da ispunjavaju standarde.
Stočare očekuje još jedna papirologija-evidencioni list gde će samostalno ispunjavati podatke o svakom grlu i normalno ako negde pogreše nema podsticaja
počeće obavezno obeležavanje svinja-za kokoške još nema ništa ali verujem da imaju i to u planu
 
"Cilj nam je da stvorimo uslove da proizvođači i prerđjivači mleka i mesa u relativno kratkom roku budu u prilici da porizvedu više kvalitetnijih proizvoda po pristupačnijim cenama", objasnio je ministar. :sta:
inace ja sam dobio registar na gazdinstvu goveda - jos samo da ga popunim a to mi ni mal nece tesko pasti ukoliko ce mi omoguciti da mimoidjem zadrugu koja mi je prosle godine uzela 27500 unapred da mi napravi papire i posalje ih ministarstvu za subvenciju koja je stigla 3-4 meseca kasnije
 
Petrović: Poljoprivreda strateški cilj
Međunarodni Radio Srbija - Pre 5 sati

Ministar poljoprivrede, trgovine, šumarstva i vodoprivrede Dušan Petrović izjavio je da je povećanje poljoprivredne, posebno stočarske, proizvodnje strateško opredeljenje države i najavio mere podrške toj grani. "Narednih dana, čim završimo pregovore s bankama, stavićemo poljoprivrednim proizvođačima na raspolaganje vrlo dobre mere, koje će im pomoći da krenu u snažnu, novu stočarsku proizvodnju, a koje će dovesti do stvaranja mogućnosti da poljoprivredni proizvođači ostvare kvalitetnu i stabilnu vezu sa prerađivačkom industrijom", rekao je Petrović Tanjugu. "Cilj nam je da stvorimo uslove da proizvođači i prerađivači mleka i mesa u relativno kratkom roku budu u prilici da porizvedu više kvalitetnijih proizvoda po pristupačnijim cenama", objasnio je ministar. Petrović će sutra pratiti predsednika Srbije Borisa Tadića u poseti Kragujevcu, gde će, pored ostalog, obići jedno poljoprivredno gazdinstvo i mlekaru, koja je nedavno dobila licencu za izvoz mleka i mlečnih prerađevina u Rusiju.

U ministarstvu ništa NOVO.
Kupujte krave, ostvarujte stabilnu vezu, a mleka i prerađevina imamo i za velike, samo za pšenicu nema izvoza ni u žetvi.
 
Jutros uletim sa racunima u opstinu da predam za subvenciju i pitam da predam oko 7 ujutru kazu sacekajte u 8 sati cemo zvati ove u Beograd da pitamo dali mozemo da vam to primimo.I dodjem u 8 i 10 kazu mi to nemozemo da vam primimo cekaju se uredbe tako su nam ovi iz Beograda rekli.A jutros sam dosta poljoprivrednika video da dolaze iz cele opstine i pitaju kad ce kreniti da primaju racune neki stocar bio hoce svinje dal da proda ili obelezava nisam skontao sta mu treba isto poljubio vrata kazu cekaju se uredbe nista do daljneg.
Pa nista cekacemo uredbe nikako da se smiluju ja neznam koji je razlog nedonosenja uredbi
 
ja se sve plasim da Npr. racuni koji su uzeti do 1 maja tj kupljena nafta, djubre i seme a uredba izadje 15 maja, onda tek ce biti problema i automatski deskfalifikuju te za subvencije, ili promene da ne bude 9 000 za djubre nego 12 000 a ti nemas racune a treba da ti budu do 1 maja racuni... onda bice j*beno pa zaje*ano...
 
Jutros uletim sa racunima u opstinu da predam za subvenciju i pitam da predam oko 7 ujutru kazu sacekajte u 8 sati cemo zvati ove u Beograd da pitamo dali mozemo da vam to primimo.I dodjem u 8 i 10 kazu mi to nemozemo da vam primimo cekaju se uredbe tako su nam ovi iz Beograda rekli.A jutros sam dosta poljoprivrednika video da dolaze iz cele opstine i pitaju kad ce kreniti da primaju racune neki stocar bio hoce svinje dal da proda ili obelezava nisam skontao sta mu treba isto poljubio vrata kazu cekaju se uredbe nista do daljneg.
Pa nista cekacemo uredbe nikako da se smiluju ja neznam koji je razlog nedonosenja uredbi

Ljudi moj savet je skupljajte racune ali NEMA SVRHE da idete da predajete racune. UREDBA nije izasla a kad, i ako izadje, tacno ce biti definisan rok u kom ce se primati zahtevi. Kada nema uredbe ljudi koji rade u Upravi za trezor nemaju na osnovu cega da vam zaprimaju zahteve. Ako cujem stogod, javicu...
 
Pa dobro nisam biser kako me prozivaju pojedinci ali ima " bisera " koji su prosle godine cekali u redu od 4 sata ujutru prvi dan i tih prvih 50 ljudi koji su ranije predali je od 5 do 7 dana uplacen novac lepo kupili hemiju za prskanje i naftu za zetvu a ja cekao nedelju dana pa predao i uplacen novac posle 1,5 meseca negde pocetkom jula a oni lepo kupili hemiju i naftu za kes a ja sam morao na zaduzenje sve.Verujte mi oko 8 se preko 20 njih nakupilo da preda racune a posle sam cuo da su i do 10 sati neki dolazili.
 
Pa dobro nisam biser kako me prozivaju pojedinci ali ima " bisera " koji su prosle godine cekali u redu od 4 sata ujutru prvi dan i tih prvih 50 ljudi koji su ranije predali je od 5 do 7 dana uplacen novac lepo kupili hemiju za prskanje i naftu za zetvu a ja cekao nedelju dana pa predao i uplacen novac posle 1,5 meseca negde pocetkom jula a oni lepo kupili hemiju i naftu za kes a ja sam morao na zaduzenje sve.Verujte mi oko 8 se preko 20 njih nakupilo da preda racune a posle sam cuo da su i do 10 sati neki dolazili.

A vidi Locan .. neko je pustio buvu tu kod vas da ce poceti sa prijemom racuna .. ali veruj dok uredba ne izadje , nemoj se cimas ..
 
Најновије информације везане за Уредбу су :Следеће недеље излазе уредбе и биће као прошле године, стим да ће се знатно знатно помоћи сточарство ,и да ће бити веома повољних кредита.Не бих више да износим информације да не би било после да износим неистине ,а све што знам рећи ћу вам.ово су информације са сатанка у министарству и нису рекла казала вец из прве руке.поззззз
 
Канда чувају информацију или уредбу за отварање сајма.
 
Nazad
Vrh