Upute za uzgoj gljive bukovače na porodicnom imanju

Trziste moras naci sam u svome mestu , to je neka skroz druga prica ... i iz mog iskustva moze biti trnovit put .
 
ja sam u beogradu i nikako nisam video da ih ima po prodavnicama u paketicima od 400gr,samo sampinjone prodaju ne znam sta je u pitanju....

i to sto imaju dolazi sa strane

devojka je skoro kupila bukovacu na pijaci 300din i to jedva nasla po toj ceni oko 400-500 je na zelenom vencu
 
Pa sta te onda cudi, znaci da je trziste u beogradu nezasiceno. Ja sam proizvodjac, od skoro sam poceo i ne mogu da postignem, trziste za Beograd nije nikakav problem!!!

- - - - - - - - - -

Kakav ti je prostor gde planiras da gajis? U kom delu grada?
 
Hmm ne znam da li je pametno pakovati po 400gr i nuditi prodavnicama, ili dati sve od jednom ljudima koji vrse otkum ne znam nemam to me jako brine....:osmeh:

ah da i kako sto se tice ventilacije kako paliti ventilatore po potrebi ili par puta dnevno

- - - - - - - - - -

u malom mokrom lugu imam garazu od 70m2
 
Poslednja izmena od urednika:
Kada budes bio slobodan svrati do mene, blizu smo ja sam sa medaka! Javi mi se privatnom porukom ako si zainteresovan!
 
Hocu hvala :osmeh:

donmarkon nisi ni ti na kraj sveta :) sve moze da se organizuje.....
 
Poslednja izmena od urednika:
Ja kad prodam pakovanje od 400 grama za 100 kinti, ja se lupam u **greška :) Ali sam i sa 90 zadovoljan. Sa prodajom nije bilo problema nikad, mada ja nemam neke vece kolicine, za sad :)
 
90 din. je sasvim ok cena za 400gr 100 din . je odlicna cena...

gde dajes paketice po prodavnicama?

mene samo brine kako prodati vecu kolicinu za kratko vreme...
 
I ja sam zainteresovan da vidim idejna resenja i popricam licno sa iskusnima o uzgoju.

imam malu zidanu supu 3,5x5,3(18-19m2) unutrasnje mere koju sam izolovao 10-kom stiropor od spolja, ubacio 2 ventilatora, police 58cm,prolaz70cm,
polica1,1m,prolaz ,58cm polica. treba da krecim. interesuje me gde mogu povoljno da kupim vlagomer i koliko je to povoljno.gde moze da se nabavi dobar micelium i koja mu je cena. Pa da krenem u avanturu. Inace nameravam da kuvam slamu kupio sam bure za tu svrhu .jel ono ok il trebanesto drugo
unapred hvala Aca iz Pa.
 
Poslednja izmena od urednika:
Sto se tice prodaje ja u manjku svakodnevno 400-500 paketica. Pakujem oko 600 a potrebe butika voca i povrca oko 1000 dnevno. Od srede tek cu moci da ih podmirujem. O rinfuzu i ne razmisljam vec mesec dana, a mogu da prodam u BGD oko 350-400 kg dnevno po 180-200 din. Sva poenta prodaje je sledeca: MORAS DA IMAS KONSTANTNO. Ja snabdevam par velikih butika voca i povrca i to je bio njihov uslov. Uopste ih ne zanima cena koliko svakodnevna dostava... Evo jedan nas kolega, glupo je da pominjem mu ime, zove me pre neki dan i totalno van sebe. 1800 zasejanih dzakova na pola inkubacije jednostavno propali, steta jeste oko 5000 eura ulozenih ali steta od gubitka razradjenog trzista je nesaglediva. Sad se tuzaka sa tipom od koga je kupio micelijum. Jbg, to je katastrofa.
 
O tome ja pricam kada propadne to je minorna stvar kolika je steta sto izgubis kupca ... :/

Mislim ne valja ni jedno ni drugo ali jedna nesreca vuce drugu ...
 
Jel sefe a jel to leteci tanjir:osmeh:
svaka cast:bravo:
dal moze kontakt za micelium? pozz
 
Poslednja izmena od urednika:
http://www.pce-grupa.rs/klima-i-oko...45-2028-analogni-termohigrometar-detalji.html
to ti je za vlagometar, miceliju imas da kupis tu blizu tebe u plocicama, porucis telefonom oni ti dostave! Malo ti je jedno bure, treba ti minimum 4 bureta od po 220l da bi uradio nesto!

hvala ilijabg

sto se tice posla sa buradima planiram da napravim kavez za slamu(2 kom) koji moze da udje u bure nakon kuvanja da ga vadim pa stavljam drugi.jedino neznam da li je opasno to sto mi je komposter za otpad iz baste na7-8m,a sto se tice ovih iz plocica koliko su kvalitetni? Ima li neko ko je ili jos uvek radi sa njima?
 
Nazad
Vrh