Unutrašnjost štala

Kako da rešimo prečke na jaslama, mislio sam ovako ukoso, donji deo na 50 cm ?? Hvala
988c9673699708b1575f20f14b2047d0.jpg

6f2ec02397be227d447f5856603dd84e.jpg


Послато са Lenovo A5000 уз помоћ Тапатока
 
Kod mene je stavljano vertikalno na 75cm ,ako ces ih hraniti da ima stalno hrane pred njima onda ti ne trebaju vise od dve uspravne samo da drze cvrstinu poprecnih.
 
Lepo izgleda objekat, baš retkost za brdsko planinski deo Srbije. Ovde potencijalno vidim dva problema a to su rogata grla i samo dve grupe životinja u objektu na 36 krava, što može biti problem kod ishrane.
 
Svaka čast gazdi, a kad usporedimo samogradnje svih svakojakih mašina koje vidimo tu na forumu, kopiranje savijene cinčene cevi nije neka svemirska tehnika koliko ju Davidović diže u nebo.
 
Nadstrešnica je duža od ovog betonskog dela, tako da se kišnica sliva na travu. Slikaću sutra iz profila, što bi se reklo. Hvala imenjače na ovome da je lepo uradjeno, jer sam uglavno sve sam i odarbajtovao.:cao:
 
Da tu će biti i zimi. Planiram da za čeonu stranu napravim tri drvena rama obložena leksanom koji bi se lako montirali u danima žešćih mrazeva. Bočne strane već imaju okvire koje ću samo zaštiti, verovatno folijom. Ispod krovnog pokrivača je gasno-propusna folija i 2cm daščani sloj.
 
Poslednja izmena:
Pokušaću da pojednostavim. Svih pet pojilica su postavljene u kontra nagibu prema šahti. Ona ima metar veću dubinu od potrebne. Taj prostor je popunjen šljunkom. Zatvaranjem dovodnog, otvara se ispusni ventil, voda isteče iz pojilica.
 
Da li neko mozda zna gde bih mogao kupiti gumene podloge za pod za stalu, i ako znate kolika je njihova cena. Trazio sam na par mesta u Novom Sadu ali nigde nema.
 
Ranije sam imao neku ponudu za ove gume,cena je bila 100 eura po lezistu.Dimenzije su bile ako se ne varam 115x180 cm,ne znam ko ih je radio. Inace nekoliko godina smo koristili transportnu gumu iz termoelektrane,koju smo bili postavili celom duzinom na 13 lezista samo smo je ubusili i prosekli kako bi je upakovali u pregrade lezista. Iskustvo je sarenoliko,posto je guma bila glatka kada bi se nakvasila postajala je klizava,mada nikada nije doslo do neke povrede.Izuzetno je tvrda guma bila ali i takva je bila bolja od betona. Na kraju smo je izbacili,pre svega zbog njene previse glatke povrsine. Postoji firma u subotici koja radi neke gume za ove namene pa proveri:
[h=3]Gumeni Podovi za Krave-Cubicle,Goveda.Stale::Tov:Ležita:Antiklizne[/h]
 
Hvala Ivane na pomoci, sad cu bas da zovem ove u Subotici, mada sam mislio da je ova guma dosta jeftinija, ovih 100 eura za 2 kvadrata mi dodju bas preskupo...
 
U planu mi je preuređenje zgrade 12 puta 6 metara uštalu za tov junadi 3.5 metara visoka ima tri zida.išao bi resetkast pod pošto bi u njoj bilo junad od 350 kila do kraja tova.Može li mi neko kazati mane i prednosti štale sa resetkastim podom
 
Nazad
Vrh