Unutrašnjost štala

002b22e5393349324c5f6bbe2bcb1ca9.jpg
 
Jos jednom bravo za grla. Uvozili smo kojekakve holstajne i sad nam je djavo kriv sto nemamo kvalitetnih teladi za tov. Da nam je vise ovakvih krava gde bi nam bio kraj.
 
Svaka cast za grla i novi objekat, taman sam pomislio da blata ima samo kod mene, kad gle ima i kod Zorana:ppozdrav:
 
Kod nas je to eloksirani lim, ako sam dobro upamtio, košta oko 700 din po metru kvadratnom. A blato je nastalo zbog izvlačenja veće količine stajnjka. Nije valjda u Gaju kraj Kovina baš takvo blato?
 
imali ko skicu , ili iskustva sa stalama za tov bikova u vezanom sistemu . Koje vezove , koliki pad , koja duzina lezista za tip veza.....
Razmisljam o grabovomvezu i lezista 150-160 cm i pad 5 posto , neznam danece skoditi ako ubacim neku junicu-steonu ....
vezanje za rogove , veca komocija vise ciscenja ......
nebi isao na slobodan sistem , neodgovarami ako nekad zelim da dohranim neku jalovu kravu ili ubacin neku junicu za priplod , toviti zenska grla do 200 kg i tako
 
Sto ne uradis polovicno,pola vez,a pola slobodan tov,tako nesto ja planiram da preradim stalu...
 
Ne planiram da imam telad iste starosti , neznam ni kako napajaju malu telad u slobodnom sistemu drzanja
Ili medju bikovima pustiti , mladu junicu ili mrsavu kravu . Ovako vezani svaki i mirna backa
 
Pozdrav svim clanovima foruma uz cestitku nove godine, da bude uspesnije od prethodne.
Interesuje me ima li ko informaciju ili projekat izgradnje stale??? Hoce drugar da radi stalu, pa treba da proracunamo koliko ce da kostaju radovi i kako bi trebalo da to izgleda? Unapred se zahvaljujem!!!
 
Ako je nov materijal ... 50 do 60 evra po kvadratu objekat za drzanje junadi ili krava sa kosom plocom tj betonima... ako radis sa polovnim kao i ja onda je od 25 do 30 evra kvadrat... Imam i gotov idejni projekat ali to kad izracuna projektant izadje jako puno...

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока
 
Ako je nov materijal ... 50 do 60 evra po kvadratu objekat za drzanje junadi ili krava sa kosom plocom tj betonima... ako radis sa polovnim kao i ja onda je od 25 do 30 evra kvadrat... Imam i gotov idejni projekat ali to kad izracuna projektant izadje jako puno...

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока

Moze li taj idejni projekat na email? Da pogledam dimenzije i ostale pratece stvari... Inace on planira da odradi visoku stalu sa mogucnoscu ulaska traktora i ciscenje pomocu raonika
 
Nazad
Vrh