Uljana repica 2022/2023

949b0eebc036013300ccf3b9ee31b17e.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Danas oprskana od sjajnika. Pre dva dana prskao fastakom u duploj dozi,ali ucunak je bio slab.
 
Danas zavrsili sa prihranom AN 130kg/kj
Takodje zavrsili i sa prskanjem
 
Jel netko probao sa vecim dozama za sjajnik......ovo jutros sto sam vidio,uzas.....
 
Prvi put je nurel odlicno odradio sa 1l/Ha. Juce sam ponovo prskao mada ga gotovo nije ni bili, ali racunam da više nema ulaska jer će uskoro da se zažuti.
 
Ja bi trebao još jedanput protiv sjajnika, nije prvi put odradilo dobro, ali evo sad puno kiše, nekako mi se čini da će samo fungicid čim budem mogo...
 
Danas idem sa nekim insekticidom zamjenom za decis 2.5 ista aktivna tvar.....ima dosta sjajnika i za par dana cvjeta.......za 3 do 4 dana narasla je 20 do 30cm.....
 
Bome kod nas ga opet ima, sutra ponovo prskanje.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
3 maslačka pored njive, puna sjajnika.....šteta.sto nisam imao mobitel da slikam......znaci kad nema repice i maslacak je dobar.....
 
Danas ponovo obisao repice. Nema ni jednog sjajnika. Repica samo sto nije pocela da cveta sa gornjim pupoljcima.
Koliko ce joj prijati, ili ne, buduce zahladjenje videcemo.
 
Da li mepate fungicide sa hlorpirfosom?
Kod nas neko neće da meša neko meša ,zaštitarima su mišljenja podeljena.
Jedne godine sam imao oprljene listove na pšenici gde sam u prvoj zaštitu dodava kao insekticid fastak a kad je ponestalo nurel sam dodao I na tim je bilo ožegotina dosta ali na rodu se nije poznavalo.Interesuje me kako repica reaguje.
 
Nazad
Vrh