Uljana repica 2022/2023

KWS Hybrirock

dh0jKEM.jpg
 
Dobro izgledaju repice👍🏻Samo me zabrinjava ova prognoza kazu sneg oko 10cm plasi me da nu srusi repicu dole.
 
Juče sam pričao sa jednim poljoprivrednikom iz Alibunara koji več godinama radi repicu.Tvrdi iz prakse da je mnogo bitnije prskanje protiv pipe nego protiv sjajnika.Kaze gde je promašio prskanje od pipe imao je mnogo veći podbačaj nego gde je promašio prskanje od sjajnika.To je neko njegovo zapazanje u ranijim godinama.
 
Da li bi smetala repici prehrana u vidu amosulfana sada kada pocinje cvetati (pitam zbog cveta, da li bi to napravilo neki problem)?
Hocu da joj dodam jos malo azota, posto je dobila samo ureu krajem februara.
 
Da li bi smetala repici prehrana u vidu amosulfana sada kada pocinje cvetati (pitam zbog cveta, da li bi to napravilo neki problem)?
Hocu da joj dodam jos malo azota, posto je dobila samo ureu krajem februara.
To ti je to, pred cvatnju ona formira uglavnom svoj prinos. Ako ti sad kilavo izgleda a pred cvatnju je, nema tu vise pomoci. Po meni bacanje novaca a sad kako tko hoce.
 
Nikada nisam proizvodio repicku ali sam pre neki dan čuo od druga nesto zanimljivo.
Čovek gaji kupus kao i ja i imao je problem sa cvetanjem kupusa tj prorastanjem.
Sta se desilo imao je drugare koji su gajili konoplju u državi gde je dozvoljeno i ostalo im je puno nekih stimulatora i djubriva koje su mu dali.Kad je počeo da tretira kupus sa njima kupus počne da cveta ...možda bi to repici pomoglo?
 
Možda ubrzaš neki proces, ali da ćeš povećati prinos nema od toga ništa. Repica voli zemlju u doobroj kondiciji kao i sve kulture uostalom.
 
Za sada ne podleže od mokrog snega dobro je jer duva po malo vetra pa joj ne ostaj3 na vrsnih glavama.
984783a259aca86cff1320cdfcfce033.jpg


Послато са SM-A536B помоћу Тапатока
 
U subotu palo 35litara.....ima sjajnika 1 do 2 po cvijetu.....al uspio sam ga dosta rjesiti, napravili su nesto stete.....jos zastita i vise necu ulaziti u nju......inace repica je dobra, samo da kod nas ima ucinkovito sredstvo za sjajnik, nesto tipa nurell, to bi bilo top......

Koliko vidim, ona jos zadrzava cjenu na trzistu, al psenuca i kukuruz je propast ove godine....
 
Na rubovima parcela neobecava.....sjajnik ju ubija, prema sredini je nesto bolje, al ima parcela gdje nemam niti jednog sjajnika.....

Da li ce po tim rubovima biti nesto iz ovih bocnih cvjetova,ako ih nestigne pojesti ili ne?

https://postimg.cc/FY7MQJwN][/url]
 
Nazad
Vrh