Uljana repica 2022/2023

Spajki

Član
Učlanjen(a)
11 Okt 2009
Poruka
6.303
Lokacija
Bečej
Da li ste odlučili koje djubrivo i u kojoj količini će te razbaciti za naredni usev uljane repice?
 
Ne bi trebalo, ali posto je extremna susa pitanje je. Da je bila bar prosecna godina onda sigurno ne bi smetali. Znam dosta njih koji su sejali repicu na sojiste.
 
Pa pitanje je kako pripremiti uopce.Dok ne padne 30-40litara necemo ni razmisljati o uljanoj a i kad padne onda cemo vidjeti jer je loše bilo ove godine.Bacam 150kg 15-15-15 po jutru.Ako...
 
Jel imao neko problem sa sekatorom koji je primenjivan u pšenici polovinom aprila. Radio bi pripremu tanjiračom i setvu kukuruznom sejalicom
 
Sekator ima zemljisno delovanje malo ali moje misljenje da ako se izmesa zemlja nebi trebalo da ima problema. Ja sam bas zbog toga presao na biatlon.

Послато са SM-N970F помоћу Тапатока
 
Sekator ima zemljisno delovanje malo ali moje misljenje da ako se izmesa zemlja nebi trebalo da ima problema. Ja sam bas zbog toga presao na biatlon.

Послато са SM-N970F помоћу Тапатока
Preći ću i ja ali dogodine. Do sada sam orao, sada nema uslova za to, otežavajući faktor je manjak padavina
 
Probacu ove godine ponovo da je posejem, al bez osnovnog. Predprosle bio kukuruz kojeg je sravnila oluja sa zemljom, nista nije dao. Za taj kukuruz bacano "lopatom". Aj posejali posle njega psenicu i oped bacaj vestaka. Psenica ispod proseka, slaba, e racunam bes vise bacati vestak dok kisa ne pada 2. godine zaredom.
Tako da ove godine samo kisa nek pada da nikne repica i posle moze dobiti samo ureu.
 
Nazad
Vrh