Uljana repica 2022/2023

Nemam nikkavog iskustva s uljanom repicom. Da li je preporucljivo sejati je posle suncokreta? Dvoumim se izmedju psenice i uljane repice. Voleo bih da probam s repicom, ali ne bih zurio da to bude ove godine, ako nije preporučljivo posle suncokreta. Mislio sam 3x15 da se baci, a obrada samo tanjiraca.
 
Nisam ni ja neki strucnjak, ali ono sto su meni preneli drugi da je treba izbegavati posle uljanih kultura zbog nekih zajednickih besti i male verovatnoce dobre pripreme zemljista. Najbolja varijanta je posle psenice.
 
bolje sijte na njivama gdje je bio strnjak, tu će daleko manje trebati pasti kiše da bi priredili nego na drugim kulturama
 
Kratka tanjiraca u drugom prohodu napravi odlican posao, ali pod uslovom da je prvi nacinjen odmah nakon skidanja psenice.
 
14 godina se sije uljana i ove godine necemo sijati.Preskacemo ovu godinu.Sve ju je stiglo kod nas.
 
Jeli ko sijao uljanu repisu od DSV sjemenske kuce, i kako se pokazala. Sa proslogodisnjih 4,7ha, ove godine planiram 8ha posijati. U subotu smo dobili prolom oblaka i ore se fantasticno, pripremljeno je vec nekih 6,5ha. Sutra ako Bog da zavrseno oranje.
 
Evo i kod mene pada dva dana, a danas pljusti od jutra, blato je.....pa razmisljam o sjetvi uljane....zanima me, posijati samo sa 15icom pa dusik baciti u proljece, ili ipak u jesen baciti nesto uree?
 
Kod mene nije moglo da se ore pa se tanjiralo,pa gruber na 20+cm,sad posle kise vestak i spremac,videcemo kada ce se sejati,mozda odmah ako ne bude pobegla vlaga ili cekam sledecu kisu.
 
Koje hibride sijeta da su vam se pokazali boljim od ostalih?Par godina sijali P 643pa sad cu malo mijenjati a tocno na znam sta.
 
Oranje sad samo na laksim zemljistima koja se mogu lako uciniti. Na tezim bi sad bilo samo kontraproduktvno.
 
Palo je oko 50 litara kiše u ova dva dana, s obzirom da nismo ništa dirali strnjišta sledi rasturanje đubriva spram analize zemljišta. Nabavljen je 10:46 i 10:26:26 . Oranje priprema i setva.

Poslato sa ELE-L29 pomoću Tapatoka
 
Nazad
Vrh