Uljana repica 2022/2023

Sporo nice repica ove godine. Ima nesto sto je neobjasnjivo.
 
I kod nas, tj kolege sto sam mu sejao kilavi ubi boze, lg arhitekt, a padavina nikad vise, pa nikla bi u tegovima od traktora do sad
 
pa verovanto je potrebna i temperatura tj sunce,dzabe vlage koliko hoces kad nema sta da ga tera da raste,tj klija normalno
u djurdjinu su presejavali rane rokove setve(mislim na prvu i drugu nedelju sep.)
 
Kod mene sijana 27 i 28.8. Odlicno napreduje,a ova iz 8.9. Ko da stoji na 2 ili 4 lista.....
 
Prosle godine mi nikla 18.10 pa imala 3 tone po hektaru. Polako nije to jara sorta pa da brzo napreduje bice do 15.11 barem 10 do 12 listova ako ima hrane.

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока
 
https://postimg.cc/BX1cGR5Z]


20220929-151414.jpg
[/url]cheapest gas near me today[/url]


Insekata jos nema,al zato kisa pada, skoro svaki dan....
 
Sijao sam ju samo zato jer su najavili obilnu kisu.....90% je posijano u suho, jos nakon oranja zemlja mi ostala dva dana,pa se speklo i onda ubijanje rotodrljacom,sto je i bilo vlage isparilo je.....al za 2,3 dana je pala kisa,pa red sunca red kise i to je spasilo stvar.....inace nebi bilo nista od nje.....sad od nedjelje najavljuju toplo i suncano, samo da pipa nedode.....

Jedino sto imam samonikle psenice,to je ono šturo zrno sto je izaslo iz kombajna,prskano terodoxom,al ocitno ju neubija.....na proljece ce raditi fusilade forte inace ako psenica ostane biti ce puno primjese
 
Sijao sam ju samo zato jer su najavili obilnu kisu.....90% je posijano u suho, jos nakon oranja zemlja mi ostala dva dana,pa se speklo i onda ubijanje rotodrljacom,sto je i bilo vlage isparilo je.....al za 2,3 dana je pala kisa,pa red sunca red kise i to je spasilo stvar.....inace nebi bilo nista od nje.....sad od nedjelje najavljuju toplo i suncano, samo da pipa nedode.....

Jedino sto imam samonikle psenice,to je ono šturo zrno sto je izaslo iz kombajna,prskano terodoxom,al ocitno ju neubija.....na proljece ce raditi fusilade forte inace ako psenica ostane biti ce puno primjese
bolje uradi ujesen, do proljeća bi ona mogla poprilično izbusat i rušiti ti prinos
 
Nisam nikada sijao žitnom,al ozgleda da je dobro izasla....treba biti u zetvi 35 do 40 biljaka na m2.......a kazu da budu dobri prinosi i sa 13 biljaka/m2, sto se meni cini malo......a sije se 500 000 na hektar, ako ides sa zitnom,bitna je kilaza.....ova moja vrecica jedne sorte je bila 2,54kg a druga sorta 2,75kg.....pa toliko mora i otici na hektar.......
 
bolje uradi ujesen, do proljeća bi ona mogla poprilično izbusat i rušiti ti prinos
Da.....mozda bi bilo dobro ju odmah unistiti jer ona je sad vjerojatno sva izasla,ako bude hladno u 2,3mj onda se nece moci prskati, i gotovo.....

Koliko fusilade forte bi bilo dosta, jel netko prskao,mozda pola doze?
 
Nazad
Vrh