Uljana repica 2021/22

Igore kad ove daju 2,5t koliko daju redovne i rekordne, prvi put je sejem panem predstavu sta da ocekujem
Zavisi to jako od uslova proizvodnje prvenstveno,kondicije parcele,agrotehnike,djubrenja ali ako se se sve poklopi kako treba nova genetika moze preko 3t/kj tamo gde se sa starom postizalo 2.5t/kj da ne misli neko ko ima prinos 1.5t/kj/kj da ce uspeti nesto da pogura odma da kazem nece,tu neke druge stvari ne stimaju.
Vec sada se postizu prinosi od 2.7-2.8t po jutru sa trenutnom genetikom tipa Architect,Anniston,Absolut,Umberto a sad hibridi koji dolaze ove 2022 ce biti bolji od toga.
Ono sto je najveci problem koji nas ceka jeste sto nemamo resenje za kupusnu muvu u jesen(delimicno je resenje kasnija setva i tretman lumiposom) i ukidanje jacih insekticida koji se iz godine u godinu provlaci ali sve manje i manje se izbacuje na trziste u litrama i to ce da li ove ili sledece godine biti kraj,sem ako ne proradi sverc komerc.


Poslano sa mog SM-G980F koristeći Tapatalk
 
Danasnje slike drugarove repice na 50 cm.

n9gzV3F.jpg


k8bzBh7.jpg


PY4WX4N.jpg
 
Da li uz insekticid protiv sjajnika dodajete neki fungicid ili neku folijarnu prehranu? Sutra radimo sjajnik, ima ga baš puno.
62bc04c5f3354693561b26bdbd9b6fb3.jpg
 
Ja kad imam nesto sa losim nicanjem odma prejebem
U ovom slučaju zna biti veoma pogrešno. Jedne godine sam ostavio retku repicu sa relativno dobrim rasporedom i imao redovan prinos, čak bolji nego u godinama kada sam imao ful sklop i veći potencijal. Po meni ključ u narednim godinama u tehnologiji repice jeste dobra taktika obrade strnjišta i dobra kukurzna sejalica na 50 cm koja može u sušnijim uslovima da razgrne 1-2 cm suvog zemljišta i useje u vlažno. Sve repice u mom kraju posejane na 50 cm za sad izgledaju puno puno bolje od konvencionalne setve. Kada sam prošle godine pitao kanadjane za setvu sa kukuruznim sejalicama bili su blago skeptični, nisu osporili tehnologiju samo su bili suzdržani. U nekim slučajevima ne treba gledati previše preko "bare" već u komšiluku kod Madjara u južnom delu madjarske i Rumune u banatskom delu.

Poslato sa ELE-L29 pomoću Tapatoka
 
Da li uz insekticid protiv sjajnika dodajete neki fungicid ili neku folijarnu prehranu? Sutra radimo sjajnik, ima ga baš puno.
62bc04c5f3354693561b26bdbd9b6fb3.jpg

Za fungicid po meni sada nema potrebe, ali stavljamo neke aminokiseline sa folijarnom prihranom uz insekticid. Ja za sutra planiram jer za danas su najavljivali oblacno ,.....pa makar da duva vetar!
 
Prskao bih psenicu sa tezisom, a iduca kultura bila bi uljana repica.. hoce biti problem ili ?
 
Taj lambda cihalotrin je dovoljan za sjajnik? Da li si vec radio sa njim?
 
Zadnje 3god,pre toga Fastak,Decis...sta nadjem da je jeftino,Nurel ili Proteus ostavljam za kraj kada pocinje centralni cvet da se otvara.
Svidja mi se sto ne smrdi jako i nema onaj kik-down,posle kojeg minuta pocinje da radi,lakse je za rad,ovo ostalo smrdi i nagriza u pm.
 
Odradjen danas sjajnik+neka prehrana. Počinju njive sa repicama da dobijaju žutu boju.
 
Nazad
Vrh