Uljana repica 2021/22

Nastavljaju se muke sa uljanom repicom, zbog kasne setve i nedostatka padavina je i dalje u lošem stanju pa sam pozvao pomoć u vidu zaštitarke bilja Željane Ilić koja radi u firmi Corteva Agriscience.Ona će pokušati da mi objasni situaciju, ukaže na prisustvo insekata ili bolesti i preporuči herbicidni i insekticidni tretman. Kako je sve to izgledalo, pogledajte u videu...
Hvala što ste pogledali video, za još zanimljivog sadržaja lajkujte video,komentarišite i pretplatite se na moj kanal!
 
Nastavljaju se muke sa uljanom repicom, zbog kasne setve i nedostatka padavina je i dalje u lošem stanju pa sam pozvao pomoć u vidu zaštitarke bilja Željane Ilić koja radi u firmi Corteva Agriscience.Ona će pokušati da mi objasni situaciju, ukaže na prisustvo insekata ili bolesti i preporuči herbicidni i insekticidni tretman. Kako je sve to izgledalo, pogledajte u videu...
Hvala što ste pogledali video, za još zanimljivog sadržaja lajkujte video,komentarišite i pretplatite se na moj kanal!
Bice ova posle kise👌🏻
 
Јуче сам се враћао из липара атаром и где је била репица све истањирано, можда мало ређа него као код олалије.
 
Pa zar nije zabranjen Nurelle kod vas !?Ja trazio da kupim pa mi rekli da je zabranjen od ove godine.U Šidu bio.
 
Sjajnika kao u priči na klopkama.
7c25d6d85bac3377e73c406449a7070f.jpg


Poslano sa mog SM-G980F koristeći Tapatalk
 
Ko je sejao u prvim rokovima cvetno stablo je izaslo iz lisne mase tako da tu nema sta da se ceka,moze da se radi,srednji rok ce za koji dan uci u tu fazu(mada zavisi i od hibrida raniji-kasniji)
Dok kasniji rokovi treba pratiti brojnost ali tu ce biti slabiji intenzitet porasta i samim tim sporije ce doci do nekog punog cvetanja i naravno sa manje cvetova pa ce trebati obratiti paznju da se odradi po meni i 2x zastita samo da se maximalno sacuva svaki pupoljak.

Poslano sa mog SM-G980F koristeći Tapatalk
 
Posle Željaninih saveta, prskamo uljanu repicu u nadi da ću je zaštititi od insekata i korova. Nastavljamo sa poklonima povodom 25000 pratilaca i u ovom videu slede nova pitanja za poklone. Učestvujte u igri...Srećno... Hvala što ste pogledali video, za još zanimljivog sadržaja lajkujte video,komentarišite i pretplatite se na moj kanal!
 
Radoslave ja sam se jednom opekao o takvu repicu i nikad vise. Takva se rrpica neostavlja ni u ludilu. Takva kakva je najbolji je predusev za kukuruz, ili soju. Repica kad je prava polovinom aprila se uveliko zuti poljima. Ovo ostalo je samo mucenje i sebe i njive.
 
Ova repica kod Radoslava ako se zastiti sve na vreme nece imati prinos ispod 2.5t/ha, ali bice tu ok prinos oko 3t/ha +-
Samo ne treba dici ruke od nje😊
 
Lično mišljenje, herbicidni tretman,zahteva forsiranje đubrivima,o insekticidima da ne pričam pa i fungicidni tretman....ogromna ulaganja na današnje cene a po meni slabo razvijena za ovaj period......
Ja sam moju pretamburao.....
 
Ja sam pre dve godine imau slicnu kao sto je od Radoslava i na kraju izvukao sam 3t prosek na 35ha
 
Hvala vam svima na podeljenom iskustvu. Sad zaista ne znam šta da mislim, Maxa me je ohrabrio a ostali poplašili...Svakako ću je ostaviti do 20.04 pa ako bude trebalo ide presevanje...
 
Ovo gde ti je golo to posej direktno sulju,tu nema nista.
A ovo ostavi,bice solidno,bolje od presevanja,doce sebi posle kise a i bice dobra cena.
 
Ko nije imao muke sa repicom taj nema pojma sta je patnja.
Druga stvar sto ni jedna hemija nece zaustaviti travu u ovako maloj repici.
I pitanje je sta sad mozes i sejati posle te aktivne materije. Seme repice nije tako skupo da bi se toliko rizikovalo. Mi smo pre 3 godine preorali daleko bolju repicu jel je bilo nenormalno bulke.
 
Ovde nema trave nikakve jer je strašna sirčina bila, tu će biti samo sirak i ništa više.Računao sam da mi je dovoljno 2,2-2,5 tona/ha da mi se isplati više od suncokreta kojeg još jedino mogu presejati ovde...
 
Prskao si sa slash-om rasturio si sve sirokolisne korove nemoj vise da se brines.Bice dobro to👌🏻
 
Nazad
Vrh