Uljana repica 2020-2021

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Problem su i kod nas razni insekti ali još nekako izlazimo sa njima na kraj. Da li su kod vas ove godine bili dostupni insekticidi na bazi Hlorpirifosa i Cipermetrina (nurel D, konzul)?
 
Jel sojo neko repicu na suncokretu ili da se ne upuštam u to? Imam 20-ak kj u 4 parcele na jesnoj strani atara gde mi je zgodno za repicu ali trenutno je tu suncokret sve su dobroj kondiciji. Ne bih baš da sejem pšenicu u sav suncokret.
 
Jel sojo neko repicu na suncokretu ili da se ne upuštam u to? Imam 20-ak kj u 4 parcele na jesnoj strani atara gde mi je zgodno za repicu ali trenutno je tu suncokret sve su dobroj kondiciji. Ne bih baš da sejem pšenicu u sav suncokret.
Ja sam sejao jedne godine repicu na repicu, i bas u monokulturi te godine mi je bila najbolja repica.
 
Ako su parcele u dobroj kondiciji moze da uspe ja sam radio 2017.godine vecu povrsinu.
A repicu u repici kod mene ove godine bilo 65% parcela i bila je bolja nego na psenicama 4.53t po hektaru ispao prosek ali su sve dobre parcele.
 
Jeste Architect trebao biti sve ali otislo nam vise semena i jedna parcela je bila Anniston.
Zadnjih par godina dosta semena loseg se prodaje kod nas i nije cak ni skriveno samo ljudi ne citaju deklaracije,dkc je bas tu izgubio dosta trzista zbog toga a kws se vadi sa klijavim zrnima sto pakuje vise ali kada su losi uslovi onda to dodje sve do izrazaja,kada su dobri uslovi sto je postalo dosta retko kod nas onda verovatno nebi bilo problema.
 
Kolege ima li neko da je sejao ove godine na 45-50 cm medjuredno da kaze kakve je rezultate imao?
 
Mi smo sejali medjuredno na 35cm sa kukuruznom sejalicom setva 3.10.2020. Cekali kisu. LG arhitekta dao je sa 2,65ari 12300kg. Ima mesta gde nismo pogodili na 35 pa ostalo na 70 jos se vise izgranala... ove godine sejem sve na 50cm...

Послато са SM-N970F помоћу Тапатока
 
Sta vam se pokazalo lakse za vrsaj bez bocnih kosa,mislim na razmak u setvi da li na 25 cm...35 ili 50...a sta sto se tice prinosa?
Da li je bolje za prinos da vise gura bocnih grana ili kako?
I jos jedno pitanje gde nabavljate seme,ja mucim muku,imam obecanje da cu dobiti taj jedan dzacic semena da posejem 3h ali sam i prosle god spremio 3h i nisam nasao seme...kod mene u siroj okolini niko je ne seje
 
Koliko ha zasejete sa jednom setvenom jedinicom od 1.500.000 zrna? 3ha ili više?
 
3 hektara. 4cm zrno od zrna a 50cm red od reda

Послато са SM-N970F помоћу Тапатока
 
Kad krecete setvu? Ja se prvi put upustam u ovu avanturu na 5kj. Uzeo sam neki dkc jos nije stigao, kad stigne znacu koji, zaboravio sam. Priprema : 1x tanjiraca,pa 2x gruber cc24-25cm pa jos 1x tanjiraca, pa kisa, pa polugerminator. Baceno 145kg 8:16:24. Problem malo je seckana razbacena slama. U momentu skidanja nisam ni mislio o repici inace bi bilo malo drugacije.
 
Kad krecete setvu? Ja se prvi put upustam u ovu avanturu na 5kj. Uzeo sam neki dkc jos nije stigao, kad stigne znacu koji, zaboravio sam. Priprema : 1x tanjiraca,pa 2x gruber cc24-25cm pa jos 1x tanjiraca, pa kisa, pa polugerminator. Baceno 145kg 8:16:24. Problem malo je seckana razbacena slama. U momentu skidanja nisam ni mislio o repici inace bi bilo malo drugacije.
sad vidim da sam promasio sezonu, ako hoce ko ada prebaci...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh