Uljana repica 2020-2021

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Za sad obećava... 3/4 njive su mi ekstra, jedna je neravnomerno nikla zbog lošije pripreme, ali šta je tu je. Kako po ataru izgledaju ostale moja je bomba

Poslato sa ELE-L29 pomoću Tapatoka
077af03ef5ad1d2368d6fa67f2059643.jpg
611e7ca3a5bc87037e78ddace8d5f86c.jpg
 
Kod mene je bila ovakva 31 Marta,ova je za spricanje od insekta.
U mene zuta prosto zeza oci,bas se "raskokala",ima jedno 150-160cm visine,ima po koja buduca mauna,stete malo do nikako,bas sam je sacuvao.
Nesto zeza onaj server dodaj pa ne mogu da kacim slike.
 
Kod mene je bila ovakva 31 Marta,ova je za spricanje od insekta.
U mene zuta prosto zeza oci,bas se "raskokala",ima jedno 150-160cm visine,ima po koja buduca mauna,stete malo do nikako,bas sam je sacuvao.
Nesto zeza onaj server dodaj pa ne mogu da kacim slike.
Kako ceniš da je za "špricanje"?

Poslato sa ELE-L29 pomoću Tapatoka
 
Kada se ovako uredi,da se vide redovi od sejanja treba prskati,vidi se kako su pupovi nabrekli i puni polena,tad on busi kao blesav.
 
Baranja okrug u Madjarskoj, rade kontrolu na prisustvo insekticida u interesu zaštite pčela, parcele na kojima je konstatovano prisustvo zabranjenih insekticida i povećanih doza, bivaju istanjirane.....

 
A mi što nismo radili fungicid pre cvetanja, kada mi to da odradimo?
Idealna faza za tretman fungicidom je 2/3 cvetanja. Svako ko kaže drugačije želi da u zadnjem prohodu insekticidnog tretmana proda i fungicid u paketu. Naravno ima efekta i na samom početku cvetanja ali najbolje je odvojiti zadnji tretman sjajnika i fungicid ukoliko može. Pod uslovom da ima klirensa i da se ne lomi repica u 2/3 do punog cvetanja.

Poslato sa ELE-L29 pomoću Tapatoka
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh