Uljana repica 2020-2021

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Danas isprskana repica sa 100ml Decis Forte, nadam se da zgadija nece da se vrati.

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока
 
Kod nas je katastrofa, ne znam jel veći napad ili slabija sredstva koja imamo na raspologanju za sjajnik. Sad sam radio prvu zaštitu jer je dozvolilo vrijeme ali očito kasno, još ću jednu sa insekticidom i fungicidom. U dobroj je kondiciji, ali mraz ju je pofrkao, sva je u gušćjem vratu i još sjajnik ovako, sve se manje nadam...

 
A moguće, iskreno nisam primjetio pipu koliko god da sam gledao, a i konstantno je bilo hladno. Dok je malo i zatoplilo, vjetrovi su bili užasni i do sad se ništa nije dalo tretirati... A nek joj Bog pomogne..
 
-7
d2a4475e301b73a9c85cb1b5e6584a03.jpg
 
Kao što sam rekao da je kod nas već bilo štete od hladnoće, tu se reklo da je od pipe, poslije ovih mrazeva opet sva izvitlana, pogotovo pupovi koji su brže krenuli...
 
Stari Žednik(Subotica)
Hm teska pitanja postavljas :) da je u cvetu bio bi kraj za iscvetale pupoljke e sad ko zna.
 
Danasnje stanje. Malo protreseš cvet i ispadne ih gomila na ruku. Tamo gde se cvet više otvorio ima i rutave bube.
c7bcbeadc0167efbd7c8e9f7d50c33fd.jpg
3aa34e38bc3598ab9c0d01e3f1dcebd0.jpg
 
Nema tu mnogo planiranja, danas pre ove kišice smo oprskali repicu. Imam utisak da su danas kod mene svi u ataru prskali repicu koji je imaju.Taj sjajnik sa ostalim bubama pojede i ošteti cvet i ta biljka ostane jalova bez mahuna i roda. I ovako mi je neujednačena repica pa se trudim da sačuvam bar ovo što imam.
 
Kad su temperature kao juce a repica u fazi pupova nema sta da se gleda,obilazi prskalica i na njivu.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh