Uljana repica 2019/2020

Evo kako. Ne prestrašno, ali eto male posljedice od snijega.
Ima tu i tamo pokoji cvijet, idući tjedan neki od insekticida i Zakeo Xtra za bolest i to je to za ovu godinu.





 
Danas uradio popodne boynti o.7ha +fastac 0.14ha bilo je dosta sjajnika po pupoljcima.
20200328-164240.jpg
 
Zarkovac sto nisi ranije deljao od Bolesti, i po meni taj i preparati sa istom akt.mat. su budza za bolesti u Repici.
Svuda su registrovani kao za skracenje i drugo meni se dooosta losije pokazalo naspram Carambe.
 
Zarkovac sto nisi ranije deljao od Bolesti, i po meni taj i preparati sa istom akt.mat. su budza za bolesti u Repici.
Svuda su registrovani kao za skracenje i drugo meni se dooosta losije pokazalo naspram Carambe.
Ja svake godine ovako radim i rezultat prinosa na masu bude 3000_3500kg po ha,ovo je po meni više za grananje,nisam stigao ranije dosta posla bilo.
 
Danas je već počela cvjetati, dosta je hladno, nađe se i sjajnik, al tu i tamo, možda oprskati još jednom, al ulazim fergusonom, da nebi oštetio cvjet, što mislite?

image hosting private
 
Cekam da ugreje,cekam da jos malo promoli buduci cvet,cekam da se pojaca broj sjajnika.
Idem sa Laidirom prvi put i sa Borom,drugi ako bude trebalo isti,kad pocne da cveta centralni Proteus i Pictor...aj zdravo.
 
Ovisi kako tko i kako kad napadaju. U jesen nijedanput uglavnom, pogotovo sad dok koristimo ovu odmah tretiranu protiv stetnika, a znao sam i do 2 puta u jesen. U proljeće od 2 do 4 puta ja osobno i naravno prskanje protiv trave koje radim iza nicanja odmah.

Edit; zaboravio navesti da u zadnje prskanje u proljeće sa insekticidom mješam i fungicid.
 
Nazad
Vrh