Uljana repica 2019/2020

ivanz

Član
Učlanjen(a)
19 Maj 2011
Poruka
2.564
Nakon prskanja je prošlo 2-3 dana, i još se nađe po par komada..... Kad prođu minusi, od srijede, ako ih bude, idem ponovno u prskanje.... Bit će problem ove godine sa sjajnikom, s tim da su kod nas ukinuli neke insekticide koji su ga kako ljudi pričaju uspješno rješavali..... Npr nurel..... Sada je ostao karate zeon, direkt, fastac.....

nikola ilic

Član
Učlanjen(a)
20 Dec 2010
Poruka
5.668
Pa sto sta im fali,mogu i ti preparati,sa tim i ja radim,a zavrsni udarac idem sa Proteusom i tu sam miran jedno vreme,taman da zavrse bocne grane.

ivanz

Član
Učlanjen(a)
19 Maj 2011
Poruka
2.564
Snijeg pada ko lud, što će biti s repicom, temperatura oko nule.....?
Bio gledati prije snijega, dan prije minus 3,4.....i repica kao klonula, listovi smekšali..... Jel netko imao takvu situaciju?

Tonchi

Član
Učlanjen(a)
25 Feb 2015
Poruka
179
Neće biti dobro, popucat će, onda će rast u gušćji vrat i svakako se vitoperit...

ivanz

Član
Učlanjen(a)
19 Maj 2011
Poruka
2.564
A fali joj možda tjedan dana da procvjeta..... Za vikend najavljuju opet 18 temperature, pa ćemo vidjeti.......bademi i kajsije cvjetaju naveliko....

paorpaor

Član
Učlanjen(a)
28 Jan 2009
Poruka
11.346
Popucace od pipe ko nije oprskao. Sigurno da joj no - 3 nece prijati, ali mislim da je sreca sto nije pocela da cveta. Cvet je najosetljiviji od svega, a literatura kaze da repica moze da trpi kratkotrajne mrazeve do - 3 bez posledice po cvet. Videcemo sta ce jos biti za par dana.

Tonchi

Član
Učlanjen(a)
25 Feb 2015
Poruka
179
Problem je što je izdužila pupove pred cvjetanje taman, da je pupanje tek krenulo, onda nema bojazni.

paorpaor

Član
Učlanjen(a)
28 Jan 2009
Poruka
11.346
Kod nas je u malo ranijoj fazi. Sjajnik je tek poceo da se pojavljuje dok ste vi vec uveliko prskali. Videcemo za 5-6 dana.

Tonchi

Član
Učlanjen(a)
25 Feb 2015
Poruka
179
I kod nas ima nešto manje nešto veće ovisno o hibridu, vidjet ćemo.

ivansu

Novajlija
Učlanjen(a)
10 Maj 2010
Poruka
27
Ako je preživela onaj sneg 19. 04. 2017. valjda će preživeti i ovo zahlađenje. Gaji se repica i u mnogo severnijim predelima od ovih naših.

Послато са SM-G973F помоћу Тапатока

Maxa

Član
Učlanjen(a)
13 Feb 2011
Poruka
1.915
Nemojte brinuti za repicu, bice ona odlicna, videcete

ivanz

Član
Učlanjen(a)
19 Maj 2011
Poruka
2.564
Nadam se..... Dogovaram neki stol za repicu, pa se dvoumim, hoće li trebati ili ne.....

Tonchi

Član
Učlanjen(a)
25 Feb 2015
Poruka
179
Pa kod nas su sve ranije sijane pred cvatnju, naravno ovisi i o hibridu. Čekam da se razvremeni i još jedno prskanje insekticid+fungicid i amen. Ako me kiša ne zezne ko prošle godine.

sinisa1979

Član
Učlanjen(a)
24 Okt 2010
Poruka
6.249
Meni se čini da kod nas nema u ovom uzrastu, a ima i ranih setvi. Doduše nisam išao u obilazak možda i nedelju dana.... možda i ima. Moja je sejana negde 17-18.09. i isto je u planu još jedno prskanje pa kombajn.

ivanz

Član
Učlanjen(a)
19 Maj 2011
Poruka
2.564
Neznam koliko je osiguranje, možda bi trebao osigurati.... Jer spominjali su nešto da bi država financirala dio, al neznam jel prošao rok za to.....

Kws Hybrirock je u pitanju..... Sijana je rano, a samo što neprocvjeta, a opet od ppnedjeljka nešto spominju zahlađenje i minuse.....

Zašto ići fungicidom? Jel ima potrebe?
Nissm više planirao ulaziti u nju, osim ako dođe sjajnik.... Onda moram

Spajki

Član
Učlanjen(a)
11 Okt 2009
Poruka
4.580
Izgled repice na danasnji dan.Inače mokre su mi noge bile dok sam prosetao malo kroz nju.Ispod lišća je blato a na lišću se zadržava baš dosta vode.

Vrh