Uljana repica 2019/2020

Radicu jos jedan tretman na pocetku cvetanja.Neki preparat koji ne škodi pčelama+fungicid.Da li sada sa tretiranjem sjajnika dodajete bor?
 
Kad pocne da cveta sjajnik ti je korisan insekat onda nemoj vise prskati sem rutave bube ako se pojavi.
Sto se tice bora mi smo ga izbacili 2 godine smo radili oglede i nije pokazalo nilakvu razliku u prinosu.


Poslano sa mog SM-G950F koristeći Tapatalk
 
Kako izgleda ta buba?
Danas obišao, nisam slikao, sa fergusonom više nemogu ući u nju, do retrovizora je.....
 
Sjajnik ne vise se mozda dobro ali sjajan oklop ima.
fb65c9cb3780aabd8777f54ea7eba26c.jpg


Poslano sa mog SM-G950F koristeći Tapatalk
 
Nemoj za koji dan,prskaj sutra.Ta brojka je vise nego opasna.Ti si izbrojao odredjen broj a verovatno ih nisi sve ni video.Danas oprskan sjajnik,idemo dalje.Na slici levo Hibrirock desno Umberto.
502935314bb42761fdfdd0a800095c60.jpg
 
Tako je,oprasuje.
I kada ga suzbijete kao i ostale insekte koji su korisni tesko je do visokih prinosa.
Ne pametujem da me neko ne shvati pogresno do pre 3 godine i mi smo tako radili pocne da cveta sve srecni kako ga ima puno na tegovima i kako smo dobar posao napravili.

Poslano sa mog SM-G950F koristeći Tapatalk
 
Dal prskati, il' ne prskati?
Nema sjajnika svuda, al sam na uvratinama nasao par biljake koje su ovako nacickane. Rascvetala se bas dobro pa nisam bas siguran da li bi bilo pametno.




















 
Ima i Pipe i Sjajnika,udari sa Proteusom i nema vise ulaska,stiti duze vreme plus ako hoces neki Fungicid sada je vreme.
 
Nece on bas toliko dugo drzati,izlapice dok lepo ne procveta,sacuvace bocne grane,dok sjajnik ne predje na otvoren cvet.
 
Nazad
Vrh