Uljana repica 2019/2020

nikola ilic

Član
Učlanjen(a)
20 Dec 2010
Poruka
5.667
U Jesen 1-2x,buvac i gusenica i ko voli ful fulova Fungicid,a sa proleca 3 obavezna,insekat+bolest,ako je velika najezda sjajnika ima jos 1-2x,rutavu bubu neko prska,ja ne,probao i nije rentabilno,baciti malko vise semena na uvratini i ide.

zarkovmali

Član
Učlanjen(a)
8 Avg 2010
Poruka
2.304
Repica nikada nisam jesenje i prolećne bez 6 prskanja,to je robija juri u leto da spremiš sve navrat nanos ako ne bude 350e tona i 3500kg po ha sve sam lepo uradio ja je vise ne sejem,i ovako su svi veliki u Sremu ovde od repice odustali postala je kao krave kada držiš.

fendt515c

Član
Učlanjen(a)
12 Jan 2016
Poruka
340
sjajnik isključivo sistemik tipa nurelle ili nešto drugo ako nema nurella. znači lane je kod nas čovjek govoorio kakav nurelle ajmo mi karate zeon. i imao je prinos oko 3 metra po jutru

Tonchi

Član
Učlanjen(a)
25 Feb 2015
Poruka
179
Ja sam sa njim prvo prskanje obavio, drugo sad sa fungicidom i insekticidom ću stavljat Biscayu. Nurell ne smije se mješat sa fungicidom.

nikola ilic

Član
Učlanjen(a)
20 Dec 2010
Poruka
5.667
Pazi sa tom Biscayom,em je jakooo sistemican,treba mu dosta da krene u akciju,em je problem za pcele posle,dugo ostaje,on radi kad nesto gricne ili bodne biljku,nema kik-down efekat,kada oprskas dok ne proradi ima da se napasu sjajnici.

Karate Zeon je odlican Insekticid,ostaje 2-3 dana,a jednim prskanjem ne mozes resiti situaciju.

Tonchi

Član
Učlanjen(a)
25 Feb 2015
Poruka
179
A znam, on je čisti sistemik, idem sa njim kad se može mješati, a nema baš trenutno neki izbor kvalitnetijih preparata.

ivanz

Član
Učlanjen(a)
19 Maj 2011
Poruka
2.563
Obišao i danas, sjajnik se nađe, al jedva..... Pričekati možda par dana da izađe nešto cvijeta, pa fungicid i insekticid..... Pa što joj bude.....preporuka koju sam dobio danas, PROPULSE od bayera, za fungicid....

DKC.....

sawmill restaurant monkey junction

Poslednja izmena:

Tonchi

Član
Učlanjen(a)
25 Feb 2015
Poruka
179
Krenuo sa zadnjom zaštitom Biscaya + Zakeo Xtra.
Čekam ostatak Biscaye da završim.

Tonchi

Član
Učlanjen(a)
25 Feb 2015
Poruka
179
Definitivno, prvo prskanje je bilo sa njime, ali ne može se mješati sa fungicidom, zato ovo drugo prsnkanje idem sa Biscayom. Vremena za posebno da idem baš i nemam sada trenutno.

Vrh