Uljana repica 2019/2020

U Jesen 1-2x,buvac i gusenica i ko voli ful fulova Fungicid,a sa proleca 3 obavezna,insekat+bolest,ako je velika najezda sjajnika ima jos 1-2x,rutavu bubu neko prska,ja ne,probao i nije rentabilno,baciti malko vise semena na uvratini i ide.
 
Repica nikada nisam jesenje i prolećne bez 6 prskanja,to je robija juri u leto da spremiš sve navrat nanos ako ne bude 350e tona i 3500kg po ha sve sam lepo uradio ja je vise ne sejem,i ovako su svi veliki u Sremu ovde od repice odustali postala je kao krave kada držiš.
 
sjajnik isključivo sistemik tipa nurelle ili nešto drugo ako nema nurella. znači lane je kod nas čovjek govoorio kakav nurelle ajmo mi karate zeon. i imao je prinos oko 3 metra po jutru
 
Ja sam sa njim prvo prskanje obavio, drugo sad sa fungicidom i insekticidom ću stavljat Biscayu. Nurell ne smije se mješat sa fungicidom.
 
Pazi sa tom Biscayom,em je jakooo sistemican,treba mu dosta da krene u akciju,em je problem za pcele posle,dugo ostaje,on radi kad nesto gricne ili bodne biljku,nema kik-down efekat,kada oprskas dok ne proradi ima da se napasu sjajnici.

Karate Zeon je odlican Insekticid,ostaje 2-3 dana,a jednim prskanjem ne mozes resiti situaciju.
 
A znam, on je čisti sistemik, idem sa njim kad se može mješati, a nema baš trenutno neki izbor kvalitnetijih preparata.
 
Obišao i danas, sjajnik se nađe, al jedva..... Pričekati možda par dana da izađe nešto cvijeta, pa fungicid i insekticid..... Pa što joj bude.....preporuka koju sam dobio danas, PROPULSE od bayera, za fungicid....

DKC.....

sawmill restaurant monkey junction
 
Poslednja izmena:
Definitivno, prvo prskanje je bilo sa njime, ali ne može se mješati sa fungicidom, zato ovo drugo prsnkanje idem sa Biscayom. Vremena za posebno da idem baš i nemam sada trenutno.
 
Da li je Fobos (bifentrin)dovoljno dobar za tretman sjajnika ili treba uzeti nesto kao Konzul?
 
Ako imas vremena za ponavljanje mozda i uspe :) ali ukoliko nemas uradis konzul i miran si.

Poslano sa mog SM-G950F koristeći Tapatalk
 
Nazad
Vrh