Uljana repica 2019/2020

Kakvu vi srecu imate sto nemate napade rutavih buba,smucilo mi se kad pogledam moje repice
Sto mislis da imamo srece?Ja ako dobijem ovde 1t/kj bice extra.Susa je odradila svoje.
U pocetku cvetanja prskana samo jednom a prvo prskanje u prolece bilo je tu sredinom marta.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
b8b5a4fe6cabac880a55e5f791971a86.jpg
 
Rutava buba i muva kupusne mahune prosle godine ubijale kod nas ,sada ove opet. Definitivno na jesen nece niko sejati repicu,jednostavno ne mozemo da se izborimo sa njima
 
Maxo bice ovde daleko vise od 1 t.
Gde je sreca, ali cisto sumnjam, u prolece 2x je uradjena folijarna prihrana e sad sve zavisi od nje ali ne verujem da ce preci 1000kg na lanac ili jutro. Nije radjen fungicid jer sam digao ruke od nje kad sam video da nije bilo kise u april mesec.
Osigurana je sad cemo videti sta ce biti.
 
Desikacija puna doza dessicash+nu film 9400din po ha + 2000din po ha prskanje + gaženje 3% . Skup sport ,ja ću raditi 75% doze pošto nema trave.
 
Paore,počinje to belilo da se pojavljuje i na mahunama,ja bi rekao da je to sclerocinia,imao sam je prosle godine,slicni su bili simptomi,moram potraziti slike.
 
Bili su mi zastitari i rekli da je pepelnica. Zvali smo nekog poznatog zastitara iz Subotice. Covek radi samo uljarice i vocnjake i on je rekao da je to pepelnica.
Zanimljivo je da kad se rukom obrise too belo izpod je sasvim zdrav lista, lep, zelen. Mahune su pune sa veoma krupnim zrnom i vecinom zelene boje.
E sad sta ja znam sta ce biti dod kraja. Po meni njoj sad treba samo sunca i za 20ak dana da se skida.
 
Nazad
Vrh