Uljana repica 2019/2020

Jel sejao neko repicu na 45-50cm medjuredni razmak ?,citao sam malo po netu na stranim sajtovima,forumima,kao do tog razmaka i moze ,uz neki manji gubitak prinosa,ali 70 cm naravno ne.
 
Čuo sam da se oko Starog/Novog Žednika-Subotice uveliko seje na 50 cm.Ima i članova foruma koji tako rade ali ne pišu na forumu.
 
Poslednja izmena:
Jel sejao neko repicu na 45-50cm medjuredni razmak ?,citao sam malo po netu na stranim sajtovima,forumima,kao do tog razmaka i moze ,uz neki manji gubitak prinosa,ali 70 cm naravno ne.
Zasto ne na 70cm? U Madjarskoj dosta seju na 70cm,naravno treba pogoditi hibrid koji se dobro grana.Moj komsija je ove godine na nekoliko njiva probao na 70cm.( izlaz iz Subotice odmah posle Grge bravara i jos par parcela prema Zedniku) jesenas i proletos jednom lepo spartao i usev izgleda samo tako. U kontaktu sam sa njim i pisacu o rezultatima.
 
Da, video sam jednu posle Solga-monta prema kružnom toku sa leve strane, ali mi izgledala kao da je na 40-ak cm.
 
Jel sejao neko repicu na 45-50cm medjuredni razmak ?,citao sam malo po netu na stranim sajtovima,forumima,kao do tog razmaka i moze ,uz neki manji gubitak prinosa,ali 70 cm naravno ne.

Kod mene je posijana na 44cm....neznam kako se to može špartati, jer nije ko soja, već u 2mj je zatvorila redove, nema ništa od toga..... A lakše je ići kroz redove kod prskanja i prihranjuje, nepravi se šteta..... Nebi ju drugačije ni probao posijati..... Htio bi i suncokret tako posijati
 
Ja prvi put radim ove godine, i odmah sam na 50cm sejao sa nodetkom, dobro izgleda, lepo se grana. Danas sam gledao predavanje preko interneta i madjari su napravili vise ogleda sa vise hibrida na 38cm i 76cm medjuredni razmak. I kod svih se pokazalo da je bolja na 76cm. Znaci ni 70cm nije puno.
 
To moze ali onda u pravilu ide herbicid inace ako je prljava njiva nista od te ljubavi ako prskanje ne uspije
 
Ja prvi put radim ove godine, i odmah sam na 50cm sejao sa nodetkom, dobro izgleda, lepo se grana. Danas sam gledao predavanje preko interneta i madjari su napravili vise ogleda sa vise hibrida na 38cm i 76cm medjuredni razmak. I kod svih se pokazalo da je bolja na 76cm. Znaci ni 70cm nije puno.
Okači link od tog predavanja i ogleda ako postoji na netu.
 
Okači link od tog predavanja i ogleda ako postoji na netu.
Mogu potvrditi pricu clana PZolt87


Ja prvi put radim ove godine, i odmah sam na 50cm sejao sa nodetkom, dobro izgleda, lepo se grana. Danas sam gledao predavanje preko interneta i madjari su napravili vise ogleda sa vise hibrida na 38cm i 76cm medjuredni razmak. I kod svih se pokazalo da je bolja na 76cm. Znaci ni 70cm nije puno.

Pre par godina bio sam na ogledima u hu , https://www.kite.hu/
 
Ako ovako nastavi vreme repica ce se vrsiti u zadnju dekadu meseca ili pocetak jula.
Kakva je situacija kod vas?
 
DK Exalte
40e0021128d29ba7d812531c2c16aa55.jpg
5e99f4cc441fc802fbec83d53604f78c.jpg


Sent from my STF-L09 using Tapatalk
 
Danas obišao, ponegdje pucaju mahune, stabljika još dosta zelena kao i grane.... Jel zrno treba biti tvrdo kao kod pšenice? Jer kad ga stisnem još je mekano..... Nisam nikad radio, pa sada neznam, a vidio sam da su vršili dok su još stabljike zelene...... Vlagu nisam mjerio..... A sad najavljuju pljuskove svaki dan, što je najgora moguća kombinacija vremena za nju.....
 
Danas obišao, ponegdje pucaju mahune, stabljika još dosta zelena kao i grane.... Jel zrno treba biti tvrdo kao kod pšenice? Jer kad ga stisnem još je mekano..... Nisam nikad radio, pa sada neznam, a vidio sam da su vršili dok su još stabljike zelene...... Vlagu nisam mjerio..... A sad najavljuju pljuskove svaki dan, što je najgora moguća kombinacija vremena za nju.....
Kad zelenih mahuna budes imao jedva 5posto onda je pravi trenutak za vrsenje
 
Nazad
Vrh