Uljana repica 2018/2019

Za gusenice Lisne Ose mora neki Insekticid sa gasnim delovanjem,Nurel D,Pirinex Super,Savanur,Konzul,Proteus...Ostali ce odraditi buvac ali nju nece.
Sto se tice ostecenja polako samo,nemojte presevati,treba iscupati biljku i prelomiti i videti da li ima vode kada se stisne prstima,ako ima ziva je i isterace ponovo.
 
Kod nas je jutros bilo mraza.Da li joj moze mraz štetiti sada kada je 8-10 cm velika sa 4-6listova?
 
Slab je to mraz i kratko traje nece joj stetiti ako se ne nastavi svakog jutra.

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
 
Ja ove godine prvi put radim sa teridoxom i kalif mega. Pre sam isao samo sa Rampom i bilo je dosta dobro. Ne verujem da ce biti bilo kakvih negativnih posledica, ipak su ovo proverene aktivne materije kao i proizvodjaci.
 
I ja završio setvu juče,mučila me mašina samo tako,prvo stavio ploče 1,5 mm pa dosta zrna zaglavilo u rupi malo malo pa skidaj.Posle stavio 1 mm pa opet mal malo zaglavi ovaj put sitna zemlja koju točak ubaci kroz prozorčić( ja pametan ostavio otvoren da lakše pratim seme kad izađem) .Sve u svemu uspešno završeno , nažalost suvo ko u sahari jedina nada da padne skorije neka kiša i da zima bude na ruku repici .Kod nas mnogi odustali javio mi prijatelj da je jedna velika firma iz Banatskog karlovca odustala zbog suše.Valjao sam i pre i posle setve predusev pšenica 150 kg po kj 8-16-24.
526c8d11756f5de0bdb92a71650e604b.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk

- - - - - - - - - -

Dajte neki kontak za herbicide ovde kod nas niko ništa ne donosi za repicu.
 
I ja završio setvu juče,mučila me mašina samo tako,prvo stavio ploče 1,5 mm pa dosta zrna zaglavilo u rupi malo malo pa skidaj.Posle stavio 1 mm pa opet mal malo zaglavi ovaj put sitna zemlja koju točak ubaci kroz prozorčić( ja pametan ostavio otvoren da lakše pratim seme kad izađem) .Sve u svemu uspešno završeno , nažalost suvo ko u sahari jedina nada da padne skorije neka kiša i da zima bude na ruku repici .Kod nas mnogi odustali javio mi prijatelj da je jedna velika firma iz Banatskog karlovca odustala zbog suše.Valjao sam i pre i posle setve predusev pšenica 150 kg po kj 8-16-24.
526c8d11756f5de0bdb92a71650e604b.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk

- - - - - - - - - -

Dajte neki kontak za herbicide ovde kod nas niko ništa ne donosi za repicu.
Ja juce krenuo sa setvom opet.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Danas zavrsio sa setvom uljane repice. Videcemo kako ce nici u ovoj kukuruzovini. Masina je unela seme na zadatu dubinu ali ima dosta sase koja je pokrila vrste.
625b418d64fdb8d68831955533b417ca.jpg
19af9e59592338790968b60e0e16d5e0.jpg


Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh