Uljana repica 2018/2019

Rabadzija

Član
Učlanjen(a)
31 Maj 2010
Poruka
3.156
Lokacija
Sever Bačke
Mozda jos ne razmisljate ali za dobrih mesec dana bi se moglo poceti sa setvom.
Obrada tanjiranje(vec uradjeno) ,podrivanje, priprema zavisi od stanja vlage i eventualno kembridz pre setve.
Ove godine cu 3 hibrida , seme vec naruceno DKC Exalte, Rapool Sherpa i Causs. Memori CS
Setva ide Nodetkom na 35 cm.
 
Ne znam da je neko osim Srđana sejao na 50 cm interesuju me iskustva sa mog terena.Znam da je Cici pisso da je neki njegov drug sejao u Jermenovcima ali nismo dobili rezultate.Ja spremio već zemlju posle strnina pa ću videti.
 
takodje zemlja poorana,dva put predjeno spremacem pa kad se vrnem s godisnjeg bacam drugu polovinu djubriva i opet spremac,seme poruceno i ostajem pri istoj semenskoj kuci i hibridu.....
 
Imao je dve parcele jedna je dala 1950 kg druga nesto preko 2000 kg. Repica mu je bila posejana na 50 cm i imao je jako lose nicanje tako da je bila toliko retka da ja to ne bi ostavio.
Hvala za info čuo sam da je doneo u Lokve i da je taj prinos ali info je bila iz treće ruke pa sam uzeo sa rezervom.Inače kod nad u selu je prva godina kako se malo ozbiljnije posejala i svi su razočarani ,najbolji prinos je bio 1500 i nešto kg .Sorta kod svih je bila KWS neka ne znam koja.Da li joj ne prija naša zemlja ili se potrefili vremenski uslovi ili su ljudi neozbiljno ušli u proizvodnju
neki je od razloga .Moje lično mišljenje je da su ljudi olako shvatili mislili da malo potanjiraju i ovrše bez zaštita i đubriva.Takođe mnogi su u predusevu korostili metmark ,tezis i sl. jedan je i razbio proletos 4 kj zbog toga.
 
Uljana repica 2018-2019

Repicari, se sprema za repicu? Sejete ove god vise ili manje?
Ja sam juce zavrsio sa oranjem i odmah prosao jednom tanjiracom ostao jos 1ha, kisa rasterala. Bas se tesko oralo, krupno, cekamo ovu kisu da prodje pa cu ici jos jedan prohod tanjiracu, uglavnom zelenisnog djubrenja koliko hoces.
Od hibrida vracam Artogu i bice ponovo Pionir Pt200cl.





 
Hvala za info čuo sam da je doneo u Lokve i da je taj prinos ali info je bila iz treće ruke pa sam uzeo sa rezervom.Inače kod nad u selu je prva godina kako se malo ozbiljnije posejala i svi su razočarani ,najbolji prinos je bio 1500 i nešto kg .Sorta kod svih je bila KWS neka ne znam koja.Da li joj ne prija naša zemlja ili se potrefili vremenski uslovi ili su ljudi neozbiljno ušli u proizvodnju
neki je od razloga .Moje lično mišljenje je da su ljudi olako shvatili mislili da malo potanjiraju i ovrše bez zaštita i đubriva.Takođe mnogi su u predusevu korostili metmark ,tezis i sl. jedan je i razbio proletos 4 kj zbog toga.


Pre bih rekao da je krivica od proizvodjaca,ako nisu je na vreme svi tretirali onda i u dobrim godinama imaju takav prinos 1500kg a i malo i jeste do sorte.Kws i Syngeta kod mene u zadruzi nisu nista prodali od semena,mene vec smaraju jedno 2nedelje i kws i syngetna da im uzmem,ali necu uzeti od njih.
Ja sam ove godine izvukao od 1800 pa do cak neverovatnih 2500kg/kj(I to u predusev bila repica,tj.u monokulturi).
 
Znači za naš teren DKC?


Probaj DKC ili LG Arsenala neces se pokajati.

Drugar kod mene u selo je vec 3 godine od kad seje uljanu repicu samo je posejao euralis i bio prezadovoljan sa prinosom od 2100kg, ja mu nisam rekao koliko sam ja izvukao ali sam mu rekao da uzme barem jednu vrecu dkc-a da proba i sledece godine neces sejati euralisa 100%.Uzeo i probao je,kad je skidao euralisa prinosi 1500 pa do 1700kg,dkc gde je imao u ovu godinu prinose je imao 2000-2100kg(ovo nisu price neke rekla kazala,znam licno jer sam mu ja kosio ).

Evo bio kod komsije u RO, tamo kod Arada skidali repicu od 13aprila pa do 20 maja palo je 0 lit kise,izvukli su 5.900kg/ha u parceli od 50ha.Ali naravno i ona zahteva puno fungicide isto kao i psenica,sto vise je prskas bolje ces prinos imati.
 
A jel bi mogao neko da mi kaze kako se sve po p.s.-u radi u repici. Inace njiva na koju bih sejao je dobro nadjubrena stajnjakom prosle god pre psenice jos je bacen i map 100kg/kj. Sad je strnjika uzorana pa me zanima sta dalje.. hvala unapred

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 
Ovo sto uzimamo je kod nas u zadruzi,ali dkc ima male kolicine na stanju a i cena mu je 199e tako nesto.(ja sam u zetvi rezervisao dkc).

Imam ponudu za kws i syng ali sam odustao od njih.
 
Da li je neko sejao na suncokretište,tretirano posle setve sa terbis girasolin i zeazin.Da li sme da se seje repica na takvu parcelu ili da je preskočim?
 
Nazad
Vrh