Uljana repica 2018/2019

nikola ilic

Član
Učlanjen(a)
20 Dec 2010
Poruka
6.117
Za gusenice Lisne Ose mora neki Insekticid sa gasnim delovanjem,Nurel D,Pirinex Super,Savanur,Konzul,Proteus...Ostali ce odraditi buvac ali nju nece.
Sto se tice ostecenja polako samo,nemojte presevati,treba iscupati biljku i prelomiti i videti da li ima vode kada se stisne prstima,ako ima ziva je i isterace ponovo.

Spajki

Član
Učlanjen(a)
11 Okt 2009
Poruka
4.853
Kod nas je jutros bilo mraza.Da li joj moze mraz štetiti sada kada je 8-10 cm velika sa 4-6listova?

Učlanjen(a)
8 Jan 2011
Poruka
5.409
Slab je to mraz i kratko traje nece joj stetiti ako se ne nastavi svakog jutra.

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока

paorpaor

Član
Učlanjen(a)
28 Jan 2009
Poruka
11.792
Ja ove godine prvi put radim sa teridoxom i kalif mega. Pre sam isao samo sa Rampom i bilo je dosta dobro. Ne verujem da ce biti bilo kakvih negativnih posledica, ipak su ovo proverene aktivne materije kao i proizvodjaci.

talianu

Član
Učlanjen(a)
10 Dec 2009
Poruka
10.273
I ja završio setvu juče,mučila me mašina samo tako,prvo stavio ploče 1,5 mm pa dosta zrna zaglavilo u rupi malo malo pa skidaj.Posle stavio 1 mm pa opet mal malo zaglavi ovaj put sitna zemlja koju točak ubaci kroz prozorčić( ja pametan ostavio otvoren da lakše pratim seme kad izađem) .Sve u svemu uspešno završeno , nažalost suvo ko u sahari jedina nada da padne skorije neka kiša i da zima bude na ruku repici .Kod nas mnogi odustali javio mi prijatelj da je jedna velika firma iz Banatskog karlovca odustala zbog suše.Valjao sam i pre i posle setve predusev pšenica 150 kg po kj 8-16-24.

Sent from my iPhone using Tapatalk

- - - - - - - - - -

Dajte neki kontak za herbicide ovde kod nas niko ništa ne donosi za repicu.

Maxa

Član
Učlanjen(a)
13 Feb 2011
Poruka
2.429
I ja završio setvu juče,mučila me mašina samo tako,prvo stavio ploče 1,5 mm pa dosta zrna zaglavilo u rupi malo malo pa skidaj.Posle stavio 1 mm pa opet mal malo zaglavi ovaj put sitna zemlja koju točak ubaci kroz prozorčić( ja pametan ostavio otvoren da lakše pratim seme kad izađem) .Sve u svemu uspešno završeno , nažalost suvo ko u sahari jedina nada da padne skorije neka kiša i da zima bude na ruku repici .Kod nas mnogi odustali javio mi prijatelj da je jedna velika firma iz Banatskog karlovca odustala zbog suše.Valjao sam i pre i posle setve predusev pšenica 150 kg po kj 8-16-24.

Sent from my iPhone using Tapatalk

- - - - - - - - - -

Dajte neki kontak za herbicide ovde kod nas niko ništa ne donosi za repicu.
Ja juce krenuo sa setvom opet.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Učlanjen(a)
8 Jan 2011
Poruka
5.409
Danas zavrsio sa setvom uljane repice. Videcemo kako ce nici u ovoj kukuruzovini. Masina je unela seme na zadatu dubinu ali ima dosta sase koja je pokrila vrste.

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока

Vrh