Uljana repica 2017/2018

Rilas se jako tesko nadje,cim se pipne biljka on se sklupca pa dosta ljudi misli da je zemlja,vecinom se nalazi u korenu peteljke lista...Kod mene ga je bilo poprilicno kao i sjajnika,suzbijeno je ali sam danas dok sam spricao zito stao kod njive sa repicom i video po neki sjajnik,bice za prskanje posle Uskrsa...
 
Rilas se jako tesko nadje,cim se pipne biljka on se sklupca pa dosta ljudi misli da je zemlja,vecinom se nalazi u korenu peteljke lista...Kod mene ga je bilo poprilicno kao i sjajnika,suzbijeno je ali sam danas dok sam spricao zito stao kod njive sa repicom i video po neki sjajnik,bice za prskanje posle Uskrsa...

Ja sam par puta zatekao rilasa kako je zaskocio mladu zguza i samo keca pa se nije sklupcao,al inace sto si napisao je tacno.....misli covek da je zemlja a on se kamuflirao
 
Prosle srede opskano sa Salsa+Piralis+Bounty+Kletox+5kg Urea/Ha
Razmak 35 cm sejano AGRIA-om , duplo ulazenje

206ctp3.jpg


11vsjo4.jpg

Malo se sofer zablenduco nazad pa su ispali blizi redovi
Kolega koje su doze bile Salse i Piralisa???Jel nije kasno da dejstvujem i ja sutra imam na jednoj parceli malu botaničku baštu na nekim delovima njive pa se lomim dal da prskam,repica je malo možda i manja nego kod tebe na slikama???
 
Kasno je,krenula je u stablo,sta imas od trave?Kamilica i Galium znaju da prave problem u vrsidbi,ostale manje vise poput bulke i gorusice.
 
Pipa se tesko nadje u repici treba jako dobro da je trazis po zemlji, ona se pojavljuje rano u prolece cim temp predje 10 c prosle godine trrtman mi je bio 9 marta.Nece se stabiljka pucati od pipe nego ce istruleti.
Ja ti kazem da si malo zakasnio al ajd neka bude kako tikazes.
Reci mi koji si prinos imao prosle godine?


Ovisi kad je njihiv atar poceo sa intenzivnijom sjetvom uljane repice. Kod nas prve godine nista ni lipe ni sjajnika, druge godine nesto malo, 3. Godine je bilo ali tata niie htio prskati i tada je imao 4 tone, s obzirom na ulog vise para nego ikad. Ali od tada ne masimo idemo u 1 obaveznu zastitu a kako je krenulo ove godine mozda i u 2
 
Kasno je,krenula je u stablo,sta imas od trave?Kamilica i Galium znaju da prave problem u vrsidbi,ostale manje vise poput bulke i gorusice.
Bulka uglavnom ima i ostalih pomalo ali raste sa repicom rame uz rame,naravno do predobrih komšija gde su mi preoterali jesenas dvoredni vučeni berač da oberu svoje kukuruze sa svom kompozicijom(traktor+berač+prikolica) i to na dve njive...sad je to retko i nikakva a korovi samo piče...
 
Ako je dobar list na repici ugusice je,msm ako repica ima jak zdrav list,nece svu bulku ugusiti ali ce je redukovati,repica tenutno jako brzo napreduje posto treba da cveta.
 
Ima takvih repica more jedno, ali kao u Vrscu jos nisam video. Kanda joj pase vetar sa karpata.
Kod mene je ocigledna razlika u porastu izmedju Singente i Pionira, ali videcemo na kraju sta ce biti.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh