Uljana repica 2017/2018

Nije ni registrovan,vise je za Lemu i izadje jeftino posta se sa 1Lit oprska 20h.
 
Compass sejan na 35 cm, osnovna obrada tanjiranje, mineralno baceno redno sa setvom 360 kg/Ha NPK 8:16:24 i u martu 170 kg uree/Ha sklop sada brojan 25-30 dobro razvijenih biljaka na m2, odradjen tretman koktel Salsa+Piralis+Kletox+Bounty+25 kg uree/Ha

qygxat.jpg


vrxys6.jpg


Sutra ide insekticid protiv rilasa i sjajnika
 
Kod nas ce morati iduce nedelje jos jedan tretman insekticidom jer se pojavio sjajnik. Izgleda su ga Vrscani prebacili kod nas da i nas malo napada. Do duse jos nije repica krenula u pravi cvet, ali morace se preventivno smanjiti brojnost stetocine. Dvoumim se da li sad da uljucim u igru Proteus, ili da ga ostavim za malo kasnije, a sad sa fastakom.
 
Taj Fungicidni tretman ide kad mislis da vise ne ulazis u njivu,obicno je to kad centralni cvet bude u punom cvetanju a bocne grane pred cvetanjem,tad ide u kompletu sa insekticidom protiv sjajnika koji su delom na cvetu(ali tu ade dobar posao,oprasuju) i oni koji su na bocnim granama(e tu prave stetu).

Jel Salsa i Kletox mogu da se mesaju?Posto je jedan za sirokolisne a drugi za uskolisne.
 
Taj Fungicidni tretman ide kad mislis da vise ne ulazis u njivu,obicno je to kad centralni cvet bude u punom cvetanju a bocne grane pred cvetanjem,tad ide u kompletu sa insekticidom protiv sjajnika koji su delom na cvetu(ali tu ade dobar posao,oprasuju) i oni koji su na bocnim granama(e tu prave stetu).

Jel Salsa i Kletox mogu da se mesaju?Posto je jedan za sirokolisne a drugi za uskolisne.

Tebukonazol rade i u jesen radi jacanja korena a i u prolece radi pospesivanja bocnog grananja. Zasto sam rano i dal sam iskreno neznam,medjutim tu i tamo je bilo i Phome tako da nisam hteo da se igram.
Kletox je dodat jer imam na ogumcima,verovatno gde je kombajn radio u mestu dosta samonikle psenice, nigde nisam nasao da nemogu jedno sa drugim.
 
Ja sam hteo da odgovorim paoru ali sam pomesao Propulse i Proteus,u svakom slucaju i ovo vazi znaci zadnji prolaz taj insekticid,mozda je i Biscaya jos idealnija.

A kad je vec pomenut jesenji i prolecni tretman fungicidom,Tebukonazol onako nista posebno,za njega je Caramba pet u celo...
 
Proteus je daleko jaci jer je u sustini decis+biskaya. Mislim da ce se bas steci uslovi za proteus jer ce se konacno "otkljucati" lepo vreme i bubice ce biti u punom napadu. Propuls ostavljamo za 10-15 dana.
 
Ima manje akt.mat.(100gr+10gr Deltametrina) Tiakloprida od Biscaye(240gr) koju i preporucuju za sjajnika,a prosle sam radio sa proteusom jedan deo probao,i uradio je ok poso.
U svakom slucaju nece pogresiti...
 
Mozda ih posle i ne bude jer sad moze biti najezda, a posle samo sporadicno.
Sta mislite da li bi 130 l/ha vode bilo dovoljno, 02 dizne.
 
Koliko bi pri trenutnim uslovima trebalo da traje produzeno dejstvo Proteus-a i Biscay-e?
 
Imam samonikole psenice na mestima gde je repica redja,da li da prskam ili ce repica ugusiti psenicu? Do kog lista mogu da prskam kletodimom ili je bolje sa fuzilade? Repica nije clearfield?
 
Repica raste kao iz topa pionir oko 60cm visine,mercedes sherpa 80cm visine cenim do petka jos jednom insekticid I to joj je to .
 
meni mercedes kasni sa cvetanjem u odnosu na arsenal,ista njiva isti dan setve
 
Danas zavrseno sa prskanjem sjajnika. Primetio sam da ima i rutave bube na po neki cvet koji se otvorio. Zadnja slika moja u notilu i komsijina u klasicnoj obradi.
f16db6a7f53b4877691fd13b039c8ce8.jpg
f3c40eca592af6924d428ced7a654cfb.jpg
9d20c40d309f7d4c5b5a47cf18bcf531.jpg
e84d6dd669bcc3607a6b625ce618fe03.jpg


Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh