Uljana repica 2017/2018

Ja sam imao taj prinos na zemljistu od 3-5 klase. Ja sam isao krajem marta Nurel D+Acanto plus i u cvetanju Vantex i to je sve od prskanja. Meni je taj Proteus preskup,za te pare mogu 3× sa Nurelom da radim,mada newa potrebe. Ovo sto ste naveli su jako velika ulaganja i mislim da je i prinos od 3t/kj mali.
 
Poslednja izmena:
Svaka vam cast kako uspete da napravite prinos od 3 t/kj, to jest vise od 5,2 t/ha. Kod mene kad bude 2,5 t/kj to je super.
 
Ja na 3-cu klasu idem soju i kuruze i nje ima jako malo,ostalo borba sa 5-6 klasom...Na kontroli je bilo i do 500kg/h razlike u prinosu,vremenom ce biti i vise kako se bude sejala repica,posto ja idem na svaku drugu godinu pa ce to biti rentabilno,a i sa primenom fungicida biljka lakse preboli stres uzrokovane vremenom,prskanjem...Opet kazem pricam za moj slucaj,negde i neko je imao i vise a nije nista ulagao tako da je to sve...Ja ostajem na dva fungicidna tretmana.
 
jesi kad preskako jesen a radio samo proljeće fungicid pa da vidiš razliku u prinosu? ja sam ove godine prvi puta u proljeće išao folicurom, zbilja jeftino sredstvo a mislmi da ok odradi. doduše išao sam više radi regulacije rasta a manje radi phome, iakjo phome nije nešto bilo kao nekih godina što zna biti.
 
Svaka vam cast kako uspete da napravite prinos od 3 t/kj, to jest vise od 5,2 t/ha. Kod mene kad bude 2,5 t/kj to je super.

Ja sam imao prosle godine na 40ha prosek 4,9t/ha, na ostalih povrsina prosek mi je bio nesto preko 3.5t/ha prosek.Taj prios sam ostvario bez jedne kapi fungicida kod nje, samo insekticidom samo isao,a zemlja je bila 5 i 6 klasa.

Sad sam ove godine od komsija preko granice uzeo neki njihov koktel herbicida za nju.Ako se ide nekim full tretmanom kako idu oni onda prinosi ako bude godina dobra sto se tice padavina znaci prosecni prinosi ne bi trebalo ici ispod 4.5t moze samo gore barem.
 
Danas stigla "salsa",kad se ukaze prilika ide prskanje pa da vidimo rezultate,ako nekom treba a nemoze da nadje nek se javi u PP,rad sam pomoci koliko i mene kosta
 
Aha, izgledom sam bas zadovoljan. Setva 17.09
Uvek idem sa San-om, dobro mi se pokazalo tako.
Drugu prihranu jok, bacio sam bio predsetveno 3x16 - 200kg/ha
 
Danas rađeno sa Salsom pa videćemo
4659c3781f7b5ed65b4f31f9b9390a68.jpg
8a9a55b553108914f9cfeb777e021122.jpg


Poslano sa mog Moto G (5) koristeći Tapatalk
 
Nazad
Vrh