Uljana repica 2017/2018

Odakle samo izneses te informacije da je preko granice 430???:haha:

Trenutna cena kod njih na danasnji dan kod rumuna je 35x eur/t. Imaju pod uljanom repicom 500.000+ha.A cena je skoro stabilna u zadnjih 3 godine.
Kako to stabilna? Pa kod njih nema lesinara/spekulanata da im deru kozu s ledja?
Mi posejemo psenica 20% vise od prosecnih godina o'ma panika za cenu....
Posejemo repice ko nikad do sada o'ma se sprema sisanje.....
@ebote, gde to mi zivimo i radimo?
 
Odakle samo izneses te informacije da je preko granice 430???:haha:

Trenutna cena kod njih na danasnji dan kod rumuna je 35x eur/t. Imaju pod uljanom repicom 500.000+ha.A cena je skoro stabilna u zadnjih 3 godine.

Pise lepo informacija "rekla kazala", covek iz firme sa kojom sam prosle godine ugovorio prodaju mi je rekao te cene... 305 eur/t i 35x eur/t, zar je 5x eur/t malo :sta: + subvencije...
 
Pise lepo informacija "rekla kazala", covek iz firme sa kojom sam prosle godine ugovorio prodaju mi je rekao te cene... 305 eur/t i 35x eur/t, zar je 5x eur/t malo :sta: + subvencije...

Druze vidis da je trenutna cena 354e/t, znaci ako imas proslogodisnji rod ako si lagerizovao repicu mozes sada da je prodajes po 354e, nije terminska prodaja.
A ovo sto nama nude sada trenutno to ti terminska prodaja ili na zeleno, potpisujes ugovor i kad skines letinu predas sve po toj ceni 305e.
 
Ja nisam napisao cene za trenutnu prodaju, nego za terminsku prodaju ovamo(305eur/t) i tamo(cca 4xxeur/t, s'tim sto ova informacija tipa "rekla kazala")... Sve u svemu malo je ovo 305eur/t...
 
I ovo malo mogu jos da sruse.

Kad vracam malo film unazad u zadnjih 3 godine cena je varirala sa po 20-25e/t.
Koliko je zasejano pod repicom ja bi bio zadovoljan i sa ovom cenom sa nekim rodom od 4t/ha ova cena je sasvim pristojna.:osmeh:
 
Kolege vidim pominje se Salsa, ali niko ne pominje Lontrel (Klopiralid) i slicne herbicide, da li ih je neko koristio u prolece i da li ima nameru da ih koristi?
 
Radili Lontrel, samo on nam ne odradi najbitniji korov - bulku (pupu, divlji mak, kako vec ko kaze). Dobar je za neke prolecne korove, ali oni retko kad prave problem u repici normalne gustine.
Trebalo bi Galenika da je registrovala Galeru super, koji se negde napolju zove i Lontrel Extra. On je vec druga prica, mnogo jaca, tri aktivne materije i zadovoljavajuce rešava bulku plus bolje deluje i na ostale korove. Al i cena je momačka. Njega radili i u jesen i u proleće, pre nego repica krene rast u stablo.
 
Verovatno im se ne isplati, jeftin preparat. Znam da je slican problem bio i sa tom Galerom, ucenjuju ih sa prodatim količinama, a mi smo još uvek sitni u odnosu na ostale zemlje severnije od nas.
Salsa dobra za gorušicu i taj divlji peršun, bulku ne radi.
 
Ko zna o cemu se tu zapravo radi, ali svi koji su koristili i jedan i drugi kazu da je salsa bolja. Ja tek treba da probam salsu.
 
Nije ona za CF repice, ona je za redovnu repicu i ne verujem da ce gorusica posle nje nestati vec samo prestati da raste i da ce repica uspeti da se izbori.
 
Sporo deluje, naročito ako su niže temp, i zaustavlja porast kao i svi ALS inhibitori, ali lepo uradi

2hs0phk.jpg


1pv09l.jpg
 
Dali je iko od vas radio jaru uljanu repicu vidim na sajtu NS-semena da imaju i jaru pije li to vodi ili je to isto kao i jari jecam macka u dzaku?
 
Nazad
Vrh