Uljana repica 2017/2018

Obicnu,pa cemo videti,za sada gorusica ima fleke,repica nista.
 
Ja sam spricao jesenas sa betanalom 0.7 po ha vcrs kadsa san bacao djubre vidim zagedzavila i uvrce se i skroz je tamno crvena.
 
Znam ja to,nece je spziti ali ce je stopirati i drzati jedno vreme,taman da je preraste repica...U poljoprivredi sve moze i nista ne moze,kancelarija i praksa njet zajedno,u svakom slucaju pratim pa javljam.
 
Drugar imao postrno cveklu i pored crnu rotkvu,doduše prvi par stalnih listova,ali je isto kupusnjača,ishod je bio presejavanje,bolje je spržilo nego korove,kaže komšija da nije znao,nije verovao
 
Ja zvao sad par zastitara i kazu da nikako nesme dase prska sa betanalom11 ili belverde320 posto je to ista familija kao repica esad budi pametan jel neko vec radio takav experiment pa da je dobro ili je to sad prvi put da ljudi prskaju obicnu sortu sa betanalom?

- - - - - - - - - -

evo posle visesatnog trazenja resenja naso sam ovo sto je 100% provereno u praksi ljudi su to vec ovde koristili a zove se SALSA https://www.agromanual.cz/cz/clanky...odzimni-nabidka-pro-herbicidni-osetreni-repky
 
Salsa kod nas jos nije registrovana,jedino crno trziste,ako neko uvozi...

Poslato sa STF-L09 uz pomoć Tapatoka
 
Stigla analiza ovako je izgledala repica kada sam bacao djubre bacio sam 175kg/h ureje.
IMG_20180201_154633.jpg
Screenshot_2018-02-03-15-39-19.png
 
ta repica je u jarku,kod stovarista varnica....imam i na putu za vatin dve njive
ovo mi je prva godina sa repicom,pocetnicka sreca izgleda:ppozdrav:
 
sa desne 2,5 lanaca su moja a malo dalje ima jedan spic pod repicom koja je isto lepa,ta je od krleta
 
Činilo mii se da je prevelika za ovo dobai pomislio sam može mraz da joj naškodi ,mada kada su preživele prošlu godini mislim da nisu tako osetljive kako smo se plašili.
 
Nazad
Vrh