Uljana Repica 2015-2016

Mi ćemo sutra probati. Ova kiša joj nikako nije prijala . Zrela je ,popucala i rasipa se.

- - - - - - - - - -

Danas su neki probali vl. 8,5 %, . Prinos oko 2 t po jutru.
 
Kod mene jos ni jedna mauna nije otvorena, a trebalo bi da pocnu skroz gornje da se polagano otvaraju da bi zetva pocela.
 
Kolki su vam prinosi ? Mi danas počeli. Cena ujuzro bila 41.5 na podne 41 a uveče spustili na 40. ??????

- - - - - - - - - -

Kolki su vam prinosi ? Mi danas počeli. Cena ujuzro bila 41.5 na podne 41 a uveče spustili na 40.
 
Uradili danas repicu, prvi put posejali 5kj za probu. Njiva 4-5 klase.Slatine kolko oces u njivi. Prinos 19-20m po jutru. Vise nego zadovoljan rodom.
 
Juce skinuo repicu,prosek 2500kg/kj,vlaga 8,5%,nesto je bilo KWS Triangl nesto Pionir W15,razlike nema nesto posebno.
 
Sad da probate nema vise od 9,ubija vrelina,sutra ces garant moci,ja sam kosio do 12 nocas,tjs tad sam zavrsio.
 
Predvece zavrsio repicu,taman predana i kisa pala,vlaga 7.7 a stapovi zeleni kao semafor,isto tako i oko 10% donjih mauna zeleno a gornje vec polako se otvaraju i bilo je dosta zelenog lista,verovatno sam dosta azota roknuo,da je sve ravnomerno sazrelo ko zna koliki bi bio prinos,ja sam i ovako prezadovoljan za prvi put........
2ustohf.jpg
 
Juče ovro, 1,2ha 4000kg, vlaga 10,90%,odbili 1,9% zbog vlage, predao ali se nezna cena, otkupljivač mi je rekao da se ništa nezna, kao Viktorija smanjuje cenu zbog dobrog prinosa :( , kakva je cena kod vas?
 
Mi smo na pola puta nase repice ove godine me odusevila,prinos u predusevu silazni kukuruz 2430kg/kj u predusevu psenica 3060kg/kj i u predusevu kukuruz skinut za zrno 2450kg/kj.
Vlaga se kretala od 8-10% na jednoj parceli dosta neujednaceno zrenje,tacno kako je nicala neujednaceno tako je sad i zrenje bilo ali u svakom slucaju tesko da ce je neka kuktura stici novcano bar kod nas na severu.
 
Ja sam sejao euralis hidromel,jako sam zadovoljan,2630kg/kj... :ppozdrav: i vec je posejan postrni kukuruz i taman kisa pala lepa...
 
Dal je neko sejao vise hibrida razlicitih kuca?????
zanima me koja repica dodje najranije za zetvu a da je dobra i sa prinosom,imao sam artogu i ekstra je rodila al je dosla kad i psenica a to mi neodgovara
 
Nazad
Vrh