Ulja i maziva!

Kakvo je ulje Mannol TS-2 SHPD SAE 20w50??
Juce sipao u rusa pa me zanima kakav je kvalitet??
Vidim to je kamionsko ulje sa turbom,
da li je lose to sto sam ga sipao u traktor?
 
Jbg sad je u motoru xd,trebao si ranije pitati,videces kakav pritisak drzi i jel ga trosi.Pretpostavljam da je motor na izdisaju kad si uzeo 20w50 umesto 15w40.
 
Motor je pri kraju, pritisak i nije bas sjajan.Sledece godine mu radim generalnu.
Cena kante je 3600 dok je maxima 20w50 4300!!
Svi su mi pricali da nisam trebao da uzmem 20w50 zato sto je letnje, ali ja ga samo leti koristim zimi ne.
Traktor ne trosi ulje vec ga izbacuje i cekam da dodje zima pa da mu resim to.
Javljam u ponedeljak kad budem uradio jos jednu njivu i vidim kakav je pritisak!!
 
Ja imam los motor na imt 560 i zimi i leti je u njemu 20-50… nije se zalio… malo mu je slabiji pritisak ali pali dobro pa ga ne diramo jos…
 
Koristim ovo ulje u automobilu...
Koliki mu je interval zamene ?
Narodski rečeno, na koliko se pređenih kilometara menja ?
valvoline__872281.jpg
 

@dobrodol,​

to ne zavisi samo od ulja, nego prvenstveno od motora. Za određene motore se preporučuje interval zamjene i min. specifikacija koju ulje treba zadovoljiti, Stavljanjem kvalitetnijeg ulja ne može se bitno produljiti interval zamjene koji je naveden u uputama za korištenje.
 
Da li ima razlike ako se vozi stalno u gradu, samo po autoputu ili neka medjugradska vožnja? Kako tu rasporediti interval za zamenu ulja?
Za nova vozila negde je preporuka na 15 000 km da se menja, a negde čak na 30 000 km.
 
Ovo je dobro ulje, ali ja ga nebih terao preko 10 'iljada.
Tu C3 oznaku traži VW na motore sa dpf-om.
Ovo je "puna" sintetika....
Obično (mineralno) ulje (15w40 Mogul) u Škodilaku sam menjao na 8.000-9.000 km (maksimim-maximuma 10.000km) , pa Škodilak (30 godina) i dalje vozim, nešto mi to "malo", da se menja samo na deset 'iljada...
Trgovac ko trgovac, preporučuje zamenu na 20.000 što mi je baš-baš punooo....
Prešao sam od poslednje zamene, a sipao sam ovo isto ulje Valvoline, 11.200 km....
Kupio sam filter i ulje, eno u radionici, spremno čeka da ga upotrebim, pa me trgovac pričom bacio u rebus, i dilemu....
Nešto se razmišljam da ga zamenim na 15.000, i "mirna Bačka".....
A?
 
Za Astru F 1,4 su u uputama navedeni intervali zamjene:
pretežno grad i autocesta - 7500 km,
pretežno otvorena cesta - 15000 km.
Unatoć tome što sam imao pretežno vožnju otvorenim cestama, ulja sam mijenjao svakih 7500 km. Niti nakon 330000 km nije trebalo nadopunjavati ulje između izmjena. Nivo se snizio od max do sredine. Ne isplati se štediti na ulju, a moje mišljenje je da je bolja varijanta neko srednje kvalitetno ulje češće mijenjati, nego vrhunsko tek na kraju preporučenog intervala.
 
Senic koji je ostao u taksiju menjam na 15.000km i skine do minimuma za taj interval,cist grad.Na zeninoj A klasi menjam na 10.000,a zena prelazi 4000 godišnje,tako da novo ulje dobije svake druge godine.Zena se voza po gradu i par puta ode negde van grada.

Na audiju isto menjam na 10.000 ali sad slabo vozim njega pa opet preventivno menjam na godinu dana jer je pusti dizel,posle 2000 bude crno ulje,jer je EGR blindiran.A i Audiji je najnovije od celog voznog parka pa se cuva :D

Ml je bio n dobrom putu da dobije dve zamene za godinu dana al dok ne skinu gips stoji u garaži.

U sve sipam Mobil samo viskozitet menjam po potrebi.
 
Ja trenutno koristim LIQUI MOLY 15w-40 ulje u sve masinerije, kupio sam na bure i miran sam vise od godinu dana, najvise me nerviralo to sto u svaku masineriju sam imao ulje od drugog proizvodjaca, raznorazne kante, u svaku kantu ostalo po par litara, a nisam hteo da pomesam ulje.
209ad1457ec56b1ce626d4ff7c5e3157.jpg
c01c8d89f6f8d07db0966d1ab4940113.jpg


Послато са Mi_6 уз помоћ Тапатока
 
  • Like
Reagovanja: SDF
Ja trenutno koristim LIQUI MOLY 15w-40 ulje u sve masinerije, kupio sam na bure i miran sam vise od godinu dana, najvise me nerviralo to sto u svaku masineriju sam imao ulje od drugog proizvodjaca, raznorazne kante, u svaku kantu ostalo po par litara, a nisam hteo da pomesam ulje.
209ad1457ec56b1ce626d4ff7c5e3157.jpg
c01c8d89f6f8d07db0966d1ab4940113.jpg


Послато са Mi_6 уз помоћ Тапатока
Koliko je litar?
 
Jel se neko razume u ulja,tj te oznake ?.Kakvo je ovo Liqui Molly ulje po tim specifikacijama ?.Nema nam Stalkera ....
 
Nazad
Vrh