Ulja i maziva!

FIlip DF

Član
Učlanjen(a)
12 Okt 2020
Poruka
473
I mene zanima koje je ulje najbolje za nase poljo masine. Prebacio sam se sa modrice na fuchs titan truck plus 15w40, mislim da je oko 3e litar. Koristim i njihovu mast sa kojom sam prezadovoljan, 50 i neki evro kanta od 10kg ako se nevaram.

Učlanjen(a)
20 Sep 2011
Poruka
7.689
Ja gledam da mi API (klasifikacija ulja) bude CI-4 identicno ovom Cipuovom, jer obezbedjuje optimalnu zastitu motora na Belarusu koji je 2011god.
Za IMT traktore je svo ulje ispod ovog CI-4 blagodet 😂 A idu redom po godini proizvodnje motora CD, CE, CF, CG, CH-4. Iznad CI-4 je CJ-4 za mladja godista.
Za benzinske motore se gleda S-klasifikacija ulja, to je ono iza CI-4/ recimo SL

Učlanjen(a)
20 Sep 2011
Poruka
7.689
A po kvalitetu proizvodjaca gde se ko trenutno nalazi mislim da je stalker ispisao stranice.
Koristim vec par godina Manol TS-4 u svim masinama, znam da mi je Stalker rekao da zadoviljava odnos cene i kvaliteta i da je u nekoj sredini po kvalitetu.

Arkadije

Član
Učlanjen(a)
11 Jul 2010
Poruka
4.801
Mnoga ulja imaju iste specifikacije a cene jako razlicite,mislim da ima tu jos mnogo sto sta vise od Cl-4,ACEA E7 itd itd.

cipu_84

Član
Učlanjen(a)
14 Feb 2014
Poruka
220
Uvek sam koristio mast LPD-2, uglavnom Fam. Od kad sam probao Extrol isto LPD-2 crvenu odusevio sam se, ova je bila prva kanta od 4kg, sad sam kupio od 20kg. Oseca se da je masna i nekako se lepi za lezajeve i za zupcanike, ne izbaci je napolje.

Послато са Mi_6 уз помоћ Тапатока

FIlip DF

Član
Učlanjen(a)
12 Okt 2020
Poruka
473
Kada kliknes ''Translate to English'' u gornjem desnom cosku ti iskoci prozor i u njemu namjestis jezik koji hoces, i meni je sistem na engleskom.

Učlanjen(a)
20 Sep 2011
Poruka
7.689
Ne treba komplikovati mnogo i cuditi se previse! Crna govori o kvalitetu ulja pa sad koliko je ko spreman platiti, a klasifikaciju odrediti prema godini proizvodnje. Ko vozi nove i savrememe masine naravno da ce postovati preporuku proizvodjaca.

Tomislav n

Član
Učlanjen(a)
11 Dec 2017
Poruka
1.289
Potrebna mi je informacija sta je zamena za ulje WTL 16,5 cst/50°c,zamenio bih u varijatoru sejalice ulje ali pod tom oznakom nema nista?

Зорге

Član
Učlanjen(a)
26 Mar 2019
Poruka
1.880
Си проб'о да нађеш проручник за употребу конкретно твог модела сејалице? Такав податак би морало да пише тамо.

Vrh