Ulja i maziva!

Jesam, pise ova gore oznaka, verovatno je 16,5 viskozitet pri temperaturi od 50 stepeni.
Имаш уља за штапове предње виљушке на мотоциклима која су вискозитета 15W, е само не знам којег су вискозитета на 50 степени...
 
Da li postoji nacin da se utvrdi da li je ulje u menjacu IMT jos dobro? Cisto je i zute boje. Ne znam kada je menjano mozda i nikad. Ne bih da menjam bzv ako ne mora.
 
Dzabe cedis ulje,ako je staro ono izgubi svoja svojstva,pa nzm koliko da je cisto.
Sve je to tacno ali sta da sipam,nije to nauka ali mi je naglaseno da zbog gusceg ulja ta tri jednosmerna lezaja crkavaju jako brzo i da su problem za nabavku(rade otprilike na principu racve za gedore),ovo sto je u reduktoru trenutno je malo gusce od lozaka, mozda malo redje od atf-a.Opet kazem nije svemirski brod ali bih ipak sipao to sto je fabrika propisala.
 
Имао нека посла у вароши и рек'о дај да пазарим уље за велики трактор, да заменим до орања, па сам претходно позвао продавницу у Панчеву где сам куповао то уље, да видим да ли га имају на стању. И о чудеса - немају на стању то модричко "Maxima HC Prestige XLD", па ме упуте на продавницу у Банатском Новом Селу, где је и складиште фирме, а оданде преусмере до неког шефа, да се код њега распитам за "моје" уље. Од њега чујем да ћу га тешко добити, јер изгледа да су га Модричанци избацили из производње (реално, појавило се одавно, али видим да га и даље има на њиховом сајту) и да има новијих уља, конкретно нека "Максима" Е9 и "Максима" Евро5+, што су, да кажем, "камионска" уља.

Свратим данас, и поред других уља, узмем и два канистера тог Е9 уља у вискозитету 10W-40, које је, као и оно "моје", SHPD уље и то све за 4500 динара за 10л, што ми се чини да је фер цена. Ако буде неких посебних запажања о том, за мене новом уљу, нећу се устручавати да вам их пренесем.

И ово - узео сам и канистер модричког "Агримакс" 2Г 15W-40 уља које је од оних STOU уља. Кошта 4350 динара за 10л.
 
Gledam optimu ima "long life" "supervisk" "hc power" "turbo" ...
Koji tip uzeti za MTZ820 i 560 ? Oba atmosferska motora. Najpre bih 15-40 gradaciju ali u kom kvalitetu,cene su dosta razlicite.
 
Ако ти треба "лонг лајф", што значи 20W50 - 20W60, онда ти треба јер је мотор већ похабан и троши уље, па са стандардном вискозитет уља не ради посао. Или радиш од јутра до вечери у време кад упече звезда. Ја додуше такву уље сипам и у моторин - ваздушар са мокрим квачилом и милина.

"Супервиск" мислим да је првенствено аутомобилско уље, минерално и из то нижег сегмента. "Ха-Це пауер" је, колико се ја сећам, такође аутомобилско, некада из вишег сегмента, али данас се рачуна у најобичније, најстандардније полусинтетичко уље и ако се добро сећам, иде само у 10W40.

А "Турбо".... На који "Турбо" мислиш? "Оптима Турбо" или "Максима Турбо"? Овај последњи је за тракторе и камионе. Ако бих бирао уље за трактор између уља која си побројао, одабрао бих ово.
 
Sve je to tacno ali sta da sipam,nije to nauka ali mi je naglaseno da zbog gusceg ulja ta tri jednosmerna lezaja crkavaju jako brzo i da su problem za nabavku(rade otprilike na principu racve za gedore),ovo sto je u reduktoru trenutno je malo gusce od lozaka, mozda malo redje od atf-a.Opet kazem nije svemirski brod ali bih ipak sipao to sto je fabrika propisala.
Ako se nisi snasao, mozda ti dodje korisna informacija da u sklopove jednosmernih lezaja ide vg320 ulje
 
Како мислиш које је то последње?

Кажем да Модричанци производе два уља која у називу имају ознаку "Турбо".

Имаш ово аутомобилско "Оптима Синт Турбо" - https://modricaoil.com/Product/Read/OPTIMA-SINT-TURBO-SAE-15W-40-producttype-7

И имаш ово камионско-тракторско "Максима Турбо" - https://modricaoil.com/Product/Read/MAXIMA_TURBO-SAE-15W-40-producttype-19

Написао сам ти ономад да бих из низа уља која си ономад побројао, за трактор бих одабрао ову "Максиму Турбо", а не "Оптиму".

А "златну јесен живота" сипаш ако ти мотор троши уље и видиш да има нижи притисак - ти најбоље можеш да оцениш да ли су ти трактори у стрању да су се "квалификовали" да им сипаш такво уље. Ал' ако ћеш да се са трактором возикаш због којекаквих послова и током зиме, баш кад опали мраз, ја бих можда избегао сва та вискознија "лонг лајф" уља, јер се баш добро згусну по 'ладовини, па ти отежавају старт и никада да дочекаш да их пумпа протера кроз уљне магистрале.
 
Optima je za putnički progam i žuta su slova na ambalaži,a Maxima je za teretni i poljoprivredni i zelena slova na ambalaži :D Tako mi rekao njihov promoter,a dal ima još neke razlike sem toga nisam zapitkivao,jer ja Modriču i dalje kupujem po starom sistemu,udješ u radnju i kažeš daj mi belu Maksimu i prodavac zna da misliš na SAE30,a crna je HD,e sad mladji prodavci gledaju bledo i kažu da je sve tamno sivo i da belo ne postoji :D
 
Да не помислиш нешто - зезам се.

Колико видим шта декларишу - уље нормално. Кад је конструисан твој "Рус", о таквом уљу нису ни могли да сањају.
 
Da li je moguce koristiti isto ulje u motor armatrak i mtz 1025 sa turbom.Naime u armu koristim hexol 15w40 u rusa 15w40 ali texaco.Hteo bih uzeti burence od 60 litara pa sam u nedoumici
 
Nazad
Vrh