Ulja i maziva!

Da li neko koristi Total ulja, konkretno Rubia 7400 15W-40? Kakva su vam iskustva?

U rusu sam do sad koristio Bison ulje, a u Rakovici Nisotec ulja (Super Long 15W-40, Turbo Diezel 15W-40, Super Sae 30). Planirao sam da i u rusa sipam to Super Long Nisotecovo ulje, ali me već nekoliko ljudi ubeđuje da ne sipam Nisotec već nešto kvalitetnije, pogotovo u Rusa kad mu uradim generalnu. I predložili su mi ovo Totalovo ulje, ima ga u Mikronu u Sirigu pa mi nije daleko, a cena je otprilike koliko je bilo i Bison ulje.
Ja sam posle mnogo godina korišćenja Bisona uzeo Modriču Maxima 15w40 turbo i FAM sae 15w40 superior. Oba imaju e7 specifikaciju dok je Bison koji je sipan imao e3 za istu ili veću cenu. E sad vidim ponovo Bison i u oglasima i video sam u Srbobranu (Agrotuk), ali pre par dana su mi u Sirigu rekli da nemaju i da ne mogu da uvezu, izgleda da je neko drugi uspeo.
Član stakler je pisao da domaća ulja FAM I Modriča nisu ništa lošija od Bisona, pa da probamo.
 
Modricu koristim vec 2-3 godine u svim masinama i bas sam zadovoljan. Redovno menjanje i vatra.
 
Ja sam na nagovor prijatelja majstora u Rakovicu 76 S koja ima slabe akumulatore i teško vergla sipao Iggat 10-40w. Traktor vidno lakše pali i tiše radi. Pritisak u hladnom 3 u vrućem 2,5 na leru vruć 0.8. Ubio sam 30 sati i nivo je ok. Malo dimi iber ali to je i na drugom ulju radio. Sada videćemo po specifikaciji zamena ide na 200 sati.

Sent from my SM-A405FN using Tapatalk
 
Jel neko od kolega koji bolje poznaje materiju zna nesto o ovoj masti ili jel neko koristio da ima neko iskustvo da podeli.
fc9b7d9712d36673c78c0cec68d4ae6f.jpg
00678dff1657b9edfabe573af725cee9.jpg


Poslato sa ELE-L29 pomoću Tapatoka
 
maziva org

Univerzalna mast mozes je koristiti bilo gde.Po ovim tabalama nilgi 2 - za kotrljajuce lezajeve
MP skracenica bi trebalo da znaci M – klizni ležajevi i zupčanici (manji zahtevi nego kod K)
P – EP/AW aditivi

U sustini litijumska mast univerzalna mozes je arciti skoro svugde.
 
@miksan vidim da se razumes oko masti pa da li bi mi rekao koja je mast dobra za podmazivanje poljoprivrednih masina (kombajn,traktor itd). Koristio sam dosad modricinu ali bi presao na neku bolju, gledao sam fam for lpd 2 mast koja je 750din 1 kg i cini mi se ovako na oko dobra. Gledao sam i fuchs bfx ali mi je preskupa 1200din 1kg.
 
Nisam ti ja nikakav strucnjak za masti, to je stalker.

Ova fam je dobra po specifikaciji.Fam je preuzeo valvoline ok su sa kvalitetom.

Ako bas hoces bolje mozes uzeti EP mast sa MoS2.Mada je to vise za ogrmna opterecenja i velike temperature.Previse je za obicnu poljomehanizaciju.Mozda za kardane.
 
  • MANNOL TS-4 SHPD 15W-40 API CI-4/CH-4/CG-4/CF-4/CF/SL
  • SHPD SAE 15W-40 API CI-4/CH-4/CG-4/CF-4/CF/SL ACEA E7/A3/B4 CUMMINS CES 20078 DEUTZ DQC-III-05 DETROIT DIESEL 93K215 MACK EO-N MAN 3275 MB-Approval 228.3 MB 229.1 RENAULT VI RLD-2 VOLVO VDS-3 Kolege da li ovo ulje valja za imt 539, nisam bas strucan pa da pitam.
 
U automatske menjace ide samo atf(automatic transmission fluid) ulje?.Jel taj atf postoji u vise gustina ?.Vidim na netu tipa 75w90,80w90 a pored nekih stoji oznaka atf...
Gde nam je Stalker?.
 
Došlo vrijeme da se zamijeni ulje u mjenjaču i hidraulici na Zetoru 6211, pa mi je palo na pamet da mu sipam Claas ulje pošto dijele nekoliko istih priključaka pa da se ne miješa. Već odavno točim isto motorno ulje, ali ne znam da li je ovo pametno? Što mislite?
 
To i ja planiram da uradim sa D.F i IMT zbog korišćenja nekih zajedničkih priključaka.Da li je dobro ne znam ali opet ne može da škodi.
 
Ma ti stariji traktori bi trebali funkcionirati na bilo šta, jedino me brine da ulje možda nije rjeđe, pa da slabo podmazuje kad se zagrije, ili tako nešto...
 
To sto ide u clasa je api gl-4, ista specifikacija kao i ulje za starije traktore imt, zetor,...
 
Nazad
Vrh