Ulja i maziva!

ACEA E4 su najkvalitetnija ulja na tržištu (uz E6).
Jedino nisu za Low Saps zahteve gde ide E6 (uglavnom dpf filter). Ostalo sve pokriva.
Pogledajte uputstvo mašine ili pošaljite pa da samo potvrdim (u najmanju ruku pošaljite tip mašine i godište).
Mislim da je preterano za IMT (mogu se koristiti daleko jeftinija ulja, npr. E3 max. E7).
 
Jesam majstor ali opet da se konsultujem s narodom i kolegama.Sta mislite jel se dobije malo bolji pritisak ulja ako se naspe u traktor SAE 40,sad je SAE 30 Nisotek i pritisak pada na 0 kad se zagreje,bas do kraja do iglice,sto je jako zanimljivo kad traktor ugasim i stoji jedno 30 minuta i upalim ga pritisak 2,5 bara i cim malo odradi padne,temperatura motora 80 a i kad odstoji tih pola sata ne padne temperatura,a ulje je novo.Mnogima sam sipao SAE 40 ko je zahtevao ali nisam pitao sta je bilo dalje,jel bilo bolje,opet kruze neke price da je bolje ali mene uvek zanima praksa.
Nesto mi bas cudno.

Dodatak,hladan kad se upali je 3-3,5 bara.
 
Nije skocio nista, samo vise kad se zagreje nema da pada na (kod mene bio skoro na nulu)a sad je na 1.5, a max je bio 3.5 i takav je i sa ovim i njega evo vec zadnje dve zamene sipam i nemam problema.
 
I ja sam sad kupio SAE40 za Rakovicu. Isto se desava kod mene kad se zagreje, pritisak padne na 0.6 bara. Kad sipam javljam rezultate.
 
Jesam majstor ali opet da se konsultujem s narodom i kolegama.Sta mislite jel se dobije malo bolji pritisak ulja ako se naspe u traktor SAE 40,sad je SAE 30 Nisotek i pritisak pada na 0 kad se zagreje,bas do kraja do iglice,sto je jako zanimljivo kad traktor ugasim i stoji jedno 30 minuta i upalim ga pritisak 2,5 bara i cim malo odradi padne,temperatura motora 80 a i kad odstoji tih pola sata ne padne temperatura,a ulje je novo.Mnogima sam sipao SAE 40 ko je zahtevao ali nisam pitao sta je bilo dalje,jel bilo bolje,opet kruze neke price da je bolje ali mene uvek zanima praksa.
Nesto mi bas cudno.

Dodatak,hladan kad se upali je 3-3,5 bara.
Mirko sipaj 20-50 ili 20-60 dosta bolja opcija
Meni je se tako dešavalo na 539 i evo već preko 2000 sati ide sa uljem FAM sae20-60...pritisak idealan
 
SAE 30 a mali pritisak ulja na leru ukazuje na (osetnu) istrošenost motora, čega treba biti svestan.
SAE 40 će sigurno dati veći pritisak ali (za) koliko, to se ne može reći unapred.
Montojin predlog je takođe dobar je 20W-50/60 ulja mogu još više pomoći. Osim toga upotrebljivija su (i na malom mrazu, za šta monogradna nisu baš).
Prednost (bilo je u temi) monogradnih su što se ne mogu "razbiti" (nemaju polimere kao modifikatore viskoznosti) i često je sa njima manja potrošnja (ulja) nego sa 20W-50 pa i 20W-60.
Ipak, sveukupno su multigradna ulja bolja (ili bar češće bolja).
FAM je više nego o.k.
 
Kupio sam danas SAE 40.Mislio sam 20-50,60 ali....
Odlika je pala ovakva zasto.Zato sto je kod mene motor tek odradjen,motor je gore idealan ali dole nije,znaci glava sve novo u detalj,hilzne su bile kao nove i ubacio sam druge klipove(stari su popucali izmedju karika)i stavio nove indijske lisnate karike,znaci gore sve u odlicnom stanju ali dole je problem,radilica nije za oskara ali pakovao sam i gore,na prvoj specijali i stavio nove lezaje.Tu je problemcic.Motor za sada nema potrosnju ulja ni grama,ne duva,pali izuzetno bez grejaca i afrodizijaka na 75Ah(napokon sam resio palenje:osmeh:).
Svi su mi rekli da je 20-50,60 ulje za motore koji su kontinuirano potroseni i da nisu za ovakav slucaj.Rekli su mi isto kao i stalker da monogradna ulja bolje krpe ovakvu stvar jer se teze razbijaju sto prija zazorima na radilici a samo je to u mojoj prici problem.
 
Ok,jedino ima jedan problemcic,radio sam dva traktora u selu,domacini u oba slucaja Rakovica,sipali su 20-60,modrica ili nis,galaks,fam,nisu stedeli,i kad sam otvarao motore zapazio sam izuzetno velike naslage u motoru,pa to je bilo katastrofa za pranje,sloj koji se polepio po zidovima motora je bio strasan,a u moj 540 je uvek sipano sae 30 i nije bas redovno menjano ali ga uvek imalo dovoljno i kad sam radio generalnu motor jer je umro skroz sa snagom,unutra bez trunke naslaga.Ulja takodje sipam FAM,NIS,Galax...malu privredu zaobilazim.
 
Nasuto SAE 40 Galax,pritisak skocio,u medjuvremenu sam i sat zamenuo,probno skinuo s 540,pritisak sa ovim satom pokazuje 0,5 bari vise,znaci onaj turski jako dobro laze:osmeh:

Zahvaljujem clanovima na pomoci!!:ppozdrav:
 
Nazad
Vrh