Ugradnja hidro volana

Ja sam radio isto na rakovici 60 servo volan, ili kako se vec kaze, radio mi covek iz Trstenika, ja jos nisam video uzivo ali mi deluje da je dobro uradjeno, majka kaze da se jednim prstom mota

Ne mogu nikako slike da postavim
 
Poslednja izmena:
Da da, sa sve montazom… jeste malo skuplje ali nisam hteo da tražim drugog jeftinijeg, ovaj je radio bas dosta kod nas u selu a i u susednim selima i svi su zadovoljni, tako da je pala odluka da on uradi
 
Pozdrav kolege ima li gde kako se povezuje orbitrol koji ima na sebi ventil prioriteta ali mi trenutno netreba da li ga preusmeriti u povratni vod ili sta vec
 
Prioritetni ventil u orbitrolu? Da nisi nešto pobrkao?

Послато са SM-A217F помоћу Тапатока
 
Da da, sa sve montazom… jeste malo skuplje ali nisam hteo da tražim drugog jeftinijeg, ovaj je radio bas dosta kod nas u selu a i u susednim selima i svi su zadovoljni, tako da je pala odluka da on uradi
Jel moze broj telefona i kako se zove covek? Zanima me i da li je dodavao drugu pumpu ili je ostala tvoja tj. da li moze u isto vreme da se okrece volan i podizu poluge?
 
Jel moze broj telefona i kako se zove covek? Zanima me i da li je dodavao drugu pumpu ili je ostala tvoja tj. da li moze u isto vreme da se okrece volan i podizu poluge?
Moze naravno, dodata je druga pumpa i poluge rade kao i do sada
00 381 64 4127 766 nisam siguran, ali mislim da se zove Darko, upisan mi je u imenik kao hidraulicni volan.
 
Има ли неко, шему, повезивања орбитрола где које црево иде? Управо завршавамо хидро волан на 542 али не знамо како се где црева повезују? Иначе орбитрол је од универзала комбајна, пумпа од мтз-а, а клип је прављен дупли или како се већ, зове.
 
P "preasure" - ti je pritisak, odnosno dovod od pumpe , T ti je "tank" odnosno rezervoar-povrat, i imas L "left" - levo skretanje i R "right" - desno skretanje, ako je klip sa dve klipnjace, poprecno postavljen, gledajuci od vozaca, levi prikljucak na klipu povezujes na R na orbitrolu a desni na L .
 
Отац га сам кући направио на стругу. Имао неку цев од клипа и онда је све остало правио, клипњаче од амортизера, зглобови на крајевима од неког БМВ-а. Споне редовне и руке спона његове оригинал окренуте наопачке и са пресом и аутогеним дотеране на меру. Данас урађена црева и резервоар за уље,пумпа од МТЗ од волана, сутра ако Бог да и свечана проба.
 
Ja to uzmem malo ulja naspem u svaku rupu i probam da vrtim obicno levo desno gura kad se okrece, a ova druga dva duvam pa nekako skontam…
 
Pa mene je za 549 kostalo ovako

Klip 17000 (sa prolaznom klipnjacom)
Aksijlni zglobovi 8000 oba (od nekog maseja , nisam hteo igracke od kola da stavljam)
Adapter za pumpu 14000
Pumpa 17.000
Creva 15000
orbitrol 13000

Rezervoar sam pravio
Stub volana sam pravio
+ jos oko 30-40e usluge strugara

To je cena delova , sam sve sklapao , znaci bez ruku majstora.

To je cena ako hocete da uradite kako treba + majstor ako ne znate sami.


Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
 
Nazad
Vrh