Ugradnja hidro volana

|Gde imaju da se kupe krive poluge rukavca za hidrovolan na 54x?? one nakrivljen na dole.....ja svoj h volan zabatalio a krecem komsiluku da radim :ppozdrav: .....
 
Neko je produzavao poluge rukavaca na 539 da bi dobio lakši volan.Kako se pokazalo u praksi?
Nemogu da nadjem post.
 
Kako se ponasaju poluservo kompleti koji ima kod nas da se kupe? Hteo bih na zetoru 4718 da ugradim hidrovolan. Malo sam se raspitivao, ne moze komplet od 5211 direktno, jer nemam otvor na dekli kod kompresora, nego sam mislio da napravim pogon pumpe preko radilice direktno... Dakle da napravim kardansku vezu sa radilice na tu hidropumpu, gde bi pumpa stojala sa cela ispred hladnjaka, a veza isla ispod hladnjaka do remenice radilice, gde bi na njjoj napravio neku spojku....

Ima takvo resenje za Ursus c360, ali tamo je sa orbitolom, pun servo...

moje pitanje je kako taj poluservo radi, da li se isplati, komplet u Krokusu je oko 45000 din.... ne znam da li bi bilo problema sa protokom pumpe ako bi direkno isao pogon na radilicu, da li je broj obrtaja na kuplungu kompresora, kako je inace predvidjeno za taj komplet veci, pa da ne bude problem na malom gasu ako ja stavim direkno na radilicu....

ako je neko ugradjivao na 5211 ili 5011 voleo bih da cujem iskustva da li je zadovoljan sa ovim turskim kompletom? da li ce to da radi duze vreme? Takodje ako je neko cuo da je drugi to ugradjivao (taj Anadolu turski komplet) i to bi mi znacilo bar neko isustvo, da se ne zaletim...

hvala
 
Meni je napravio čovek iz Temerina po dimenzijama koje sam ja hteo i evo radi bez greške već godinama. Ako hoćeš broj na PP
 
Tko se vise razumije za Zetor 7211, koji hidraulicni volan bolje ugraditi..? Koji je bolji servo ili statcni? Ima tko sliku koji je koji i koliko se krece cijena u eurima s ugradnjom..? Hvala
 
Hvala na odgovoru, budem dao onda hidraulicni ugraditi.. Dok se vozi po oranju dali se osjete neravnine na volnanu ili kako je to u stvarnosti? Sada bez hidraulike svaka veca neravnina udari volan u ruke..
 
Tko se vise razumije za Zetor 7211, koji hidraulicni volan bolje ugraditi..? Koji je bolji servo ili statcni? Ima tko sliku koji je koji i koliko se krece cijena u eurima s ugradnjom..? Hvala

Ja sam nabavio sve dijelove samo treba sve sastaviti i napraviti nosac rezervoara , nije jeftino . Uzeo u trgo agenciji danfos orbitrol 80ccm , OSCON , sa slobodnim protokom i bez reakcije 1400kn, original rezervoar zetor sa filterom unutra oko 1000kn , pumpa zamjenska poljska sa rasteretnim ventilom nesto manje od 1000kn , skraceno kolo upravljaca i ubacen nosac za orbitrol. Kupljen iz slovenije onaj univerzalni dvostrani cilindar sa svim zglobovima i krajnicima ( kao na novijim zetorima) osim sto treba neke navoje malo skratiti, nemaju vise takav na stanju , Talijanska proizvodnja , platio oko 200E iz rosi.si .
Jos mi treba hidraulicna crijeva, mislio sam kao original napraviti preko hladnjaka sa celicnim original crijevima ali sam se predomislio pa cu ici ispod sa gumenim crijevima. Da li se isplati ne znam , dodje to malo skupo ali je cista hidraulika.

Cilindar tip kao ovaj sa linka ali kompletan sa zglobovima i krajnicima koji odgovarajau na zetor.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh