Ugradnja hidro volana

Kako da znam koji je taj bez reakcije na volanu, ima neki model ili gdje se moze kupit taj bolji bez reakcije? Imate sliku mozda..?
 
Sve recimo koje prodaju u trgo agenciji su bez reakcije sa otvorenim protokom.
Kod kupovine orbitrola moras znati kakav cilindar ces koristiti , odnosno okoliko okreta volana na jednu i drugu stranu ces imati , kod mene izadje matematicki oko 2,5 zakretanje na svaku stranu sa orbitrolom od 80ccm.

 
Grabik ovaj tvoj sistem je hidraulicni servo volan?
Obicno receju da hidraulicni statcni bolji i ne osjeti se na volanu..? Vi znate bolje, samo pitam posto nisam strucnjak za to..
 
Grabik ovaj tvoj sistem je hidraulicni servo volan?
Obicno receju da hidraulicni statcni bolji i ne osjeti se na volanu..? Vi znate bolje, samo pitam posto nisam strucnjak za to..

Nemoj da brkaj ovo , orbitrol sa reakciom , mislim da su ti orbitroli puno skuplji od ovih bez reakcije , nisam imao prilike da probam ali cisto sumnjam da lome ruke;).
 
Orbitroli tipa CN (zazvoreni) i LS se koriste na skupljim traktorima i koriste ulje iz glavnog sistema hidraulike , svi zapadni traktori.
 
Znaci koji bi bilo najbolje staviti? Imate mozda sliku kad je to na traktoru? Hvala vam na pomoci..
 
Stavljas samo onu koju moze da radi , ako imas posebnu servo pumpu , otvorena bez reakcije ili OSPC ON , nema tu puno filozofije i kapaciteta koji zavisi od tvog hidraulicnog cilindra , 80ccm ili 100ccm ako je neki veci , ako stavis od recimo 160ccm imaces upravljanje kao na formuli 1 , pola ili manje od kruga da max smota kotace na jednu stranu.

Ako hoces koristiti ulje od hidraulike onda sve ovo zaboravi , sistem je puno komplikovaniji.
 
Uzmi onaj koji ces znati montirati na traktor, imas one gotove turske, samo treba namontirati na traktor, pretpostavljam da dobijas uputstvo kako povezati cijevi.
Ovo sto ja pravim , nema uputstva, moras znati neke osnove kako pokopcati orbitrol , pumpu , rezervoar, isto moras dati da ti naprave cijevi odredjene duzine jer prepravljas traktor na kojem takav sistem ne postoji , mislim na upravljacki cilindar , za koji moras napraviti nosace i zavariti od dolje na prednji most traktora i taj cilindar dolazi umjesto spone izmedju kotaca.
 
Dali neko zna kako se pojacava pritisak na orbitrolu?
Sada je oko 130bara a treba oko 170bara kad je toplo ulje.Pumpa je ok i tera preko 200bara

Na orbitrolu nista ne mozes stelovati izvana , ako ima rasteretni ventil unutra on pusta iznad 170 bara , nesto mi nije jasno , za upravljanje traktorom ti ne treba ni 130 bara , ide jos puno manje , da ti ne preliva cilindar.
 
Hvala na pomoci.. budem pogledal sto se sve nudi po trgovinama pa ako zapnem javim vam se.. Imam jos jedno pitanje vezano za zetora 7211, iza ima prikljucak izveden kolko sam skuzio za zracne kocnice za prikolicu, sad me zanima ako bi nekad uzimao prikolicu tandemku za njega dali bolje funkcionira da se kupi za hidraulicnim kocnicama i naprave izvodi ili sa zracnim.. nisam nikad koristo prikolicu sa kocnicama pa opce ne znam kako je to u praksi i sta je bolje..?
 
Hvala na pomoci.. budem pogledal sto se sve nudi po trgovinama pa ako zapnem javim vam se.. Imam jos jedno pitanje vezano za zetora 7211, iza ima prikljucak izveden kolko sam skuzio za zracne kocnice za prikolicu, sad me zanima ako bi nekad uzimao prikolicu tandemku za njega dali bolje funkcionira da se kupi za hidraulicnim kocnicama i naprave izvodi ili sa zracnim.. nisam nikad koristo prikolicu sa kocnicama pa opce ne znam kako je to u praksi i sta je bolje..?
Moras vazduh na prikolici jer zetor nema izvod za hidraulicne kocnice
 
Daj mi malo pojasni onda kako funkcionira to sve skupa i kakva treba biti prikolica za njega s kocnicama, da znam nebi vas majstore pital.. :)
Hvala vam na pomoci...
 
Nazad
Vrh