Ugradnja hidro volana

Po mojim proracunima povrsina (klipa - klipnjace) je 12.1 cm2. Sa hodom od 17 cm zapremina od kraja do kraja je 205cm3. Dakle sa orbitrolom od 100 kubika imaces tek 2.05 kruga od kraja - 1.025 kruga levo i 1.025 kruga desno, vrlo osetljiv volan. Sa 80cm3 orbitrolom situacija nije mnogo bolja, 2.57 kruga od kraja do kraja iliti 1.285 levo/desno. I to je po meni preosetljivo. Tek orbitrol od 50cm3 daje zadovoljavajucih 4.11 kruga od kraja do kraja, 2.05 levo/desno.
 
Poslednja izmena:
Sa orbitrolom 63cm3 bi imao 3.25 krugova, što je po mom mišljenju idealno. Mada ni 50cm3, odnosno 4 kruga nije loše. Sa jednostranim klipom je skoro uvek 3 kruga na jednu i 4 kruga na drugu stranu i zato mislim da je svaka vrednost izmedju 3 i 4 ok.
 
Da da ja sam tebe pogresno razumeo mislio sam od centra do kraja 3 kruga, sto mi je nekako delovalo mnogo. Ovo je sasvim ok. I 50 i 63 bi trebalo da budu ok, a 100 je definitivno preveliki
 
Nzm, meni je original orbitrol orsa imao 4,5 kruga od kraja do kraja
A sad lifam ima 3 kruga navikao sam se ali mi u početku bilo previše osetljivo

Prodao sam 'levator, šaljem spiralom
 
Mi smo danas drugaru na 552 stavljali pun hidro volan.Dole klip itd.
0097ee26437bb561725f25c093aa93d4.jpg


Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
 
Kolega moze li neka slika vise i gde ste uzimali delove,koja je bila cena itd?a

Послато са SM-A405FN помоћу Тапатока
Uzimali u Elcom-u.Izlazi sve komplet 60000din
Covek ima sve bukvalno.Ta je cena sa bakarnim podloskama i srafovima.Samo da se namontira.
Slike jedini sutra.

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
 
Bi zeleni kako ste rešili kačenje klipa za prednji most? Meni samo to pravi problem...mislim znam kako može da se odradi,samo puno varenja i ukrajanja...
 
Nazad
Vrh