Ugradnja hidro volana

Ako je sve novo nije puno. Kao sto sam napisao, za sve komplet bez ugradnje da mi posalje covek trazi 570e ili 67300.00din, 539 je u pitanju i mislim da je mnogo. Polovno ne bih ugradjivao iz razloga navedenih na forumu ako nista drugo.
 
Ja sam radio servo sebi na IMT539 i komšiji na MF155. Uspjelo je oba puta a sve he stavljano polovno. Kod ugradnje na 539 nije bilo problema, orbitrol je od viljuškara, pumpa od Mercedes 123, klip ne znam od čega je, crijeva napravljena nova sa prelazima. Kad sam radio komšiji na Massey imao sam problem sa orbitrolom, prodavac nam podvalio poptuno neispravan, uzet na riječ jer je bio poznat i cijenjen član ovog foruma, toliko je bio rasturen da nije mogao ni da se servisira a nosio sam ga u specijalizovanu firmu koja se bavi hidraulikom. Posle sam našao drugi od Zmaj kombajna (išao lično po njega), pumpa je isto od Zmaj kombajna a klip je uzet nov, univerzalni za volan. Mene je ugradnja izašla 150 evra čini mi se sa sve crijevima (orbitrol je bio 50 evra, klip 50 evra, pumpa 10 evra...tako nešto), komšiju je izašlo 250 evra zbog prevare sa orbitrolom. Rad sa polovnim dijelovima može da izađe jeftiniji dosta no tu je ozbiljan rizik od podvale. Klip i pumpa nisu rizični posebno, velika je ponuda a ni cijene nisu visoke no orbitrol je druga priča. Nema ih mnogo polovnih u ponudi a skupi su, jako je teško provjeriti u kakvom je stanju dok se ne ugradi u sistem i proba u radu tako da je idealan za podvalu.
 
Orbitrol bi trebalo uzeti nov i oni se kreću oko 100€ ,a ostalo bi moglo i polovno.Naravno creva napraviti kod nekog hidrauličara.Sve se više nosim mišlju da na IMT 539 izbacim kompresor i stavim cilindar sa klipovima na dve strane.Tako imam rešeno na MF 3060.Taj cilundar bi mogao da se fiksira dole na kolevku.Pumpa se može naći od nekih kola,tipa vektra ili neka koja je zgodna za ugradnju na kaiš.Mislim da će mi uskoro crći kućište volana zato što je već rađeno i nije sjajno.
 
A zašto izbacivati kompresor!!!!???
Stavi običan klip sa desne strane i sponom dal iznad mosta ili ispod kolevke spoji točkove
Pumpu uzmi original od 560_549 100_120e
Orbitrol isto nov, klip od rusa 30e

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Može i tako ali nemam potrebu za kompresorom na 539,a i baca mi ulje na kompresor pomalo.Zbog toga sam mislio da ga skinem,a imam kompresor veliki kući tako da vrlo retko koristim ovaj sa traktora.
 
A na njivi, za kočnice, markire sejalice, mazalicu??
Nikad ga ne bih skinuo!!!!!

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Pa kad kupuješ nov traktor doplaćuješ za kompresor!!!!!
A ovaj skinuti zbog karika od 5e
Koliko puta sam sipao naftu kompresorom
Izduvao balirku i berač, hladnjak
Stvarno razmisli

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Ma klip da nacrtaš kakav ti treba sa termičkom obradom elemenata da ti odrade možeš i za manje od 100e da napraviš. Još ako imaš aparat i znaš da variš. Ništa bolje! Nema mačke u džaku i izmišljanja. Creva mogu da se smanje donekle. Odeš na otpad i skineš negde metalne cevi sa kojekakvih krševa i greješ polako i oblikuješ kako treba. Usečno prstenje nabaviš i uklapaš. Redukcije svakako praviš (kupuješ). Pumpe više ne znam kakve možeš da nađeš od džabe do 100e. Samo treba strpljenja. Orbitrol samo nov ili da ga sam skineš sa vozila al da si pre toga lično okretao volan. Elektroda ili žice za varenje i metar, čekić, par ključeva, kljunasto merilo i blokče papira.
A realno, ni 700e nije mnogo. Prodavci traktora prodaju tegove za više od 1000e. E sad to što naši krševi ne vrede više od par hiljada, to je tema za drugu rubriku.
 
Moze neke slike serva ko ke ugradjivao na T40 rusa klip i sve sto ide i gde ide

Послато са SM-A405FN помоћу Тапатока
 
Za njega ti treba samo orbitol i creva za ostalo iskoristiš njegov stub volana samo zatvoriš onaj njegov cilindar sa obe strane i gotov posao
 
Orbitol je deo koji se montira na volan i to mu dođe kao da tako kažem upravljač a ne treb nikakva pumpa već se koristi postojeća pumpa a ne treba ni klip jer se za to iskoristi postojeći stub volana
 
Nisam pristalica staviti otbitroll na servo uredjaj!!!
Kad mećeš orbitrol sravi i klip 30e
Kad je bal nek je THUNDERBAL!!!!


Prodao sam 'levator, šaljem spiralom
 
Nije to servo nego se iskoristi njegov klip u stubu volana koji se zatvori na oba kraja

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
 
Gledao da je lik prepravljao volan na rusu,nije stavljao orbitrol napred vec je na onoj budzi napred gde su one 2 cevi sto idu na onaj mali klip zavario holendere i zavrnuo creva i dole stavio klip i volan radi bez problema isto ide lako kao i sa orbitrolom.

Послато са SM-J510FN помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh