Trimeri

A većina ljudi ima manju motorku da odradi posao za dreveće od 10 cm.
Za odraditi to sa trimerom treba ti ozbiljna mašina kao u tebe.
To ima možda samo 10 % korisnika koji posjeduju trimer
 
Naravno, kombinacija male motorke i trimera sa cirkularom je idealna za krčenje, još ako imaš dva radnika da jedan ide naprijed sa trimerom i sklanja sitniš a drugi sa motorkom obara i kreše veće šiblje. Npr. Villager 1900 sa Scarlet cirkularom ili Oregon kopijom koja je isto sasvim dobra (ima kolega na Husqvarna 345 i baš ga dobro služi a jeftiniji je duplo) je sasvim dovoljna mašina za domaćinstvo i šiblje do 5cm, završiće on posao samo tako no treba biti pažljiv pri zahvatu sa cirkularom jer hoće žestoko da trzne ako se loše zahvati drvo pa može lako da strada glava ili pogonsko vratilo. Ovi cirulari sa lemljenim vrhovima zuba odlično režu ali su mnogo osjetljivi i prečesto im otpadaju karbidne oštrice. Scarlet i Oregon kopija imaju sječivo iz jednog dijela presovano sa razmaknutim zubima, oštre se isto kao lanac sa turpijom i najsigurnije su rješenje jer nema šta da se odlomi i otpadne.

Po meni, najgora mana motorke su problemi sa lancem kada se reže tanje šiblje od par centimetara prečnika. Zapinje, kida, hoće da skine lanac...

Kada sam kupio ovaj Stihl namjenski sam tražio što jači trimer samo za cirkular i htio sam Husqvarna 165 ali nisam mogao da ga nadjem, u medjuvremenu se na oglasima pojavio Stihl i nisam oklijevao. Jako sam zadovoljan sa njim ali iskreno je težak, baš mnogo težak za neki duži rad.
 
Oregon pravi lance za Husqvarnu pod njihovim imenom. Možda je takav slučaj i s alatima za trimer, ali nisam siguran.
 
Ovo je taj Oregon cirkular


a ovo je Husqvarna Scarlett


Gotovo da isto izgledaju, malo se razlikuje oblik zuba ali reže i ovaj Oregon odlično. Materijal je mekši nego Scarlett doduše, probao sam turpijom i jedan i drugi.
 
Ima li neko savjet za podešavanje ovog pojasa kao i samo kačenje trimera(villager 1900s) na kuku.
 
Nova mašina kod mene...Radim preko 30 godina sa trimerima, to su uglavnom vrlo kvalitetne marke...ali do sada nisam naišao na ovaj odnos snage i težine. STIHL FS 250 daje 2,2ks na samo 6,3 kg.
Sa 60 000 din skinut na 52 000...vredi svaku paru.






 
Nova mašina kod mene...Radim preko 30 godina sa trimerima, to su uglavnom vrlo kvalitetne marke...ali do sada nisam naišao na ovaj odnos snage i težine. STIHL FS 250 daje 2,2ks na samo 6,3 kg.
Sa 60 000 din skinut na 52 000...vredi svaku paru.






Nova mašina kod mene...Radim preko 30 godina sa trimerima, to su uglavnom vrlo kvalitetne marke...ali do sada nisam naišao na ovaj odnos snage i težine. STIHL FS 250 daje 2,2ks na samo 6,3 kg.
Sa 60 000 din skinut na 52 000...vredi svaku paru.






A da li vredi doplatiti za FS 350.
 
Mislio sam kupiti villager ali ako je kina onda nisam raspoložen, može li se šta naći od stihla za 250 eura?
 
@bojance
Radio sam na poslu sa 350 i dobro znam šta znači 1kg više na leđima 6 sati na dan...Obe mašine imaju po 2.2ks, 350 je napravljen robusnije, samim tim i teže...Meni lično odgovara lakše, a ni 15 000 dinara nije malo.
 
Mislio sam kupiti Villager 1900pe ako je u Sloveniji proizvodnja.
Teško ćeš naći nešto što se barem delimično ne pravi u Kini. Nije to baš toliko loše. Ume brat Kinez da napravi i dobro kad hoće.
Konkretno za Villager, taj brend je na ovim prostorima već duže vreme i ipak vode računa o nekom kvalitetu. Čak smatramn da su ga popravili od vremena kad su se pojavili. Naravno nije to na nivou Stihl-a, ali i razlika u ceni je značajna.
Ja bih Villgar trimer preporučio što za kućnu tako i za profesionalnu upotrebu. Delova ima i jeftini su, ali im je kavalitet loš. Tako da ćeš teško naći deo istog kvaliteta kao na orginalu. Mada delovi ne bi trebalo da ti trebaju duže vreme. Kad krene da traži delove veće je sebe uvoliiko isplatio. Može da se desi da ode membrana ili kanap ako ga siliš, ali to je jeftino.

Za šta ti treba trimer? Ako baš nemaš potrebu preporučio bih ti 1250 ne 1900. Razlog, trimeri su potpuno identični sem što ovaj jači ima veći klip i stublinu. 1250 daje sasvim dovoljno snage za većinu potreba. Plus 1900 se jako dere što nije mal stvar. Ne volim baš da kosim sa slušalicam na 30+ stepeni.
 
Poslednja izmena:
@bojance
Radio sam na poslu sa 350 i dobro znam šta znači 1kg više na leđima 6 sati na dan...Obe mašine imaju po 2.2ks, 350 je napravljen robusnije, samim tim i teže...Meni lično odgovara lakše, a ni 15 000 dinara nije mal
@bojance
Radio sam na poslu sa 350 i dobro znam šta znači 1kg više na leđima 6 sati na dan...Obe mašine imaju po 2.2ks, 350 je napravljen robusnije, samim tim i teže...Meni lično odgovara lakše, a ni 15 000 dinara nije malo.

Jedino sto valjda 350 ima manje vibracija na ruckama.
Koliko sam video jedino sto 350 ima manje vibracija na ruckama. E da li to vredi 15 000 vise to je pitanje
 
Po meni ne...to jeste profi mašina (što se kaže da tera dve smene dnevno), na njoj su čelični amortizeri, ali ipak preteška kada se uporedi sa 250 koja nosi indentičan motor.
 
Proizvodnja delova u Kini, sklapanje u Kragujevcu..
Čujem da sada Villager daje 5.god garanciju za neke modele..
veoma hrabar potez ta garancija od 5 leta :eek::eek::eek:

dejane nek sluzi makina....nema tu greske motor sa fs350 pouzdan i veran...usteda je na "volanu" i ima malo vece vibracije..kakav si uprtac dobio socijalni kais ili veliki prsluk?
 
Jedno glupo pitanje,da li se brze kosi kosacicom ili trimerom?
Imam trimer i nekako mi se cini da mi dugo traje kosenje pa me interesuje da li bih brze zavrsio kosenje sa kosacicom?
Naravno gde ne mogu da pridjem kosacicom tu bih dodao trimerom.
 
Jedno glupo pitanje,da li se brze kosi kosacicom ili trimerom?
Imam trimer i nekako mi se cini da mi dugo traje kosenje pa me interesuje da li bih brze zavrsio kosenje sa kosacicom?
Naravno gde ne mogu da pridjem kosacicom tu bih dodao trimerom.
Mislim da ide brže kosačicom, ali trimerom možeš bolje da "obriješ"
 
Nazad
Vrh