Trimeri

Ja sam imao taj Stil 55 slabiji jeste ali pri 80-90 % gasa brije sve pred sobom izuzetno mali potrosac lak je ima lepe kaise za kacenje i fino je izbalansiran sto kod Kineza nema definitivno.Po meni je bolji od svakog Kineza.Ja sam imao problema sa membranama na karburatoru to je menjano 3 puta po 20eura popravka za 4 godine ajde da kazemo da je to odrzavanje a ne kvar.Uzeo bih ga opet da nije skoro 30 000 sa onom opremom.Oko 30 000 ima lepih masina ali meni se ne daju takve pare.A polovno necu..
 
mislim da je womax marka tj trimeri, u jos nizoj klasi od kineza nego vilager. a i vilager nije nesto, a zamisli tek womax.
 
Ostrite li vi onaj trokraki noz ? Meni prijatelj rece da se on kao ne ostri da je tu velika brzina obrtaja i da on na brzinu sece, da se ne ostri.
Sto meni nema apsolutno nikakve logike cak i da jeste tako, znaci on udara te udara u nesto, bolje da je ostar po meni jer ce pre i bolje da sece nego kada je tup i ako je to velika brzina...
Fabricki je dosao ovakav, cudi me da nije dosao naostren pa mi sumnjivo sve to da li se ostri ?

so1YlCl.jpg


O49D4rh.jpg


Dakle dibidus tup, uzmem ga stavim na ruku, navalim da secem i naravno nista, ne moze preseci ni mekan hleb...

Dok u uputstvu pise da postaje s vremenom tup a dosao je tup, i da treba da se ostri turpijom...

wmycyxL.jpg



Kontao sam da ga dam komsiji da naostri na tocilo, hocu da secem maline sa njim..
Sta vi radite i kakva su vasa iskustva ?
 
Ostrim ga sa turpijom za lanac za testeru jer nju uvek imam u alatu sto ide uz trimer. Mozes i brusilicom. U sustini sa bilo cime moze.
 
Znaci u principu lose sam informisan, noz se zapravo ostri sto je i meni bilo logicno.
Nista dacu komsiji da naostri onda na tocilo.
 
Kod oštrenja trokrakog ili ostalih ...krakih noževa za trimer je važno da ostanu u balansu tj. da se sa svih krakova skine ista količina materijala kako ne bi nož proizvodio vibracije prilikom okretanja.
 
Kod oštrenja trokrakog ili ostalih ...krakih noževa za trimer je važno da ostanu u balansu tj. da se sa svih krakova skine ista količina materijala kako ne bi nož proizvodio vibracije prilikom okretanja.
Pa nemojte biti tajanstveni. Podelite sa nama kako vi ostrite nozeve. Koje masine koristite za to?
 
Sve što trebate da uradite, A SADA IMATE VREMENA, je da "malko" prelistate Temu, imate već pisano o tome...
"Baš JA" sam pisao, ko i brkin, mirosti i ostali aktivni, (izvinjavam se ako sam koga "ispustio") po pitanju korišćenja trimera.....
"Disbalans-rebalansa", što bi rekao moj omiljeni TV lik, je najvažniji kod oštrenja noževa za trimer, uopšteno...
A već iz PRC dolaze TUPI I DISBALANSIRANI !!!!!
 
Ravnu turpiju i opleti. Ako radiš prvi put kreni u krug i svaki kraj jednako prođi sa jedne strane. Onda okreneš pa ponovi dok se ne dotjera kako treba. Nije to baš toliko tupo da se ne završi za par minuta, a i kasnije ako se zatupi samo se poprave mjesta gdje je udario kamen.

Ko ima mirnu ruku lako se uradi i brusilicom sa papirnom šajbom, ali se lako i pretjera pa ne bude balansirano.
 
Како се разрађује тример демон'?Ако уопште треба....
Ko i svaki dvotaktni motor...
Jača mešavina, za trimer je dovoljno 2/3 rezervoara, upališ (ako uspeš) i ostaviš da radi na leru, uz povremeno "turiranje".....
U radu kasnije, nemoj da ga "siluješ", pun gas, bez prestanka i tako, dok ne potroši rezervoar, dva, posle udri ga do zore pa dok traje igranka....Za 100 evrića stvarno ga ne vredi štedeti, pogotovo što su mu delovi jeftini (takođe i "upitnog i varljivog" kvaliteta) i lako dostupni ko nekada za "jugića"....
Koliko imam iskustva sa njim, najteže ga je upaliti "prvi put", posle pratiš nivo goriva u rezervoaru da ga ne potrošiš do kraja, jer ni vruć, a bez obzira što ima pumpicu-drukalicu za gorivo, teško upali....
IZVINJAVAM SE NA KAŠNJENJU S ODGOVOROM, sad tek imam vremena za Forum !!!!!!!
Evo i jedne "ilustracije" kada kupih sestrićima toga "DEMON-A", pa ga obesih da ga "razradim"....
 
ravnom turpijom ja ostrim trokraki noz, samo kao sto su napomenuli ostali clanovi mora se paziti da se skine isti sloj materijala.
 
A što komšiji?:oops:
Misliš da nećeš umeti to uraditi svojim rukama?

Pa zato sto on ima tocilo a ja nemam :) Na brusilicu ne volim da ostrim nikako, sve sto mi treba samo prebacim preko ograde kod njega i naostri lepo na tocilo..
Gledam ljudi sto pisu da se podjednako i balansirano ostri pa zar ne bi trebalo sve da se ostri podjednako i nozevi i satare i ostalo.. ne vidim opciju da neko ostri nesto a da to nije podjednako, sem ako nije totalni duduk i prvi put ostri nesto, mada takvi ljudi i ne ostre obicno daju ili plate da im neko nesto naostri..
 
9OYKI4Z.jpg


SSpE0zS.jpg


Namunjio ga komsija :)
Idem sutra da pokosim 20 ari malina da isprobam.
Medjutim opet mi rekose da troper nije bas najbolji za to, kao da je cirkular mnogo bolji i efikasniji.
 
zender- noz treba da bude kao sablja da bi imao ucinak....noz sece na ostrinu,brzinu i na tezinu...sto tezi to je bolji....
Ostrenje se lako izvodi sa brusilicom i smirgl diskom,,par brzih pokreta i zavrseno..uvek sa obe strane noza
Trokraki noz necete izbaciti iz balansa ako ga redovno ostrite i ne kosite cigle kamenje...ako prilikom rada dodje do ostecenja noza(savijanje kraka.pucanje kraka)..noz se baca u kantu...nema popravke

Ti sto kazu da trokraki noz nije dobar za npr malinu.....nisu probali kositi sa dobrim nozem....ostar trokraki noz je univerzalan zavrsava gomilu poslova trska,suma,basta

Tsput da vas podsetim.... kontrolisite pre svake kosnje mast u glavi....mazanje obavezno na svakih 10 sati rada..pogotovo vlasnici prc trimera...villager.demon,straus.einhel itd
 
@zender
Satara ne rotira 5.000-10.000 obrtaja... 😂 Malko si "omašio" u poređenju, satare kuh.noževi vs.trokraki nož za trimer....Slažem se da većina koja oštri mora imati i nešto iskustva u tom poslu, a ne samo brusilicu nabaviš, šmirgl disk i udri....
Ajd već kad se povela priča o oštrenju uopšteno, dosta je važno ne preterati sa skidanjem materijala i sve što to povlači za sobom, grejanje preterano materijala i njegovo "spaljivanje"..Tocilo ima manji broj obrtaja nego brusilica i oštraču pruža bolje uslove za oštrenje nego brusilica...I ja više volim tocilo, ali kada je nemoguće ga koristiti, ide ugaona brusilica zbog jednostavnosti i pristupačnosti, nikako kvalitet, već kao "iznuđeno" rešenje...
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh