Trimeri

zender- noz treba da bude kao sablja da bi imao ucinak....noz sece na ostrinu,brzinu i na tezinu...sto tezi to je bolji....
Ostrenje se lako izvodi sa brusilicom i smirgl diskom,,par brzih pokreta i zavrseno..uvek sa obe strane noza
Trokraki noz necete izbaciti iz balansa ako ga redovno ostrite i ne kosite cigle kamenje...ako prilikom rada dodje do ostecenja noza(savijanje kraka.pucanje kraka)..noz se baca u kantu...nema popravke

Ti sto kazu da trokraki noz nije dobar za npr malinu.....nisu probali kositi sa dobrim nozem....ostar trokraki noz je univerzalan zavrsava gomilu poslova trska,suma,basta

Tsput da vas podsetim.... kontrolisite pre svake kosnje mast u glavi....mazanje obavezno na svakih 10 sati rada..pogotovo vlasnici prc trimera...villager.demon,straus.einhel itd

Zadovoljan sam bas kako je noz iskidao malinu, jedini problem sam imao dva puta kada mi se odbio od stabljiku jer sam posle video da ne mozes da krenes da seces a nisi negde na 60-80 do 100 % gasa, jer tada kada se odbio ja sam krenuo da secem, nisam drzao gas nego sam odmah nakon pustanja gasa krenuo da osecem sledece jer se naravno noz jos uvek vrteo velikom brzinom, malo veca stabljika i eto odbijanja. Inace kad uletis na stabljike zgusnute sa gasom koji sam pomenuo nema tu nista drugo, nego samo ih obrije.

Imao sam priliku da probam i drugi trimer sa cirkularom na sebi, ima mnogo vecu reznu povrsinu i mnogo pre moze da skine vece grupe stabljika kao i blize zemlji, medjutim ono sto mi se nije svidelo kod njega a ne znam da li su ovde zubci bili tupi ili ne, jeste to sto troper kada pineses znaci samo prineses lagano on iskida i isece sve bez problema, cirkular kada tako lagano prineses pocne da struze kao da struzes sa morotkom drvo, treba mu vremena da presece.. ali zato kad zaletis sa strane to jest njises koristis snagu levo desno onda cirkular sreze sve iz prve, hocu da kazem sa cirkularom mi treba dosta vise snage da ga gonim levo desno, jer jedino tako moze brzo da presece, dok troper samo pravo blago naneses i iskida sve.. E sada mozda su ovde zubci bili tupi pa je to zato tako, mozda novi cirkular i naostren mnogo bolje sece. Tako da mi se vise svideo troper bar iz ovog primera sto sam probao.

Sto se tice podmazivanja, ja koristim tovatnu mast, ne znam mozda to nije najbolje resenje i mozda ima nesto bolje i preporucljivije da se kupi, ali ne verujem da tovatna mast moze da skodi ona je univerzalac po tom pitanju podmazivanja, opet nisam strucnjak i ne mogu da tvrdim.

@zender
Satara ne rotira 5.000-10.000 obrtaja... 😂 Malko si "omašio" u poređenju, satare kuh.noževi vs.trokraki nož za trimer....Slažem se da većina koja oštri mora imati i nešto iskustva u tom poslu, a ne samo brusilicu nabaviš, šmirgl disk i udri....
Ajd već kad se povela priča o oštrenju uopšteno, dosta je važno ne preterati sa skidanjem materijala i sve što to povlači za sobom, grejanje preterano materijala i njegovo "spaljivanje"..Tocilo ima manji broj obrtaja nego brusilica i oštraču pruža bolje uslove za oštrenje nego brusilica...I ja više volim tocilo, ali kada je nemoguće ga koristiti, ide ugaona brusilica zbog jednostavnosti i pristupačnosti, nikako kvalitet, već kao "iznuđeno" rešenje...

Pa nisam ih poredio u obavljanju istog posla jer to nije moguce, samo sam rekao da ne mozes ni noz da naostris sa jedne strane samo, sta ces da dobijes.. Sve sto se ostri tog tipa za secenje ostri se uglavnom obostrano, dok recimo kosa se otkiva samo sa jedne strane, ali logicno je da se naostre obe strane i da budu u balansu to sam hteo reci, mene je samo bunilo jer su mi rekli da se to ne ostri da on reze na brzinu i tezinu.. Dok je meni bilo logicno da se to ipak ostri. Tocilo je zakon mozes lepo da spustis na nosac ispred i da naostris precizno i fino, brusilicu ne volim ni ovako a kamoli da ostrim sa njom.

0FTxjVw.png


Ja imam ovakav dremel, i gore mogu da se kace razni nastavci, kao sto je ova smirgla koja ima finija, grublja.. Nekad uzmem neki noz naostrim tako, rotira ogromnom brzinom do 35000 obrtaja u minutu, moze da se smanji naravno i lepo moze da zaostri sta god.. Video sam da ima i da se kupi nastavak bas za ostrenje, i onda lepo sa tim, brusilicu ne volim nikako.
 
Ko i svaki dvotaktni motor...
Jača mešavina, za trimer je dovoljno 2/3 rezervoara, upališ (ako uspeš) i ostaviš da radi na leru, uz povremeno "turiranje".....
U radu kasnije, nemoj da ga "siluješ", pun gas, bez prestanka i tako, dok ne potroši rezervoar, dva, posle udri ga do zore pa dok traje igranka....Za 100 evrića stvarno ga ne vredi štedeti, pogotovo što su mu delovi jeftini (takođe i "upitnog i varljivog" kvaliteta) i lako dostupni ko nekada za "jugića"....
Koliko imam iskustva sa njim, najteže ga je upaliti "prvi put", posle pratiš nivo goriva u rezervoaru da ga ne potrošiš do kraja, jer ni vruć, a bez obzira što ima pumpicu-drukalicu za gorivo, teško upali....
IZVINJAVAM SE NA KAŠNJENJU S ODGOVOROM, sad tek imam vremena za Forum !!!!!!!
Evo i jedne "ilustracije" kada kupih sestrićima toga "DEMON-A", pa ga obesih da ga "razradim"....
A zašto?
Ja sam upalio i udri po gasu!!
Ništa mu ne fali

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Paaaa, recimo da si bio te sreće... 😂
Imao sam prilike više puta da vidim kako "zakuca" PRC dvotaktaš, na prvom paljenju kod "srećnog", a novopečenog, vlasnika...🍻
Motorka, trimer i tako...
Jednog je i žena htela da linčuje na moje (plave) oči, jer, kako se volela slikovito "odraziti" :
E sad si ga kupio za qurcevo zdravlje !!!! 😜
A ja utekoh iz dvorišta ko puvanjak iz gaća da prostiš !!!! 😂😂😂
 
Poslednja izmena:
Razadjivao novu stilovku i zaribala posle 2_3l lancola što je potrošila dobijem drugu i odma pun gas, trimer isto odma pun gas
Tako i sa motorićima dok sam vozio atx ctx mz

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Pozdrav ljudi....treba mi savet.
Kupio sam polovni motorni trimer Jonsered 232 gr, i jednom kosio sa njim. Super radio.
Kada sam hteo drugi put da kosim trimer lose radi, gasi se na ler, kad dam gas on se gusi.
Skinem filter i primetim da je jedan sraf labav sto drzi kuciste filtera i karburator sa usisnom granom. Tu vidim da je on proklizao i pomislim da mozda vuce fals vazduh izmedju karba i usisne grane.
Ubacim ja kucinu u rupu gde ide sraf i skarabudzim ga nekako da malo bolje drzi.
Probam trimer, i dalje isto radi.
Sledece sto uradim je da nastelujem L i H diznu. Trimer super radi. Kosio posle toga 40 minuta bez problema.
E sad, interesuje me dali ima dobro sagorevanje jer cuo sam da moze motor da zariba ako svecica bude bela. Skinuo sam svecicu i slikao ali nemam dovoljno iskustva da tvrdim dali je to dobro.
Ako moze komentar da li je dobro sagorevanje?
https://photos.google.com/share/AF1...?key=S2pkNndNYUF1a29SN0NfOGRRLWtsbW9nMWZsRHFB
 
Pozdrav svima, koliko vidim i dalje ima "pametnih" koji bi da plate malo a da im traje dugo. I ja bih isto, ne mogu da kažem. Pamet u glavu, bez obzira koliko se neka mašina plati, treba je poštovati, a to znači - održavati. U održavanje spada: koristiti pravilno napravljeno gorivo, sa proverenim 2T uljem, podmazivanje glave sa konusnim ležajevima i to namenskom mašću i - menjati plastičnu glavu i nož, zavisi šta se kosi, ne može sve samo sa jednim alatom. E, i još ovo: optimalni je srednji gas (zato trimeri imaju blokadu gasa), a ono "turiranje" - zaboravite! Srećno nam svima košenje!
 
Pozdrav ljudi, interesuje me koji je benzin bolji(ako ima neke razlike osim u ceni) od 95 oktana ili 98?
 
Pozdrav ljudi....treba mi savet.
Kupio sam polovni motorni trimer Jonsered 232 gr, i jednom kosio sa njim. Super radio.
Kada sam hteo drugi put da kosim trimer lose radi, gasi se na ler, kad dam gas on se gusi.
Skinem filter i primetim da je jedan sraf labav sto drzi kuciste filtera i karburator sa usisnom granom. Tu vidim da je on proklizao i pomislim da mozda vuce fals vazduh izmedju karba i usisne grane.
Ubacim ja kucinu u rupu gde ide sraf i skarabudzim ga nekako da malo bolje drzi.
Probam trimer, i dalje isto radi.
Sledece sto uradim je da nastelujem L i H diznu. Trimer super radi. Kosio posle toga 40 minuta bez problema.
E sad, interesuje me dali ima dobro sagorevanje jer cuo sam da moze motor da zariba ako svecica bude bela. Skinuo sam svecicu i slikao ali nemam dovoljno iskustva da tvrdim dali je to dobro.
Ako moze komentar da li je dobro sagorevanje?
https://photos.google.com/share/AF1...?key=S2pkNndNYUF1a29SN0NfOGRRLWtsbW9nMWZsRHFB

Nije dobro. Svećica treba imati boju čokolade. Tvoja je crna, što znači da ti je smeša prebogata gorivom. Treba viže vazduha da pustiš (L dizna) a manje goriva (H dizna) ...
Kada bi svećica bila bela ili bleda to znači da ima višak vazduha a manjak goriva.
 
Imam Gude trimer vec desetak godina,stvarno je perfektno radio bez ikakvih kvarova,jednom samo svećica zamenjena.Sada je počeo da zeza,pali,radi ali neveselo kao da se davi,muči treba mu vremena da postigne pun gas.U cemu moze biti problem,skido sam karburator membrane su dobre,produvao ga al nisaam niišta dobio opet se muči.Koliko sam video stelovanje karburatora ne postoji.Hladan pali odlično a vruc mora se povući tri -četiri puta

Skini auspuh, očisti ga.. takodje može biti da je izduv začepljen sa garežom na samom cilindru... Ako to nisi čistio nikada za tih 10 godina, mislim da je velika verovatnjoća da je to osnova tvog problema ..
Što se karbura tiče, oni su oko 1000 dinara kompletan nov na motobike sajtu imaš.

Inače, ja sam danas kupio u Woby hausu Gude trimer od 1ks na velikom sniženju sa 12000 na 5500 dinara.... Privukla me je ta cena od samo 5500 pa sam ga kupio iako je slabiji model... Nek radi kolko radi i ja sam zadovoljan za te pare, a i svakako ima garanciju godinu dana...
Nisam imao do sada ništa od tog Gude brenda, pa moram priznati da me je prijatno iznenadilo to što ga koristiš 10 godina bez problema.
 
Mirosti ovako ide
H- hladan start
L- ler
Nije teško shvatiti

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk

L je skraćenica od reči ,,Luft" !!!

Kada postoji dizna kojom se isključivo šteluje ler gas, ona se označava slovom ,,T" . Većina karburatora ima T diznu, i obično se nalazi sa suprotne strane od L i H dizni.(delorto)

H (,,High rpm gasoline procent) dizna služi za štelovanje količine goriva koji se ubrizgava u cilindar, i derektnu vezu ima sa maksimalnim obrtajima motora.
Kada imaš manjak goriva, nećeš imati maksimalne obrtaje ili ćeš imati slabiju snagu.
Kada imaš previše goriva u smešti, opet će ti nedostajati obrtaji, motor neće lepo primati gas, grejaće se, gušiće se, teže će paliti nakon korišćenja dok je vruć, više će se grejati i naravno više trošiti.

Smešu za sagorevanje čine gorivo i vazduh, a njihov medjusobni odnos podešavaš preko L i H dizne...

ŠTELOVANJE DIZNI:

Šteluje se tako što se zaviju obe dizne,pa se odvrnu ili po pola kruga ili po krug ipo(zavisi koji je karb u pitanju)
Posle toga bi trebao motor da se javi i upali, a onda lagano šteluješ finese... H dizna najviše ima udela u maksimalnim obrtajima, L ima najviše udela u radu pri malom gasu i odzivu na gas.
Prazan hod (ler) se šteluje posebnom trećom diznom koja se obično obeležava slovom T.
Fino štelovanje H dizne se vrši isključivo pri punom gasu motora.
 
Poslednja izmena:
Чек', чек'.... пишете то о тим мембранским карбовима на тримерима, моторкама и којекаквој ситној техници?

Можда се ви ту зезате, а ја нисам схватио, али да га је...пииииииип ако су ознаке L и H на неком "Валбро" карбу значи то што пишете у ових неколико последњих постова!

Колико ја знам, окретањем оне иглице са ознаком L подешава се рад мотора на ниским обртајима, а оне поред ознаке H, рад мотора на високим обртајима. L и H су од енглеских Low и High - ниски и високи. Имате на Нету како се то конкретно ради.
 
Nazad
Vrh