Trimeri

Ma gde se tako radi...dobar posao se cuva,ako sve odradis danas sta ces sutra...
 
OM 753 i OM 755 nose iste motore...isto kao i kod (STIHL) FS 250 i FS 350...razlika je u masi zbog antivibracijskog sistema .
Znam :) .
Nego mi je bilo cudno sto u specifikacijama navode manje vibracije za 753 koji nema vibro sistem.
753 - Lh/rh vibration level 2.6/3.7 m/s²
755 - Lh/rh vibration level 3.7/4.0 m/s²

Dejane, po tvom iskustvu da li za ne tako duga kosenja, 1-2h, vibracijski sistem znaci ili ne. Hvala.
 
Mladom čoveku ništa nije teško i sve može...;), ali treba zaštiti sebe, pre svega sebe i okolinu, pa tek onda mašinu.Kad radiš sa mašinom koja ima dosta vibracija, pa pređeš na dobro ušuškan uređaj, isto je kao da iz Lade pređeš u Mercedes.Takođe važi i za suprotno jer samo tad možeš da osetiš razliku i umor koji stvaraju vibracije.E, sad isplativost i realna potreba za takvim mašinama...Moje radne smene nekad su dugačke bile i po 6 sati (pauze za sipanje goriva, namotavanje strune i doručak= 1 sat).Dakle dnevno se radilo po 5 sati i tu je presudno bilo dobar i pravilno podešen uprtač i ispravan ant.vib. sistem.Košenje od sat-dva i ne svaki dan nije nešto što zahteva sve ovo, šta više, i klase mašine taku su podeljene...hobi, poluprofi (zemljoposedničke/zahtevne) i profi.
 
Hvala Dejane na iscrpnom odgovoru, mislim da ce ovo mnogima znaciti.

E sada :), iako sam u zivotu veoma racionalna osoba, kada je alat u pitanju cesto nisam, da ne kazem uvek :) .
Iako bi mi polu-profi masina zavrsila posao vrv ljubv prema alatu me uvek pogura na ovu jacu stranu.
Jos jedna stvar, kada covek proba snaznu masinu od 50cc bez obizra na konjazu, shvati izreku "no replacement for displacement" (kubikaza je kubikaza), tako da meni sada i stihl fs350 deluje slabasno (molim da se niko ne uvredi), 2.2 konja nije isto u masini od 36 i 45 kubika.
Jasno mi je da i taj stihl prebacuje daleko moje potrebe ali eto.....

Cisto objasnjenje zasto jurim nesto jace i zasto pitam u kojoj meri anti vibracija znaci jer mi je prevashodno potreban jak uredjaj stim da nemam duga kosenja.
 
Mladom čoveku ništa nije teško i sve može...;), ali treba zaštiti sebe, pre svega sebe i okolinu, pa tek onda mašinu.Kad radiš sa mašinom koja ima dosta vibracija, pa pređeš na dobro ušuškan uređaj, isto je kao da iz Lade pređeš u Mercedes.Takođe važi i za suprotno jer samo tad možeš da osetiš razliku i umor koji stvaraju vibracije.E, sad isplativost i realna potreba za takvim mašinama...Moje radne smene nekad su dugačke bile i po 6 sati (pauze za sipanje goriva, namotavanje strune i doručak= 1 sat).Dakle dnevno se radilo po 5 sati i tu je presudno bilo dobar i pravilno podešen uprtač i ispravan ant.vib. sistem.Košenje od sat-dva i ne svaki dan nije nešto što zahteva sve ovo, šta više, i klase mašine taku su podeljene...hobi, poluprofi (zemljoposedničke/zahtevne) i profi.
Boga mi kad trimer baca negde i te kako se primeti razlika. Bride ruke i posle sat vremena. Al dobro to su već defektni trimeri.
 
Hvala Dejane na iscrpnom odgovoru, mislim da ce ovo mnogima znaciti.

E sada :), iako sam u zivotu veoma racionalna osoba, kada je alat u pitanju cesto nisam, da ne kazem uvek :) .
Iako bi mi polu-profi masina zavrsila posao vrv ljubv prema alatu me uvek pogura na ovu jacu stranu.
Jos jedna stvar, kada covek proba snaznu masinu od 50cc bez obizra na konjazu, shvati izreku "no replacement for displacement" (kubikaza je kubikaza), tako da meni sada i stihl fs350 deluje slabasno (molim da se niko ne uvredi), 2.2 konja nije isto u masini od 36 i 45 kubika.
Jasno mi je da i taj stihl prebacuje daleko moje potrebe ali eto.....

Cisto objasnjenje zasto jurim nesto jace i zasto pitam u kojoj meri anti vibracija znaci jer mi je prevashodno potreban jak uredjaj stim da nemam duga kosenja.

Naravno da nije isto i zato se upravo za snagu uredjaja gleda obrtni momenat a ne KW ili HP..
Zapravo je obrtni momenat to jest sila izrazena u Nm pravi pokazatelj koliko neka masina proizvodi sile koja radi na principu rotacije, kao sto se kod masina koje rade na principu udarca ne gleda koliko su watne nego koliku silu prilikom udara u J ( dzulima ) proizvode..

Problem kod OM-ka je mnogo skupi delovi a kvalitet tu i tamo, nema konstantnog kvaliteta, moze da te pogodi masina da za 5 godina ne pipnes nista na njoj a moze da ide na servis nekoliko puta godisnje.. Bilo sta sto pogledas kod Stihla od rezervnih delova je u istoj ceni ili jeftinije nego kod njih.. Koliko sam uspeo da saznam cak i nemaju svoj servis nego im to neko radi usluzno, inace firma Forma VS koji je generalni uvoznik Oleo Mac-a za nasu zemlju zapravo uvozi bebi i deciju garderobu..

Ako hoces jaku masinu i dugotrajnu a da pritom ne kosta puno onda Kawasaki TJ53E.
Nema boljeg motora za te pare a i daleko vece.. Kazem namerno motora jer Kawasaki radi samo motore, prenos ( kardan, cev kardana, prenosnu glavu ) kaci ko kako sta nabasta i kupi, Kineski prenosi nisu na duge staze sposobni nositi ovaj motor jer je ubica koliko je jak i mora prenos biti kvalitetan..
Problem kod Kawasakija je podrska za rezervne delove u nasoj zemlji ( recimo kod Hrvata ima da se kupi sve gde god ), plus kod Kawasakija je sem ako nisi bas bas veliki baksuz neces nista pipunuti na masini 10 godina, jako su kvalitetno napravljeni i dugotrajni motori, cilindar ima aluminijumski hladnjak koji je montiran iznad da brze odvodi toplotu sa samog cilindra koji ce brze da se hladi..

Ono sto moze da mu parira je Stihl FS 460 koji je oko 800 grama laksi od Kawasakija ali je Kawasaki 1.1 litar rezervoar dok je Stihl 750 ml.. tako da realno ugrubo je tezi za 0.5 kg... Hocu reci ko moze da nosi i radi sa FS 460 moze i sa ovim..
Potrosnja ubedljivo na strani Kawasakija opet su to Japanci napravili besprekorno, testirano, sigurno manje trosi to jest moze vise posla da se uradi sa istom kolicinom goriva.

Ako hoces tu masinu u AV sistemu onda pokusaj da nadjes Stigu SBC 653 KD, koja nosi upravo ovaj motor, ali je Stiga ugradila kvalitetniji prenos ima i AV kao i precnik kardan cevi 28mm.. Znaci Stiga kupovala motore od Kawasakija i ugradjivala sasvim dobre prenose na njega i ispisivala svoje oznake i brendirala pod svoje..

xkdYxyj.jpg

XGWF2m8.jpg

SSZI6bs.jpg



Da li je neko kupovao cepice za usi (protiv buke) trebalo bi mi kada kosim trimerom ili kada secem drva motorkom ako ima nesto tako na aliexpressu?

Cepici su jako losa opcija iz vise razloga.. Neki od njih su da mnogoo prigusuju buku pa ne cujes nista sto bi trebalo da donekle cujes i mozes doci u nezgodne situacije.. npr ako se neko dere da je neka opasnost jako tesko ga mozes cuti.. Druga stvar je da su za jednokratnu upotrebu u uslovima velike prasine i prljavstine, cim im izvadis uz usiju veoma brzo se nakupe sitne prasine i svacega i ponovno vracanje u usi moze samo dovesti do neke infekcije uveta koje se inace jako brzo i lako upali..
Mnogo bolje resenje su antifoni, imas Tekomek-ove bili su oko 800 din prosle godine..

lK151la.jpg
 
A sta će kad treba da ga ugasi? Da trči po selu i pita "Imal ko vaki Kavaski" :ROFLMAO:
Mislim šalu na stranu, ali koliko kavasaki trimera ima u Srbiji? Mislim ne znam koliko delova se se može naći? A na trimeru postoje oni što se menjaju na sezonu-dve. Da li su delovi tipa mebrane dostupni u Srbiji?
 
Problem kod OM-ka je mnogo skupi delovi a kvalitet tu i tamo, nema konstantnog kvaliteta, moze da te pogodi masina da za 5 godina ne pipnes nista na njoj a moze da ide na servis nekoliko puta godisnje..
O obrtnom momentu koji je u direktnoj srazmeri snazi (kw) motora ovom prilikom ne bih...Više nisam u smenskom poslu košenja i raščićavanja, ali prethodne sezone gazda u firmi u Austriji je nabavio Stiga program (kosačice i trimere) jer je dobio veći popust na dosadašnje Husqvarna, Jonsered, STIHL kupovine.Reći ču samo ovo....trimeri u smenskom radu su posle mesec dana pokazivali znake slabosti...3 od 12 komada su dizali ler gas na 50%, vraćeni su prodavcu i ne znam za njihovu sudbinu, teški su kao đavo...Ovo je info uz prve ruke...
Privatno kupujem OM mašine već 15-ak godina...posedujem trimere 741 i 280T, motornu testeru 941, trimer za živu ogradu 260, samohodne kosačice Comfort plus 48 i G 53 THX....dakle 6 mašina koje NIKAD, ali nikad nisu zakazale...membrane i filteri se valjda ne računaju.
OM *ov največi jeres je pristanak na kineski brak i mašine sa "H " oznakom su zapravo poboljšani kinezi koje nose (I kaljaju) OM ime...ali tu je kapitalizam i želja za što većom zaradom rekla svoje...O originalima OM ja nemam lošu reč.
 
A sta će kad treba da ga ugasi? Da trči po selu i pita "Imal ko vaki Kavaski" :ROFLMAO:
Mislim šalu na stranu, ali koliko kavasaki trimera ima u Srbiji? Mislim ne znam koliko delova se se može naći? A na trimeru postoje oni što se menjaju na sezonu-dve. Da li su delovi tipa mebrane dostupni u Srbiji?

Ima toliko koliko ljudi zeli da ga kupi, ali iz neznanja da su to fantasticni i dugotrajni motori sa jako niskom potrosnjom i velikim obrtnim momentom verovatno da ne puno.. Nisam rekao da je to brend za svakoga, nego za pismene ljude jer 21 vek je.. Cak i da nesto nema ovde moze se naruciti iz HR ili inostranstva, ja sam nasao prvog dilera za Kawasaki i imam semu uredjaja svaki deo zasebno sa oznakom samo posaljem sta mi treba ( nisam ja poseban da ja imam nego ima sve na njihovom sajtu https://www.kawasaki-engines.eu/en/engines/2-stroke-horizontal/tj-series/tj53e/ ), platim stigne za 20 - 25 dana i to je to.. Narucio sam rezervne filtere cisto da imam.. mada kod njih je filter sundjerasti pere se i jako je dugovecan, filter goriva mozes staviti Stihl ili slicno.. Karburator ako se pravilno odrzava moze da sluzi mnogo godina da nista ne pipnes na njemu..
Ovlasceni uvoznik za Kawasaki kod nas je Esternotrejd iz Valjeva, medjutim oni prodaju njihove trimere sa Kineskim prenosima za koje je diskutabilno koliko mogu da nose tako jak motor a i cena od 60k din im je poveca za sve to u kompletu..

O obrtnom momentu koji je u direktnoj srazmeri snazi (kw) motora ovom prilikom ne bih...Više nisam u smenskom poslu košenja i raščićavanja, ali prethodne sezone gazda u firmi u Austriji je nabavio Stiga program (kosačice i trimere) jer je dobio veći popust na dosadašnje Husqvarna, Jonsered, STIHL kupovine.Reći ču samo ovo....trimeri u smenskom radu su posle mesec dana pokazivali znake slabosti...3 od 12 komada su dizali ler gas na 50%, vraćeni su prodavcu i ne znam za njihovu sudbinu, teški su kao đavo...Ovo je info uz prve ruke...
Privatno kupujem OM mašine već 15-ak godina...posedujem trimere 741 i 280T, motornu testeru 941, trimer za živu ogradu 260, samohodne kosačice Comfort plus 48 i G 53 THX....dakle 6 mašina koje NIKAD, ali nikad nisu zakazale...membrane i filteri se valjda ne računaju.
OM *ov največi jeres je pristanak na kineski brak i mašine sa "H " oznakom su zapravo poboljšani kinezi koje nose (I kaljaju) OM ime...ali tu je kapitalizam i želja za što većom zaradom rekla svoje...O originalima OM ja nemam lošu reč.

Nije u direktnoj srazmeri samo sa snagom nego sa kapacitetom to jest kubikazom motora i snagom.. i to ne samo kod dvotaktasa nego i kod cetvorotaktasa..
O Stigi kao brendu ne mislim nista, nisam imao prilike da radim nikada sa njihovim uredjajima i mislim da su bolja Kina iz onog do sada vidjenog..
Kako sam vec naveo Stiga je u svoje trimere ranije ugradjivala Kawasakijeve motore i ko kaze za te masine da su lose ne zna sta prica.
Masine su nosile oznake SBC 645 KD za Kawasaki motor TJ45E i SBC 653 KD za Kawasakijev motor TJ53E, SBC 653 KF za ledjnu verziju TJ53E, sto je kod nas imalo u ponudi. Modele od Kawasakija TJ27E, TJ35E koliko sam video nisu radili, ali je Kawasaki na prolece ove tekuce godine ukinuo iz proizvodnje modele TJ27E i TJ35E, ostavivsi samo modele TJ45E i TJ53E, jednostavno stopirana je proizvodnja iz nekog razloga za te slabije modele sto se moze videti i na njihovom sajtu da ih nema vise u ponudi.
Kada je Stiga prekinula da u svoje trimere ugradjuje Kawasaki motore iz njima znanog razloga na trzistu su se pojavili novi Stiga trimeri oznaka SBC 242 D, SBC 646 DX, SBC 656 DX, BC 750 B... Koji ne nose Kawasaki motore i sigurno da nisu ni pribliznog kvaliteta, to je mozda a ne mozda nego sigurno nabavljao taj iz Austrije.

Imao sam 741 trimer, nikakvu zamerku nisam imao sem sto je to slabasan uredjaj za moje potrebe, uvek palio lepo, radio bez problema, papirni filter, samo sto je bio eto nejacak za ono sto meni treba.
GS 650 sam kupio prosle godine, u samom startu je imala neki povratni udar na usisno grlo karburatora koji je istopio najlonski filter, nakon toga je radila ok, kasnije vremenom se desilo da nece lepo da pali na prvu, onda je pukla opruga kvacila, pa je poteznica pocela da skripa i da se tesko povlaci, zatim je u sred posla stala u drvetu i jednostavno se ugusila, nije htela dalje da struze, cim je spustis u drvo gusenje..
Otisla je opet na servis gde su mi poslate ove slike : Uz obrazlozenje da je sito i membrane pune sitne piljevine, za membrane ok, jer im je najlonski filter kriminalan i svaki put kada ga skidam da cistim bude pun sitne sitne piljevine sa unutrasnje strane, znaci filtracija 0.. Sto se tice sita to navodno potice iz rezervoara goriva, sto je apsolutno nemoguce jer se potpuno isto gorivo iz iste kante koristi na jos 2 trimera i 3 testere pa bi valjda sve pozakivalo a ne samo GS 650..
Sumnjam da su mi uopste poslali slike od mog karburatora nego da imaju univerzalne pa salju po potrebi.. A i gorivo nema sanse da je toliko prljavo pogotovo sto sam ja picajzla za takve stvari. Za drugu OM testeru koja isto pravi probleme od prvog dana kada je kupljena ne mogu da trosim reci.
2 Stihl testere koje imam nemaju niti jedan problem samo sipaj, peri, cisti i radi..
 
Ima toliko koliko ljudi zeli da ga kupi, ali iz neznanja da su to fantasticni i dugotrajni motori sa jako niskom potrosnjom i velikim obrtnim momentom verovatno da ne puno.. Nisam rekao da je to brend za svakoga, nego za pismene ljude jer 21 vek je.. Cak i da nesto nema ovde moze se naruciti iz HR ili inostranstva, ja sam nasao prvog dilera za Kawasaki i imam semu uredjaja svaki deo zasebno sa oznakom samo posaljem sta mi treba ( nisam ja poseban da ja imam nego ima sve na njihovom sajtu https://www.kawasaki-engines.eu/en/engines/2-stroke-horizontal/tj-series/tj53e/ ), platim stigne za 20 - 25 dana i to je to..
Verujem ja tebi i sve to stoji ipak jeste 21. vek, ali baš sam skoro čuo neki podatak o procentu funkcionalno nepismenih ljudi u Srbiji. (mislim da je nešto ispod pola).
Što se tiče poručivanja delova sa inerneta tu je procent verovatno i veći. Dobro većina ljudi zna nekog ko se "razume u komjuter" :). Ipak 20 - 25 dana je u sezoni predugo. Ponekad je dugo i ovih par dana što se čeka iz Srbije tako da ljudi odlaze u najbližu radnju.
Bilo koja firma koja planira da se probije na tržište mora da obezbedi jedan cenar u zimlji iz koga bi mogli da se poruče delovi (sevise manje više, zna majstor Pera, ako ne zna Djoka ako ne naučiće. :)).
Što se tiče Kawasakia stvarno nisam imao priliko da ih srećem ali verujem na reč da su dobri mada vidim da prave samo motor tako da ne mislim da imaju želju da se posvete tom segmentu koji Sthil i Husqvarna dobro drže i kojima je to primarna delatnost.
 
Ja radim sa OM 755 masterom i nemam nikakvih zamerki a to da je stihl jeftiniji ne bih se bas slozio sto se tice delova pritom platis 30-50 posto vise u startu.
Pre neki dan sam rasciscavao amazonsku prasumu sa om755
Ukoliko je neko neodlucan a iz Bg ili okoline moze slobodno da dodje da proba trimer da vidi da li mu odgovara.
 
@Ares nije nemoguce, upravo ovo sto sam slikao u prethodnom postu stoji u radnji dostupno.. moze da se nadje ko hoce da se potrudi.
Najbolji prenos za Kawasaki radi Italijanski Blue Bird, nadaleko je poznato da Kawasaki sa Italijanima ima visedecenijsku saradnju u oblasti dvotockasa..
Blue Bird prenosi sa Kawasaki motorom su dostupni u HR kao i u BIH ali na zalost kod nas ih nema..
Evo cene u BIH su cak sta vise dzabe sa BB prenosima : https://alati.shop/978-blue-bird-tj53-em-motorni-trimer-kawasaki-line.html
Ima u ponudi od 27-ice do 53-jke u raznim izvedbama..

Verujem ja tebi i sve to stoji ipak jeste 21. vek, ali baš sam skoro čuo neki podatak o procentu funkcionalno nepismenih ljudi u Srbiji. (mislim da je nešto ispod pola).
Što se tiče poručivanja delova sa inerneta tu je procent verovatno i veći. Dobro većina ljudi zna nekog ko se "razume u komjuter" :). Ipak 20 - 25 dana je u sezoni predugo. Ponekad je dugo i ovih par dana što se čeka iz Srbije tako da ljudi odlaze u najbližu radnju.
Bilo koja firma koja planira da se probije na tržište mora da obezbedi jedan cenar u zimlji iz koga bi mogli da se poruče delovi (sevise manje više, zna majstor Pera, ako ne zna Djoka ako ne naučiće. :)).
Što se tiče Kawasakia stvarno nisam imao priliko da ih srećem ali verujem na reč da su dobri mada vidim da prave samo motor tako da ne mislim da imaju želju da se posvete tom segmentu koji Sthil i Husqvarna dobro drže i kojima je to primarna delatnost.

Slazem se, na zalost takvih ima i ovde na forumu, svuda su oko nas..
Gledaj imam FS 460 i Kawasaki TJ53E, redovna cena za FS 460 je 122500 din, i nikada ga ne bih uzeo da ga nisam uzeo na PP subvencije, to je ludacka cena, ja sam ga platio 58500 din.. Kawasaki kosta oko 60k din sa BB izvedbom ili u verziji Stige sa takodje kvalitetnim prenosom.
Za te pare koje kosta FS 460 mozes da uzmes dva Kawasakija, ako Stihla ne sahrani prvi drugi ce sigurno. A napominjem, snagom su tu, ubijaju i jedan i drugi, Kawasaki tezi 800 grama i manje trosi ! A da ne pricam ko je imalo pismeniji i naruci motor preko okeana, gde ce jos jeftinije da prodje.
Tako da za mene racunica je jasna, nisam njihov predstavnik i ne pricam da bih dobio finanijsku korist, prosto to je tako i to je istina, Kawasaki je sa tom serijom napravio ubice za male pare, dugovecne motore sa malom potrosnjom a jedini problem moze biti servisna podrska u buducnosti za ljude koji su ogranicenih informatickih sposobnosti.
Pitaj bilo koga ko je imao, ima ili probao Kawasaki trimere kako rade, koliko trose i da li su zadovoljni ako ti jedan kaze da ne valja ja guram ruku u vatru, ja sam vise cuo prica da posle Kawasakija ne bi se vratili nikada ni na Stihl ni na Husqvarnu..

@teskostecenje, e okreni u ponedeljak Formu i pitaj recimo koliko je kvacilo sa taj tvoj trimer, pa onda okreni Stihl i pitaj koliko je za FS 460 pa nam javi ko ce da te pridrzi kada se budes preturao... Najlonsko smece od filtera za GS 650 1800 din, a papirni filter za Stihl testeru 1300 din..

 
Kakvu Formu kad je uvoznik za sve trimere Agromarket a moze i preko Oleo mac da se poruci deo neki.
Sve je to lepo za kawasaki motor a sta cemo sto nema nikakvu antivibracionu podrsku niti servise ? Ako radis pola sata-sat onda ti AV ne znaci nista ali ako radis duze bogme ces osetiti.
Ja sam se lomio izmedju echo 520es/u ,kawasakija 53 i oleo mac 755 . Odlucio sam se za OM jer ima najbolju servisnu mrezu.
 
Poslednja izmena:
Eno gužve po STIHL servisima...prenosne glave (nosači glave) za FS 450 po 18 500 din. ide ko alva...Šalu na stranu...Profi program Husqvarna, Jonsered, STIHL, Oleo Mac, Echo, Solo, Dolmar (Makita) jednostavno nemaju premca i decenijama su usavršavali i dokazivali kvalitet.
Što se tiče hobi mašina tu se stvari menjaju...poslednjih 20 godina upliva Kine je ostavio ogroman trag koji nije nužno loš, ali je u principu takav.
"Koliko para toliko muzike" bio bi zajednički slogan..."zapadnjaci" preselili svoje fabrike na istok, malo smanjili cene hobi mašina da bi parirali raznim Viladžerima, Demonima, AGM-ovima...a opet zbog jevtinije rade snage i delova zarada im se nije smanjila, šta više.Dolazak azijata, ili odlazak zapada na istok, dovelo do toga da sad svaka kuća ima bar po jedan trimer i testeru, pa su tako dvorišta pokošenija, a drva izrezana.Da li su takvi potrošači kupili kvalitetan proizvod koji će ostavljati deci i unucima? Neće...neće dočekati ni 2. ili 3. sezonu i već ide na servis ili u kantu.Međutim, posao je odrađen i tom logikom se ta mašina isplatila...Sada je vreme da ko hoće kvalitetan proizvod mora da kupi profi mašinu i ako ni blizu njegove potrebe nisu profesionalne.
 
Dakle dnevno se radilo po 5 sati i tu je presudno bilo dobar i pravilno podešen uprtač i ispravan ant.vib. sistem.Košenje od sat-dva i ne svaki dan nije nešto što zahteva sve ovo, šta više, i klase mašine taku su podeljene...hobi, poluprofi (zemljoposedničke/zahtevne) i profi.
Ogromna je razlika kad predjes sa vilaggera na stihl koji ima antivib. sistem
A opet gledajuci ispaltivost kad npr. kupis fs350 nisi bacio pare i taj trimer uvek vredi a i traje i uvek se da prodati.
 
Skoro 35 godina sam sa raznim.mašinama ( trimeri, testere, kosačice, duvači, trimeri za žive ograde, bušači, atomizeri...) Uvek platim i više nego što mi u tom trenutku treba i za šta sam finasijiski sposoban, dobro održavam i vodim računa oko upotrebe i transporta, tako da mogu i uvek dobro da prodam posle par sezona i kupim novo.Nikad ( nikad) nisam imao.problema od onih koji su to kupili, šta više.Ok, nisam ja sad prodavao na stotine mašina, ali.jedno 10-ak.jessm.Možda sam ja malo.veći zaljubljenik u ozbiljne alate, i razumem.ljude koji rade sa kinezarijom jer se realno teško krpi kraj sa krajem...samo me jako nervira kada počnu da drže predavanja o tome šta i koliko može njegova mašina, da pojede Husqvarne i ostale za doručak i tako više od 10 godina...i sl.sranja, da izvinite.
 
Kakvu Formu kad je uvoznik za sve trimere Agromarket a moze i preko Oleo mac da se poruci deo neki.
Sve je to lepo za kawasaki motor a sta cemo sto nema nikakvu antivibracionu podrsku niti servise ? Ako radis pola sata-sat onda ti AV ne znaci nista ali ako radis duze bogme ces osetiti.
Ja sam se lomio izmedju echo 520es/u ,kawasakija 53 i oleo mac 755 . Odlucio sam se za OM jer ima najbolju servisnu mrezu.

Promasio si informaciju, temu, dimenziju, svet... Agromarket nema dodirnih tacaka sa OM-kom. Jedini i generalni uvoznik za nasu zemlju je Forma VS kako sam vec ranije pisao, oni uvoze, ''oni servisiraju'', oni resavaju reklamacije.. Jos samo da nam kazes ko je Oleo mac preko kog se moze poruciti neki deo.. ? A sigurno mislis na oleomac.rs cijeg je sajta vlasnik Forma VS..
Ima i firma iz Cacka, oleomac.co.rs, ali oni sve uzimaju od Forme tako da ti dodje na isto, kada nemaju na stanju cimaju ove da im posalju..
Ako OM ima najbolju sevisnu mrezu onda sam ja Papuanac sa Nove Gvineje :ROFLMAO:
Pisao sam i slao slike, ko zna da cita i ima oci da vidi, jasno se da zakljuciti da ima Kawasaki kod nas da se nadje sa AV sistemom pod imenom drugog brenda, a uvoznik je Esterno Trejd iz Valjeva gde dolaze motori sa Kineskim prenosima bez AV sistema, oni valjda i rade servisnu mrezu ako dodje do reklamacije.. Inace taj OM ne moze strunu da izdaje Stihl-ovom FS 460.. a ne daj boze ako ti se nesto pokvari onda ces da vidis koliko su im pristupacni delovi ;)
 
Nazad
Vrh