Trimeri

Meni tre
Stihl AutoCut C 26-2. Za oko 2500 dobijaš odličnu glavu. Ubacivanje kanapa je jako jednostavno i praktično. Mislim kad jednom ubaciš. Ja sam se prvi puta malo mučio. Nisam skontao da mora da se ispravi vrh kanapa koji provlačiš i da se malo vodi računa kad ga provlačiš kroz rupe. Kad jednom udješ u štos onda je dečija igra posle. Bukvalno prvučeš, poravnaš krajeve, namotaš i piči.
Takodje svidja mi se kako glava klizi po terenu. Ide dosta nisko i moze se postići veoma ravan travnjak čak i na nervnom terenu.
Mehanizam za ispuštanje kanap je isto veoma dobar.

Nisam proba druge markirane glave, ali posle ove nikad se ne bi vratio na slične no-name niti na glavu sa starim sistemom namotavanja.
Meni treba glava sa navojem M10x1.25
 
Izvinjavam se zbog greške u predhodnom postu glava AutoCut 26-2 nepasuje na FS350 i ostale modele sa navojem od 12mm.
26-2 ima sitan navoj 10mm. E sad ko ima drugara strugara nije problem da mu razbuši na odgovarajuću debljinu. Evo gledam , trebalo bi da ima dovoljno mesa za tih dodatnih 2mm, a da čaura ne postane pretanka.

 
Sad me nasmija komšija. Donese trimer da samo vidim zašto ne okreće glavu. Treba mu odmah jer je počeo nešto da kosi. Pitam ga kad je podmazao glavu a on reče: Nikad! Kod mene je 10 god i radio normalno.
Pa čoveče tebi treba čarobnjak a ne majstor.
Kaže: Ma samo ti malo čarukni da on radi. :ROFLMAO:
Šta da radim. Odvijem čep i uspem malo ulja. Vrtim lijevo desno i on krenu.
Pali!!
Upali čovjek i ode sretan.
Dokle će da to radi čuće selo.
 
Ja sam pre to vise mazao pa sam smanjio 2-3 puta druknem a cesce mazanje,ne valja ni mnogo masti...nije ni ono lose odvijes sraf ako na vrhu se vidi mast ne mora a ako nema moze malo da se podmaze.
 
Za tako brz prenos ulje je daleko pogodnije za podmazivanje ukoliko ga je moguće zadržati u kućištu..

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
 
Veliki minus za STIHL ako nema automatsku glavu za M12 navoj, baš sam se razočarao sada…
 
Kod mene na vilageru 1900 otišla Kardan glava..proklizava..pašu li kakve zamjenske...možda starijeg stil trimara
 
Kod mene na vilageru 1900 otišla Kardan glava..proklizava..pašu li kakve zamjenske...možda starijeg stil trimara
Nema potrebe za budžotinom...
Nova glava za njega je maximum 10 eura...
-------------------------------------------------------------------------
Edit:
Evo na KupujemProdajem, "Moto-Bane" Vrbas, original glava za njega 880 dinara (7.5 eura)...
https://postimages.org/][/url]
 
Poslednja izmena:
Trimer ne moze da povuce gorivo da upali, kada odvijem svecicu i ubacim gorivo, upali i posle pali ceo dan dok je vruc ali kada se ohladni ponovo nece da upali. Zamenjena membrana sto vibrira ali nije pomoglo. Sta moze da bude problem?
 
Kada si mjenjao membranu, jesi li očistio ono maleno sito u karburatoru ?
Nisam bas njega detaljno ali sam duvao i vukao kroz cevi za dovod i odvod goriva i sve je prohodno. Ne znam da li mozda treba moze da pravi problem ona druga membrana ili sta je vec sto ne vibrira? Nikako da stignem ali moracu da skinem ponovo i lepo sa komresorom da izduvam i cetkicom da ocistim i to sito i sve, za sad spricem ubrzgam gorivo na svecicu i tako radim ceo dan.
 
Ja sam pre to vise mazao pa sam smanjio 2-3 puta druknem a cesce mazanje,ne valja ni mnogo masti...nije ni ono lose odvijes sraf ako na vrhu se vidi mast ne mora a ako nema moze malo da se podmaze.
Ma preteruju ljudi sa mazanjem. Uopšte nema potrebe toliko. Čou sam savete gde kazu da se maze posle svakog košenja što je totalno besmisleno i nepotrebno. Ja sam stari vilager mazao jednom za sezonu i to mu je što mu je. Eno ga otišlo skoro sve na njemu, ali zupčanici u glavi ko novi.
Na sthil fs 55 čak i nema otvor za podmazivanje!
 
Nisam bas njega detaljno ali sam duvao i vukao kroz cevi za dovod i odvod goriva i sve je prohodno. Ne znam da li mozda treba moze da pravi problem ona druga membrana ili sta je vec sto ne vibrira? Nikako da stignem ali moracu da skinem ponovo i lepo sa komresorom da izduvam i cetkicom da ocistim i to sito i sve, za sad spricem ubrzgam gorivo na svecicu i tako radim ceo dan.
Verovatno. Menjaju se uvek obe.
 
Dosao sam i ja na ideju da pazarim trimer...
Nisam ljubitelj trimera ni bilo cega na benzin,ali muka naterala😅
Zanimaju me vasi predlozi, sta uzeti(mnogo preporuka imam za villager, pouzdan,povoljni delovi...)
E sad, koji model uzeti?
Dvoriste mi je 20ari, ima svega, od zare i normalne trave do labode i tatule, ima i shuta,i drveta,granja,izbojaka voca...
I da li uzeti nov ili polovan...🤷🤷🤷
Nov je nov ..a polovan je 2x jeftiniji😅
 
Moj prijedlog, samo nov...
Polovan zaboravi...
Jednostavan razlog, nov nije toliko skup da ga ne možeš izfinasirat' , a polovan koliko god povoljan bio, nemaš pojma šta bi sve naprič'o, da kojim slučajem ume govorit'... 😃
Takođe, preporuka za Villager, od modela BC1250S , pa naviše...
Razloge si i sam naveo, a dodao bih i sopstveno iskustvo u radu, a u prilog gore rečenom...
 
Moj prijedlog, samo nov...
Polovan zaboravi...
Jednostavan razlog, nov nije toliko skup da ga ne možeš izfinasirat' , a polovan koliko god povoljan bio, nemaš pojma šta bi sve naprič'o, da kojim slučajem ume govorit'... 😃
Takođe, preporuka za Villager, od modela BC1250S , pa naviše...
Razloge si i sam naveo, a dodao bih i sopstveno iskustvo u radu, a u prilog gore rečenom...
Hvala... Navise u smislu snage?
 
Nazad
Vrh