Trimeri

Stihl FS 450 se vise ne prozivodi, a i kada je bio dostupan uvek je bio kao narudzbina na zahtev, kod mene u prodavnici nikada nije bio u radnji izlozen.. to je informacija iz Stihl servisa, jedino da se nadje neki u nekoj prodavnici gde ga jos uvek ima na stanju ( stare zalihe ).. zamenio ga je FS 460...
Takodje se slazem da treba ici na neki jeftiniji i slabiji model jer on to bez problema zavrsava..
Ako pak zelis jaku masinu imas i Kawasaki TJ53E, trenutno kosta 60k din ( prosle godine bio 45k din ), sto se tice poredjenja sa H 545rx meni odaje utisak da je jaca masina sto i tehnicke specifikacije potvrdjuju jer ima veci obrtni momenat kao i vecu zapreminu motora.. sam motor je ekstra kvaliteta kakve i Japanci prave, sto se tice prenosa to vec nije kao kod Stihla i Husqvarne ali svakako sluzi.

Elem da li iko ima predstavu gde se moze nabaviti i gde da trazim ovakav drzac rucki za trimere ?

0Gt0GEa.jpg


1qiJbCJ.jpg


Zamor materijala, jednostavno vise ne moze drzati rucke dobro, tako da bi mi trebao novi... onaj klasican ne moze jer se ovaj ne kaci na kardansku cev nego na onaj antivibracioni plasticni sistem...
stavi unutra malo gume pa pritegni
 
Trimer marke Alpina tr27j https://www.bricoutensili.com/31241-thickbox_default/alpina-spare-parts-for-brushcutter-tr-27-j.jpg ima sljedeci problem:

1.Starter izvucem oko 30-cm i tek onda zakurbla.
2.Prilikom kurblanja okrece kompletan kardan sa glavom.

Da rijesim problem - skinem plastike, dodjem do kvacila vidim slomljena opruga, zamijenim oprugu, sastavim sve, ponadam se da je to to...Medjutim opet ista stvar.

Drugo sto sam pokusao, rastavio motor, zamijenio kariku, inace je i cilindar i klip bio u top stanju, ali ni do toga nije. E sad, stvarno ne znam sta moze da bude problem...
Zna li neko moguci problem?
 
Baš si nejasno opisao, što okreće glavu je sigurno kvačilo u banani, a sad nisi objasnio jesi li popravio kvačilo ili i dalje vrti. Dalje vjerojatno što ne kurbla jer je morao okretati glavu pa su plastične capice proklizale pa starter ne hvata više. Starter skini pa vidi šta tu ima
Starter je ok brate skidao sam. Na kvacilo zamijenjena opruga ali i dalje ista stvar...
 
pozdrav drustvo,nov sam ovde pa da se javim. cesto sam pratio vase radove,komentare,savete itd. dolazim iz zapadnog backog kruga. u slobodno vreme se bavim usluznim kosenjem trave.jer sam zaposlen u firmi. imam stihl fs 250,star jedno 10ak.god.a sad za koji dan treba da mi stigne fs350 pa u nove radne pobede. i sta mislite o stihl fs 250 i fs350 trimeru hvala unapred i lep pozdrav
 
Imam i jedan i drugi...potpuno isti motori ugrađivani u oba.Razlika je u amortizaciji.FS 350 ima vešanje u 4. tačke i puno je udobniji za duži rad.
Sa druge strane, FS 250 je nešto lakši...pouzdani i odlični trimeri.
 
Na osnovu saveta i utisaka kolega koji su radili sa svim ovim mašinama - odlučih se za kupovinu Stihl FS 350 (trenutno je na nekoj akciji 67915 din).
Htedoh uz njega da poručim i autocut 40-2 glavu koja se preporučuje, ali vidim da toga nema na stanju.

Da li za ovaj trimer pasuje autocut 46-2 ili neka druga kvalitetnija glava ili se treba držati preporuka proizvođača i potruditi se oko pronalaženja 40-2?

Ponovo sam se malo zamislio - razumem da je ovaj model na zalasku karijere tj. da su ga već zamenili sa FS 360, ali mi je čudno da već postaje problem da se nađe potrošna roba za njega.
 
@Vodonik ne znam kakvo Stihl ima kacenje, oni su uvek specificni sve nesto svoje imaju, no ako mozes da stavis neku glavu od Tecomec-a, toplo preporucujem, neces dobiti ni sa kojim brendom bolji odnos cene i kvaliteta u cemu god da gledas..
Na starom trimeru koji sa imao on je nosio njihovu samonamotavajucu glavu koja je odlicna, imaju dve verzije plasticna i metalna, ova prva je oko 2000 druga oko 2500 din..

Izgledaju ovako :

c0HOjCJ.png


Trenutno imam ovakvu glavu, kosta 3200 din, nista joj ne fali samo nije samonamotavajuca, tako sam dobio, planiram da uzmem opet Tecomec glavu cim ovu satarim ali koliko vidim to nece biti skoro, samo mi ima manu sto moram da je otvaram pa da je motam...

W3jqr0O.jpg


hLUIURK.jpg


Preporuka za noz on inace ubija, melje, drobi, sitni, kida, mrvi, frezeruje, tarupira, ore... pogotovo ako se stavi na neki jaci trimer ~ 2.8 konja, to kada predjes preko granja samo kida.. za kupinu i vrzinu verovatno da ne postoji nesto bolje jer ovo je mnogo dobro.. kada naletis na kamen odvaljuje, osecam kada bi pukao preko kamena namenski mislim da bi mogao da ga prepolovi.. Rajsman, Nemacki 1800 din.

bhK9HVK.jpg


I naravno stari - novi uprtac, naravno Tecomec, imao sam ga pre na starom trimeru i bio jako zadovoljan, pa sam sada ponovo kupio novi isti za drugi trimer.

YTD38oe.jpg
 
Kako se pokazao onaj noz koji za sikaru sto ima na sebi kao lanac na motorki jel tko radio sa tim ?
 
Na osnovu saveta i utisaka kolega koji su radili sa svim ovim mašinama - odlučih se za kupovinu Stihl FS 350 (trenutno je na nekoj akciji 67915 din).
Htedoh uz njega da poručim i autocut 40-2 glavu koja se preporučuje, ali vidim da toga nema na stanju.

Da li za ovaj trimer pasuje autocut 46-2 ili neka druga kvalitetnija glava ili se treba držati preporuka proizvođača i potruditi se oko pronalaženja 40-2?

Ponovo sam se malo zamislio - razumem da je ovaj model na zalasku karijere tj. da su ga već zamenili sa FS 360, ali mi je čudno da već postaje problem da se nađe potrošna roba za njega.
Pasuje ti 46-2, a i bolja je od 40-2. Šteta što nema atumatsko namotavanje. Ne vidim da Štil ima takve glave za taj model

Kako se pokazao onaj noz koji za sikaru sto ima na sebi kao lanac na motorki jel tko radio sa tim ?

Zaobiću u širokom luku.
 
Komšija muku muči,a ja prvi put vidim ovakvu glavu :D Kako se ovde namotava struna?

Jel se samo presavije na pola pa u istu stranu mota ili?Potroši se struna i neće da izbacuje dalje,već mučenik skida izvlači rukom i tako u krug :D

https://ibb.co/k2HgKB6
 
Pa ne vidi se unutra kako treba da se mota..
Ja sam do sada vidjao dve varijante prva kada se uzme recimo tri metra i na pola se presavije, zakaci u ono leziste i mota se.. Druga kada se uzmu dva parceta recimo po metar i po, napravi se na krajevima kukacica i onda se zakace u lezista i mota se..
 
Imam je koristio je dva puta nije nešto bas praktična. Često se lomio silk na izlazu. Po meni Husqvarna t 35 najbolji izbor. Ali njima cijena mnogo skočila.
Kad sam ja uzima bila 13 eura. Sad koliko vidim je 29
 
U principu trebala bi mi glava "sa brzim punjenjem".
Stihl AutoCut C 26-2. Za oko 2500 dobijaš odličnu glavu. Ubacivanje kanapa je jako jednostavno i praktično. Mislim kad jednom ubaciš. Ja sam se prvi puta malo mučio. Nisam skontao da mora da se ispravi vrh kanapa koji provlačiš i da se malo vodi računa kad ga provlačiš kroz rupe. Kad jednom udješ u štos onda je dečija igra posle. Bukvalno prvučeš, poravnaš krajeve, namotaš i piči.
Takodje svidja mi se kako glava klizi po terenu. Ide dosta nisko i moze se postići veoma ravan travnjak čak i na nervnom terenu.
Mehanizam za ispuštanje kanap je isto veoma dobar.

Nisam proba druge markirane glave, ali posle ove nikad se ne bi vratio na slične no-name niti na glavu sa starim sistemom namotavanja.
 
Nazad
Vrh