Trimeri

Juki,imam fs 120 vise od 5 godina,i prezadovoljan sam,samo napred neka te lepo sluzi
 
Ima li neko iskustva sa stelovanjem ler gasa na Viligeru bc1900s? Od kad sam ga kupio. Ne ganjam ga cesto. Jes da guta al su razmaci u koriscenju veci pa i zaboravim do tada.
Kad ga upalim vrti glavu na leru. Probao sam da raspustam ler gas i onda startuje bez vrtenja glave al kad dodam gas pocne da se gusi i gasi. Ako pritegnem onda sve brboce na auspuh kad mu stisnem gas al onda i vrti jace glavu na leru, skoro da je ne mogu prikociti o prepreku.
Ima li neko savet?

I takodje, od kad je kupljen, sa povucenim saugom ne pali pa da ga verglam do besvesti al zato pali iz prve bez sauga, bilo hladan ili vruc. Nema ono kao da se zagreva
 
Ima li neko iskustva sa stelovanjem ler gasa na Viligeru bc1900s? Od kad sam ga kupio. Ne ganjam ga cesto. Jes da guta al su razmaci u koriscenju veci pa i zaboravim do tada.
Kad ga upalim vrti glavu na leru. Probao sam da raspustam ler gas i onda startuje bez vrtenja glave al kad dodam gas pocne da se gusi i gasi. Ako pritegnem onda sve brboce na auspuh kad mu stisnem gas al onda i vrti jace glavu na leru, skoro da je ne mogu prikociti o prepreku.
Ima li neko savet?

I takodje, od kad je kupljen, sa povucenim saugom ne pali pa da ga verglam do besvesti al zato pali iz prve bez sauga, bilo hladan ili vruc. Nema ono kao da se zagreva
treba promeniti karburator i semeringe....palice onda lako i raditi kako treba...zamena membrana,pranje karburatora se ne isplati....
 
Koje semeringe?
On tako radi od kada je kupljen. Palim ga 2-3x godisnje al kad ga upalim bez 3-4 potrosena rezervoara ga ne gasim. Cak sam se i upraksao. Rezervoar na sat vremena. Trava visoka i gusta a gas na 90% bez popustanja (ne njackam ga onim pusti-zategni forama)
 
12x22x7?

Сунце ти калаисано, ал' сам се ја некада давно зез'о са тражењем таквих да заменим на "монтизерима" на мотору...
 
Pozdrav svima dobri ljudi. Nov sam na forumu, napisah par recenica u predstavljanjima, pa vas istom prilikom sve opet pozdravljam.
Iscitao sam celu temu dva puta tokom par proteklih meseci, tako da necu postavljati pitanja na temu 1:40, 1:50, H, L dizne, Strauss-Villager i td :)

I imam cudan osecaj kao da brojne od vas vec dobro poznajem, sto i nije daleko od istine, s obzirom koliko vasih pisanija sam iscitao.

Elem, relativno sam nov u celoj prici sa trimerima, motornim testerama i ostalim alatima za prezivljavanje van grada, iako ceo zivot popravljam i vozim motore, pa bih vam postavio par pitanja na koja nisam uspeo da nadjem odgovor ili barem da proverim svoja zapazanja i zakljucke.

Sto se stitnika tice, pri koriscenju trokrakog noza, zeleo bih da mi potvrdite sledecu stvar. Kada radim sa silkom, narandzasti stitnik je montiran sa sve crnom suknjom na kojoj se nalazi nozic za silk, a kada se radi sa nozem skine se samo crna suknja sa sve nozicem za silk, a narandzasti stitnik ostaje na istoj visini, ne spusta se nize niz cev (ka glavi). Tako da kada se prelazi nazad na silk, samo se montira suknja i nozic odjednom, da li sam pravilno razumeo?

Pokusavao sam na netu da nadjem i metalni stitnik, ali bez uspeha, pa bih takodje da proverim sa vama da li je bezbedno raditi trokrakim nozem ili slicnim alatom sa plasticnim stitnikom, da li je to dovoljna zastita u slucaju udarca u kamen, pucanja noza ili slicne havarije?
 
Samo se crni dio sa nožićem skida, a ostatak ostaje gdje jeste, inače nema nikakvu funkciju i kamenje slobodno nastavlja da udara po nogama.
Što se tiče pucanja noža, vjerovatno ni metalni nije dovoljna zaštita, pa ti ostaje da paziš kako radiš i izbjegavaš cijevi, kamenje i slične prepreke koje vire iz zemlje.
 
Hvala na odgovoru. Da li postoje slucajevi povreda u slicnim slucajevima ili je cela prica na nivou teorije? Zazirem da pitam direktno da li se neko povredio tako...

Jos jedno pitanje, imam trimer AGM 2642 (30ccm), nov, ali je stajao godinu dana sa gorivom (ne mojom krivicom), upalio je odlicno sa svezim gorivom, ali je dimio strasno dok nije sagoreo naslage starog ulja, svecica deluje savrseno u smislu boje i smese, ali mi deluje kao da ne razvija pun broj obrtaja (poredim sa villager-om 1250s) i kao da nema snage (cim spustim glavu na zemlju mnogo uspori broj obrtaja). Dakle, pali lako, nema knedlu kada se da gas, svecica je lepe boje, ne dimi, ima super kompresiju posto je nov, odradio je rezervoar na leru, glava se lepo vrti (ima masti) i ne greje se. Sve mi deluje kako treba osim te situacije sa brojem obrtaja i malom snagom.

Sa jedne strane, mozda previse ocekujem od trimera od 30 kubika, a mozda postoji neka caka. Takodje, u travi od 20-ak centimetara, toliko uspori da silk pocne da se mota oko glave zbog nedostatka centrifuge, pa moram da ga zaletim van trave i tada sece kako treba, ali samo na trenutak dok opet ne uspori.

Jos jedan detalj, mozda znaci: karburator je 10mm za manje trimere, koliko sam razumeo, ali na sebi nema sraf za stelovanje smese, samo za ler. Pritom, nov takav je 1800din, naspram 800 koliko sam, bas sad skoro, platio nov za Villager 1250s. Tako da osim pranja karburatora ili kupovine novog ne mogu da imam uticaj na smesu, koja po svecici gledano, deluje savrseno.

I da dodam, saug nije kontra, proverio sam, a posle 20-ak ari kosenja nije doslo do promene ili poboljsanja u radu.

Ne znam kako da vam docaram moju nedoumicu, jedino da snimim video rada agm-a i Villagera radi poredjenja ako bi vam znacilo za dijagnozu.
 
Jednom sam več pisao da ima kod nekih modela fergazera sa gornje strane mali crni gumi čep,ovog se izvadi i odspoda je šraf za štelovanje goriva.
 
Drugari nov sam na forumu hteo bi trimer da kupim koji bi koristio samo za svoje potrebe oko kosnica da kosim i nepristupacne delove dvorista
Video sam Denzel trimer 3 godina garancije i cena je sasvim ok
Jel imao neko iskusta sa tom markom,kazu da je ruska marka
ovo su karaktreristike

Motorni TRIMER DENZEL 3.0 KS

Karakteristike proizvoda:
Motorni trimer za košenje trave
Jačina motora : 3.0 ks
Zapremina motora: 52 cc
Sadržaj: motor, vratilo, trokraki nož, glava trimera, štitnik i nosač
 
Drugari nov sam na forumu hteo bi trimer da kupim koji bi koristio samo za svoje potrebe oko kosnica da kosim i nepristupacne delove dvorista
Video sam Denzel trimer 3 godina garancije i cena je sasvim ok
Jel imao neko iskusta sa tom markom,kazu da je ruska marka
ovo su karaktreristike

Motorni TRIMER DENZEL 3.0 KS

Karakteristike proizvoda:
Motorni trimer za košenje trave
Jačina motora : 3.0 ks
Zapremina motora: 52 cc
Sadržaj: motor, vratilo, trokraki nož, glava trimera, štitnik i nosač

Pogledah na netu ponudu tih trimera, vidim da je baš jeftin, ne bih se usudio da kupim tako nešto, to je opasnost i za džep i za noge. Ne može za te pare da se dobije pristojna mašina. Imao sam iskustva sa jeftinim trimerom, neki kineski, platio 12-13.000 pre 7-8 godina, nešto malo kosio, gušio se, kvario, pregrejao, bio više u servisu nego kod mene, na kraju kupio Stihl FS120, a onaj kineski prodao nekom serviseru za delove. To je neuporedivo, jeste koštao tri puta više, ali vredi svaki dinar.

Nego, ima li neko iskustva u radu sa tarupom, dodatak za trimer za okopavanje, vredi li?
 
Svako hvali svoga konja. Kupi za šta imaš para, ja se preporio od kako sam kupio jeftinog kineza. Mlatio sam ručnom kosom, još kosa tupa, ruska nemožeš je oklepati a ni kosač nije bolji.
Inače ako možeš finansijski dobaciti do Štila sve je jasno, ako ne moj savet Vilidžer, pa tek onda Agm ili Demon.
 
Samo se crni dio sa nožićem skida, a ostatak ostaje gdje jeste, inače nema nikakvu funkciju i kamenje slobodno nastavlja da udara po nogama.
Što se tiče pucanja noža, vjerovatno ni metalni nije dovoljna zaštita, pa ti ostaje da paziš kako radiš i izbjegavaš cijevi, kamenje i slične prepreke koje vire iz zemlje.
Jel to vazi za sve trimere? Ja sam na svom vilageru par puta kosio sa nozem visoku travu ali nisam skidao plastiku,nije mi ni palo na pamet doduse da to treba raditi. Imam metalni stitnik koji nisam nikad upotrijebio jer on ide za pilu kiju ne koristim.
 
Клип једног лика који поправља ситну технику, од електричног алата до мотокултиватора, па и тримера, о томе шта препоручује да се уради приликом склапања новог тримера.

 
Koje su još razlike između fs 250 i fs 350. Za fs 350 znam da je profi mašina, sa abtivibracijskim sistemom. Da li je i prenos drugačiji.Odnosno jeli fs 250 ogoljeni fs 350
Evo ovako,posto sam gledao ova dva modela ,tj trazio isplati li se dati 10.000 vise za FS 350 spram FS 250 (obzirom da su iste snage),ali i FS 250 Made in China a FS 350 Made in USA ili Brazil (ipak mislim da je pre USA)???
Prvo imaju potpuno iste motore,kardan im je isti 8mm 5x5,i rucice verovatno za kontrolu gasa,ostalo nista.

FS 250
-precnik kardanske cevi 25.4 mm (Da nije ovo previse tanko,osetljivo?Pitanje za vlasnike FS 120/FS 250 da li se previse giba/savija cev kardana?)
-fiksna rucka 4 srafa (ranije je imao kao FS 350 brzo podesivu sa jednim srafom golim rukama)
-antivibracioni sistem samo u jednoj tacki kod motora
-prenosna glava islazni sraf na koji se kaci alat 10 mm (korak 1.0)

FS 350
-precnik kardanske cevi 28 mm
-rucka brzo podesivu sa jednim srafom golim rukama-brzo prebacivanje u transportni polozaj i podesavanje ugla kosenja.
-antivibracioni sistem u 4 tacke (mozda i u vise)
-prenosna glava islazni sraf na koji se kaci alat 12 mm (korak 1.5 cini mi se)

Iako imji identicne motore FS 350 po knjigama kaci vece i jace rezne alate na sebe.

Kolega hvala na odgovoru. Pretpostavio sam da je dobra mašina. Nadam se da cu je pazariti. Koliko znam sad je 5 godina garancije na Stihl.
5 godina garancije uz redovan godisnji servis je samo na odredjene modele FS 55,FS 120 i ne znam jos koji model. FS 250 standardna garancija 2 godine.I akcija je produzena i ovaj mesec.

Da neko zna koliki je precnik kardanske cevi i sa koliiko nuteva je vratilo kod agm 520?
Ovo i mene zanima. :)
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh