Trimeri

@Dobrodol, sta da ti kazem? Samo sam preneo taj nedavni dogadjaj da bi ljudi znali i za tu mogucnost.
Komsija ga je pustio prvo da odradi valjda pola rezervoara na ler i posle ga odmah uprego. Mozda je bio i pripit kako cujem.
Uglavnom nikakve istrage i ispitivanja nije bilo jer se znaju sa prodavcem, ali su serviseri rekli da je u pitanju ljudski faktor. Medjutim dobro je proso posto su pristali da poprave o njihovom trosku, kao sto rekoh.

Inace znam za slucaj gde je covek kupio Villager testeru i doso kod mog dede za ulje da joj pravi mesavinu, a deda imao samo SAE 90 i reko mu sta ima. Medjutim taj covek insistirao da mu da SAE 90 jer je kao sve to isto. Testera mu je tad i zaribala, a bila je u garanciji. Poslao je u servis, a ovi rekli da je u pitanju ljudski faktor i naplatili mu popravku. Eto, da ne pomisli neko da ubedjujem nekog sad kako i sta da radi vec samo hocu da prenesem neka iskustva.
 
Sto reko moj komsija zenu i masinu nemoj da stedis nego samo po gasu. Netreba samo preterivati sa obrtajima ako nema potrebe za time ali sve trazi obrtaje i tecno da radi. Nijednu masinu nestedim takoreci u poslu ali joj dam kvalitetno sto njoj treba i servis po potrebi se odradi. Oni koji miluju masine i dave nisu se nikad naradili sa njima i brzo otkazuju a sami trimeri su visokoturazne masine kao i testere i tu nema cile mile nego gas i kosi. Drugo stalnim oduzimanjem i davanjem gasa mnoge jos stvari se naprezu a to je centrifugalno kvacilo i radilica. To pravi konstantne udarce sitne ali po meni nije to bezazleno na duze staze
 
I moja je namera da potenciram stanovište da je kupac uvek u pravu i taj stav treba zauzeti u situaciji da treba da dokazuješ da si koristio proizvod u skladu sa nekim pozitivnim pravilima.Ako budeš uporan i nastavljaš da guraš svoju (makar i neistinitu)priču mora da je uvaže i priznaju garanciju i poprave proizvod (u ovom slučaju trimer. ..

Poslato sa Samsung Galaxy S2 Plus
 
Ma u servisima pokusavaju svasta samo da neko plati i to su nase gluposti ali ima i nesavesnih ljudi. Imao sam slucaj malog vilagera od 0,75 kw novog gde je fabricki izasao sa krivom radilicom i stalni problemi sa mehanizmom paljenja i kvacilom je imao dok nisam pronasao sta je. Bio nekoliko puta u servisu gde fakticki nisu ni trazili uzrok nego resavali posledice i vise je bio na popravci nego u radu za 2 meseca upotrebe. Kad sam pokazao sta je problem onda je to gazda trimera resio prilikom sledeceg istovetng kvara jer im nije hteo primiti trimer vise dok nedobije drugi jer je felerican i stalno u kvaru i morali su ga zamenuti . Po meni i nije u redu da se tako servisi postave jer neke stvari treba prekontrolisati ako je ucestao kvar a to bacanje na radilici se okom dobro vidi a ne necim alatom ili komparaterom jer vise od 2mm je bacalo
 
Koristio sam Villager kvadratnu strunu, veoma sam zadovoljan sa njom a glava je Husqvarna T35.

Kada kosim obično dajem gas kada mahnem nalijevo a puštam kada mahnem desno. Kada žurim onda kosim i lijevo i desno, kao na snimku gore i ne smanjujem gas, držim na otprilike tri četvrtine gasa. Primijetio sam da tako manje troši, u stvari ne troši on manje nego je veće iskorištenje goriva pošto radim mnogo brže. Jest da to tražio ledja, 240R je potežak trimer.

Danas sam kosio tako sto sam spustio oprtac trimera nize nego ranije i gurao ga nogom i vise 'vozi' levo desno - kao ti na videu, i nije lose, cak mnogo bolje nego pre sto sam radio :)

ps: Osaka? ^_^
 
Шта мислите на ово. Уместо најлона и сечива металног, ланац коси траву. :sta:

 
Jel koristio neko Oregon Flexi-blade, kakva su iskustva?
Da li treba nesto posebno od zastite da se nosi (cizme)?
 
Dobro smišljeno..mada, čisto sumnjam da ne opterećuje motor i menjač..a i vidi se da obična trava ostaje nepokošena. Naruči, probaj..ako radi posao, da ne kupujemo više silk
 
да ли је компликовано и како се мења део са канапом за покретање мотора на тримеру вилиџер bc 1900s? хоће брат да уштеди на замени па сам да мења .
 
да ли је компликовано и како се мења део са канапом за покретање мотора на тримеру вилиџер bc 1900s? хоће брат да уштеди на замени па сам да мења .


nije...4 srafa drze poteznicu....odvrnu se,zastitni lim od rezervoara se malo savije dole...a gornja plastika sto prekriva cilindar se povuce na gore...i to je to...izvadi se stara i montira nova...sve ukupno 10 minuta posla uz cigar pauzu :)
 
Pozdrav kolege.Imao bih jedno pitanje-posedujem villager bc 1700 xc trimer onaj sa onim amortizerima ili sta vec za ublazavanje udaraca i za manje vibracija.Znaci ko ima ovaj model zna o cemu pricam.E sad one gume( iliti nosaci,ne znam kako da objasnim bas)koje sluze za ublazavanje su vidim dosta oslabile i razlabavile se i dosta se taj deo klima a trimer je kupljen u aprilu 2015 godine i imam garanciju dve godine.Radio sam 15ak puta sa trimerom sve u svemu.Moje pitanje bi bilo-imam li pravo na reklamaciju da mi to zamene o njihovom trosku obzirom da je trimer jos u garanciji?
 
Sve sto radi nekad se i izradi, imam trimer Alco i ja sam se sa njim baš naradio, 8godina u svim uslovima i za sve novce :)
Nisam primetio ali mi je negde ispala ili se raspala ona pločica između auspuha i rezervoara, verovatno od starosti, i došlo vreme da se menja i rezervoar jer je prokapao i da nađem tu pločicu. Ima li delova za njih i Kakve su mi šanse za to ?
 
Sve sto radi nekad se i izradi, imam trimer Alco i ja sam se sa njim baš naradio, 8godina u svim uslovima i za sve novce :)
Nisam primetio ali mi je negde ispala ili se raspala ona pločica između auspuha i rezervoara, verovatno od starosti, i došlo vreme da se menja i rezervoar jer je prokapao i da nađem tu pločicu. Ima li delova za njih i Kakve su mi šanse za to ?
Vašari, imaš u Rumi svakog 3. ogromnu ponudu svega i svačega, delova od rasturenih trimera i motornih testera, pa preko delova za motorne pumpe za navodnjavanje i agregata,biciklova s motorom i svakakvih drangulija, ako si spreman da se naoružaš strpljenjem i delimično poznaješ materiju, tj. deo koji ti je potreban...
 
Naravno da vazi garancija za to....odnesi ga i reklamiraj...oni su u obavezi da ti problem rese...u slucaju da odbiju...zoves agromarket i zalis se na servis....pa ce te serviser posle sam zvati da dodjes....oni su u zakonskoj obavezi da od dana kupovine pa do zakljucnog dana gkad prestaje garancija...da se brinu o trimeru
pod garanciju ne spadaju fizicka ostecenja tipa polomljene plastike ili ostecenje termo grupe,zaribavalja usled loseg ulja itd
 
Pozdrav. Negugo sto sam kupio trimer vec problem. Straus u pitanju... Upali i nakon par minuta rada ugasi... Nesto sam citao da su neke membrane u pitanju pa da vidim da li je neko od vas imao slicnih problema
 
Nazad
Vrh